Войната в Украйна 3

  • 1 032 297
  • 24 103
# 24 045
Кат секнат рублите, ще секне и хибридната война.

Колони китайски товарни автомобили с гориво влизат от Сибир.

Коментар на Мадяр бърдс:
Mr. Green
Чакай малко. Значи Русия продава петрол на Китай на почти вътрешни цени, след което изкупува обратно рафинирано гориво на пазарни цени? Това е доста добър бизнес модел.
Виж целия пост
# 24 046
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Всеки път го повтаряш, те пари не стрелят. Успехите са на Украйна, защото украински военни спират руснаци, украински военни свалят дронове и ракети, украински военни загиват и ги раняват. Помощ от ЕС, САЩ има, но тупат русню украинци.
Виж целия пост
# 24 047
Много сте истересни с тая подкрепа. Всички воюват със съюзници ,включително любимата ви Русия, включително и САЩ искаха съюзници, ама не получиха и затова загубиха.

Зеленски не пропуска да благодари на всички съюзници, на техните народи и ръководства, не пропуска да подчертае, че победите на Украйна са победи на цяла Европа и на демокрациите изобщо.

нямам любима страна. за съжаление под някаква форма, всеки в момента е "засегнат" от този конфликт. и за това пречупва през своята призма "загуба" и "победа" без значение за коя страна.
и нещо важно, което се изплъзва непрекъснато на украинските поклонници - само от благодарност не се живее. опитайте да благодарите на украйна, че "пази" Европа (което е разбира се абсурдно), без да се финансира "тяхната" война. да видим колко време ще оцелее. a краят не се вижда. въпреки че украинската армия сама се потупва по рамото за успехите.
Виж целия пост
# 24 048
"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.

"Големите" вече са решили и Украйна след войната ще е фактор в ЕС, от взаимен интерес е. Ти какво друго развитие очакваш?
Виж целия пост
# 24 049
Опашки в Крим за пари, истерясали са хората.
Някои помнят глада.



В други райони на страната се оплакват, че пускат заявка за теглене и не им се изпълняват. Питат се какво става.
Виж целия пост
# 24 050
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Рано е, да. Влезе ли кален, руски ботуш, с десетилетия не мож' го разкара. Бавно стават нещата.

Украйна е голяма сила - като площ, население, индустрия, услуги, земеделие. Заедно с Молдова са кандидатствали за прием в ЕС. ЕС сме приели кандидатурите им. Това е бъдещето им, както и нашето.

От днес Молдова и Украйна са разделени и преговарят сами за вход в ЕС, което означава, че едната държава може да влезе в ЕС преди другата. Мая Санду сподели, че е възможно Молдова да се присъедини към Румъния, което ще е чудесно след 85г раздяла.

Молдова активно следва стратегия за елиминиране на незаконното руско военно присъствие и политическо влияние в отцепническия си регион Приднестровие чрез икономическа изолация, целенасочени дипломатически маневри и правен натиск , като същевременно умишлено избягва пряка военна конфронтация. Този многостранен подход се възползва от настоящата географска и логистична изолация на Русия поради продължаващата война в съседна Украйна. През 1994г Русия е обещала да се изтегли от Приднестровието, но още е там. СВО-то прекъсна възможността за снабдяване от Украйна и спомогна Молдова да види светлина в тунела.

Молдова и Украйна са енергийно в ЕС и икономически асоцирани.

Успех на Молдова и Украйна.
Виж целия пост
# 24 051
успех на въодушевените, които ще понасят негативите от приемането им.
Виж целия пост
# 24 052
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Не е наша грижа, ама искат пари, колко удобно.
Щом е така, значи е И наша грижа как и кога приключва конфликта.
Виж целия пост
# 24 053
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.

"голям залък лапни, голяма дума не казвай".
когато приключи този конфликт и еуфорията от укр. успехи отмине, точно "големите сили" ще определят какво ще се случи със страната. рано е за радост и оптимизъм.
Не е твоя грижа това, ще се справят украинци. Важно орки да се разкарат и да престанат да загиват хора.

добре че не е моя грижа..... а украинците и сега доказват, че без всякаква подкрепа от другите страни, са за никъде.
така е. когато има нужда от финансиране и подбутване - "къде е Европа". НО успехите са само на украйна.
Не е наша грижа, ама искат пари, колко удобно.
Щом е така, значи е И наша грижа как и кога приключва конфликта.
И колко твои пари отидоха там?
Виж целия пост
# 24 054
Колони китайски товарни автомобили с гориво влизат от Сибир.

Коментар на Мадяр бърдс:
Mr. Green
Чакай малко. Значи Русия продава петрол на Китай на почти вътрешни цени, след което изкупува обратно рафинирано гориво на пазарни цени? Това е доста добър бизнес модел.
Outsourcing. Търгуват хората.

"Песков: Руската икономическа стабилност е гарантирана въпреки падащите цени на петрола

Прессекретарят на руския президент посочи, че премиерът е докладвал това на държавния глава."

https://tass.ru/politika/27847643
Виж целия пост
# 24 055
Путин плаши с ответен отговор западните страни, според ТАСС.
Дали ще посмее джуджето е отделен въпрос.

Според Лавров, Запада е започнал война с Русия и не ги оставят да си водят СВО - то.

Основен прийом на насилника - да се изкара жертва.
Виж целия пост
# 24 056
успех на въодушевените, които ще понасят негативите от приемането им.
Все едно чета английски таблоид от периода след приемането на България и Румъния. Нито ги наводнихме с евтина стока, нито се пренесохме всичките там.

Има негативи след приемане на по-бедни икономики, но те са само в краткосрочен план, а в дългосрочен обединението е в полза на всички, които са се обединили. Видя се след  падането на Берлинската стена в Германия. Изчислено е и за обединение между Южна и Северна Корея. Намалението на БВП на глава е само в първите 5 години, но след това скача рязко поради повишеното търсене в по-бедната територия.

Страшки се чуваха и за Брексит. Нищо съществено не се случи.
Виж целия пост
# 24 057
Само дето вече се говори за бререентер:)
Виж целия пост
# 24 058
Да, де, ама нали без приходите от ОК щяхме да мрем, а сега ОК искат обратно в ЕС.

Време за смях.

"Путин обясни ударите на украинските въоръжени сили по гражданска инфраструктура. Според президента „целият Запад работи за тях“.

Президентът посочи, че това се случва, за да дестабилизира руското общество."

„И така, тези дронове, тези удари по гражданска инфраструктура [в Русия]. За какво? За да дестабилизират обществото. Разбира се, с такова мащабно въздействие, с целия Запад, който работи за тях, тези дронове летят в огромни количества, за да създадат известна несигурност относно действията на руските въоръжени сили“, обясни Путин.

https://tass.ru/politika/27848365

Точно днес Песков говори за икономическа стабилност, а Путин - за обществена. Явно стабилно се движат в посока юг.
Виж целия пост
# 24 059
Почнат ли да обясняват, че всичко върви по план, значи вървят. По нашият hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия