Резултати от микробиология - тема 2

  • 28 791
  • 859
# 240
Аз също не вярвам на Рамус, а и изследването за Уреаплазмата е МБ, не е ДНК и е много вероятно да не е вярно.
Иначе това, което са ти открили е бактериална вагиноза, която вероятно е в следствие на лечението с АБ на Уреаплазмата.
Виж целия пост
# 241
Здравейте дами,

Преди цветна снимка на тръбите пуснах микробиология (цервикален секрет) и уреаплазма/микоплазма. В резултата на микробиологията има коментар микроскопски резултат - “много левкоцити”, и отделно резултат “няма растеж на аеробни, анаеробни бактерии и гъбички”. Пробата е взета 5-6 дена преди очакван цикъл, което доколкото знам не е идеално, но нямаше кога иначе. Изследването е правено в Токуда. Трябва ли да ме притеснява коментарът за левкоцитите?

Нямам оплаквания, последната ми цитонамазка е отпреди около 3 месеца, ПАП 1.

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 242
МБ е супер постна, няма директната микроскопия. Особено при положение, че нямаш и симптоми, като нищо да е лабораторна грешка или замърсяване на пробата. Изчакай резултата от 2-рата МБ и не пий нищо дотогава.
Скрит текст:
Иначе - Полижинакс 12 вечери изобщо не е слаба ракия, а като се комбинира с вагинален пробиотик, действа на повечето подобни инфекции, вкл. и на Ешерихия. Пробвала съм такава схема и говоря от личен опит. Освен това, ако се позоваваме на тази антибиотиограма, то Ешерихията но трябвало да е чувствителна на 2-та АБ в Полижинакс.
Иначе - АГ е прав да не изписва нищо на мъжа ти, защото не е задължително той да има. Но е възможно, затова е редно той също да си направи една МБ - с еякулат.
Но нека първо да видим дали наистина ти има нещо или не.


Както и предполагах - чиста мб!

Нормална вагинална микрофлора. Нормална генитална аеробна флора. Не е изолираха гъбички.


Много съм разочарована от Вита. Истината е, че далеч повече вярвам на втората лаборатория, в която отидох. Неслучайно избрах там. Явно вита имат някакъв проблем предвид същото случило се на друга съфорумка!
Виж целия пост
# 243
Добре че казахте, тъкмо бях се засилила да ида на профилактичен във Вита. Аз си ходя при д-р. Рачева, но ако имате предложение и за добър гинеколог, ще се радвам да споделите Simple Smile
Виж целия пост
# 244
Сега втория път бях при д-р Костадинка Евтимова в Токуда. Била съм преди на профилактични от работа и ми се е падала тя. Доста любезна и спокойна е. Държи се възпитано, не навлиза в личното пространство и не плаши с диагнози. Работи внимателно.

Като цяло трудно препоръчвам лекари, но предвид скорошния ми опит, останах доволна от прегледа.
Виж целия пост
# 245
Здравейте, аз искам да споделя, че вече съм отчаяна, повече от 4 месеца приемам лактобацили и вагинална и през устата на последните микробиологии излизаха оскъдни, а на последната от преди няколко дни липсват, вече не знам какво да направя и каква може да е причината. Правила съм изследвания за ППБ и беше отрицателно
Виж целия пост
# 246
Имаш ли резултати от изследвани уреаплазма и микоплазма?
Виж целия пост
# 247
Имаш ли резултати от изследвани уреаплазма и микоплазма?
Да, правих и това
Виж целия пост
# 248
Браво, хубаво е, че няма скрита причина, значаи търсим нещо неправилно в терапията. Какви пробиотици си ползвала досега? По каква схема?
Виж целия пост
# 249
Браво, хубаво е, че няма скрита причина, значаи търсим нещо неправилно в терапията. Какви пробиотици си ползвала досега? По каква схема?
Вече три-четири месеца използвам вагизан след цикъл и след това гинофилус по 14 дни, но ефекта е буквално нулев, вече започвам да се чудя дали тези изследвания са адекватни или трябва да се повторят
Виж целия пост
# 250
Имаш ли възможност да пуснеш разширения пакет Фемофлор плюс в Геника? Ако и там всичко е наред, значи просто Гинофилус не е за теб и трябва да пробваш друг пробиотик.
Виж целия пост
# 251
Имаш ли възможност да пуснеш разширения пакет Фемофлор плюс в Геника? Ако и там всичко е наред, значи просто Гинофилус не е за теб и трябва да пробваш друг пробиотик.
Да, това обмислям да направя след празниците, въпреки че доста ме е страх от резултата, но нямам друг избор на този етап
Виж целия пост
# 252
Няма от какво да те е страх, просто за твое спокойствие трябва да се изключи И възможността изследванията да са неверни. Иначе няма нищо ненормално в това да не се сработиш с даден пробиотик, аз съм по същия начин.
Виж целия пост
# 253
Няма от какво да те е страх, просто за твое спокойствие трябва да се изключи И възможността изследванията да са неверни. Иначе няма нищо ненормално в това да не се сработиш с даден пробиотик, аз съм по същия начин.
Аз преди Гинофилуса използвах и Лактажин , от него също нямаше резултат, а доколкото успях да разбера на пазара няма други подобни пробиотици.
Виж целия пост
# 254
Няма от какво да те е страх, просто за твое спокойствие трябва да се изключи И възможността изследванията да са неверни. Иначе няма нищо ненормално в това да не се сработиш с даден пробиотик, аз съм по същия начин.
Аз преди Гинофилуса използвах и Лактажин , от него също нямаше резултат, а доколкото успях да разбера на пазара няма други подобни пробиотици.
При мен подейства Флоражин, правих няколко курса в продължение на три месеца, като прекъсвах само по време на МЦ. Не знам дали още се предлага. Тогава Гинофилус беше изчезнал по аптеките. Лактажин изобщо не ми помогна, правих два курса с него по 14 дни. Така че...до организъм е явно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия