Войната в Украйна 3

  • 1 032 567
  • 24 108
# 360
И после нямало прилики. Да разликата е в начина.
На Путин метода е "бърза смърт" - натиск, агресия, репресии ... , на ЕС метода е "бавна смърт" - игнориране, изолация, незачитане ....Wink

Прилики винаги има - Путин има две ръце, два крака и една глава, и аз имам, ама не сме едно и също.
И странно как пак оправдаваш войната - било по-бързо решение. Ми то и някой да те застреля ще е много бързо решение на житейските ти проблеми.
Иначе ми е странно как си представяте хем да има съюз, хем всеки за себе си. Може ли в една кола едното колело насам, другото натам, третото назад, а четвъртото спряло?  ЕС е договор и има предимства и недостатъци, но първите са повече. Който не мисли така да излиза. Но не може хем вътре, хем независим.
Виж целия пост
# 361
Русия е "заритала" да разширява максимално и постоянно сферата си на влияние. Особено много иска да държи под контрол бившите си сателите, сред които сме и ние. Не понася добре излизането от сфера. Влиянието е ценно - и икономически, и стратегически, и политически, ако щеш и чисто идеологически. Едно е да си сам, друго е да си имаш послушковци, които хем контролираш, хем работят за теб и ти носят облаги. Само газопровода, който им построихме ей така колко ползи им носи? А Лукойл? АЕЦ? Непостроеният АЕЦ? Колко други такива неща са.
И не сме само ние. Правят какви ли не идиотии, за да не допуснат отскубване. Някъде минават с по-незначителни диверсии, другаде направо бомби хвърлят. Справка Беларус, Молдова, Грузия, Украйна.

Всички големи искат да имат влияние и полагат усилия да го разпрострират. Въпросът е какви са тези усилия и последиците от тях.
Виж целия пост
# 362
Скрит текст:
Русия е "заритала" да разширява максимално и постоянно сферата си на влияние. Особено много иска да държи под контрол бившите си сателите, сред които сме и ние. Не понася добре излизането от сфера. Влиянието е ценно - и икономически, и стратегически, и политически, ако щеш и чисто идеологически. Едно е да си сам, друго е да си имаш послушковци, които хем контролираш, хем работят за теб и ти носят облаги. Само газопровода, който им построихме ей така колко ползи им носи? А Лукойл? АЕЦ? Непостроеният АЕЦ? Колко други такива неща са.
И не сме само ние. Правят какви ли не идиотии, за да не допуснат отскубване. Някъде минават с по-незначителни диверсии, другаде направо бомби хвърлят. Справка Беларус, Молдова, Грузия, Украйна.

Всички големи искат да имат влияние и полагат усилия да го разпрострират. Въпросът е какви са тези усилия и последиците от тях.
Това е така, но всичко понапред,  е доста надценено спрямо нас. Ние не сме Украйна, Беларус, Грузия ... в смисъл, че ползите от тях са много, много повече, отколкото ние бихме били полезни. Просто казано, не заслужаваме такива усилия.
Виж целия пост
# 363
Русия е "заритала" да разширява максимално и постоянно сферата си на влияние. Особено много иска да държи под контрол бившите си сателите, сред които сме и ние. Не понася добре излизането от сфера. Влиянието е ценно - и икономически, и стратегически, и политически, ако щеш и чисто идеологически. Едно е да си сам, друго е да си имаш послушковци, които хем контролираш, хем работят за теб и ти носят облаги. Само газопровода, който им построихме ей така колко ползи им носи? А Лукойл? АЕЦ? Непостроеният АЕЦ? Колко други такива неща са.
И не сме само ние. Правят какви ли не идиотии, за да не допуснат отскубване. Някъде минават с по-незначителни диверсии, другаде направо бомби хвърлят. Справка Беларус, Молдова, Грузия, Украйна.

Всички големи искат да имат влияние и полагат усилия да го разпрострират. Въпросът е какви са тези усилия и последиците от тях.
Русия няма никакви финансови и материални облаги от България,а обратното... Газопровода например целеше само да заобиколи Украйна и Путин хвърли абсолютно безсмислено десетки милиарди долари за построяването му...
Виж целия пост
# 364
Скрит текст:
Русия е "заритала" да разширява максимално и постоянно сферата си на влияние. Особено много иска да държи под контрол бившите си сателите, сред които сме и ние. Не понася добре излизането от сфера. Влиянието е ценно - и икономически, и стратегически, и политически, ако щеш и чисто идеологически. Едно е да си сам, друго е да си имаш послушковци, които хем контролираш, хем работят за теб и ти носят облаги. Само газопровода, който им построихме ей така колко ползи им носи? А Лукойл? АЕЦ? Непостроеният АЕЦ? Колко други такива неща са.
И не сме само ние. Правят какви ли не идиотии, за да не допуснат отскубване. Някъде минават с по-незначителни диверсии, другаде направо бомби хвърлят. Справка Беларус, Молдова, Грузия, Украйна.

Всички големи искат да имат влияние и полагат усилия да го разпрострират. Въпросът е какви са тези усилия и последиците от тях.
Това е така, но всичко понапред,  е доста надценено спрямо нас. Ние не сме Украйна, Беларус, Грузия ... в смисъл, че ползите от тях са много, много повече, отколкото ние бихме били полезни. Просто казано, не заслужаваме такива усилия.
Защо? Ето, само няколко примера ти дадох, които им носят ползи за милиони и милиарди в дългосрочен план, чисто икономически. И това е съвсем малка част
Идеологически виждаш какви са нещата. Хубаво са си подложили. Определени групи милеят повече за Русия и за руските интереси, отколкото за нашите. Уж говорят, че искат да сме силни и независими, но в същото време са буквално наведени пред Русия. Видя ли билбордовете в Пловдив? По повод българските избори?
Колкото и да сме малки и незначителни, имат ползи от нас, които оправдават усилията. Иначе нямаше да се занимават изобщо.
Виж целия пост
# 365
"Българските" политици русофили не дават и стотинка на Русия. Не са чак толкова луди...

Зеленски е подписал указ с който се разрешава на чужди граждани да стават офицери в украинската армия. Вероятно до чин капитан или майор,не повече...
Виж целия пост
# 366
"Българските" политици русофили не дават и стотинка на Русия. Не са чак толкова луди...

Зеленски е подписал указ с който се разрешава на чужди граждани да стават офицери в украинската армия. Вероятно до чин капитан или майор,не повече...
Вярно не дават, вземат.
 Нямат право сега повече да заемат високи длъжности, а имат военни със звания  и опит ,не върви да са редови войници. Нищо ново , само Узаконяване. те са си там. И се плаща на наемници,  та и длъжността е важна.
Виж целия пост
# 367
"Българските" политици русофили не дават и стотинка на Русия. Не са чак толкова луди...

Зеленски е подписал указ с който се разрешава на чужди граждани да стават офицери в украинската армия. Вероятно до чин капитан или майор,не повече...
Вярно не дават, вземат.
 Нямат право сега повече да заемат високи длъжности, а имат военни със звания  и опит ,не върви да са редови войници. Нищо ново , само Узаконяване. те са си там. И се плаща на наемници,  та и длъжността е важна.
Това са доброволни наемници,както е военният термин. И им плащат около $4500. Което колкото магазинер продавач в Щатите...
Виж целия пост
# 368
Писах преди за това - Зеленски не се харесва на Българската патриотична общност защото се моли на другите да му дадат нещо. Това, в техните очи, не е мъжкарско. Един президент не трябва да се моли по този начин, срамно е
Виж целия пост
# 369
Да се върнем на темата. Верно ли Украйна си удържала  Селидово?
Виж целия пост
# 370
Да се върнем на темата. Верно ли Украйна си удържала  Селидово?
Май не. https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/DeepState-Rusnaci … -Selidovo-2315231
За какви 20 години си фантазираш. Руската икономика издъхва.
Разбира се, разбира се и така вече повече от 10 г. издъхва, чакаме пълния крах всеки момент...Innocent
Виж целия пост
# 371
За какви 20 години си фантазираш. Руската икономика издъхва.
Разбира се, разбира се и така вече повече от 10 г. издъхва, чакаме пълния крах всеки момент...Innocent

О, не от 10. От 10 имаше символични санкции и руската икономика не беше на военни релси. Предвижданията за издъхване на икономиката са от 2 години, докато изчерпят резервите. Защото в момента може да отчитат икономически ръст, но той е ялов, защото бомбите и ракетите избухват и няма печалба, която да се реинвестира. Ако формулата П - С - П' се промени на П - С - 0 за да се завърти нов оборот трябва някой отвън да налее пак едни П. И докато има резерви това става.
Виж целия пост
# 372
ООН проверява ли си хората или е минал изцяло на страната на Русия-Иран?

Украински служител в Световната продоволствена програма на ООН е … а на руските сили
Виж целия пост
# 373
Може и наистина да е бил шпионин, може и да е кампания за очерняне на ООН.
Тръмп тия дни е казал, че ако стане президент ще предложи нови Мински Споразумения, които да се съблюдават от европейски сили и да има санкции при нарушаването им.
Иначе Селидово е около 2/3 мисля руско в момента и 1/3 украинско, но проблемат там за украинците е че са почти обкръжени, повтаря се сценария от Угледар, до няколко дни ще се изнесат от там.
Виж целия пост
# 374
Жалко ,но това е войната - напред-назад се движи фронтовата линия. Няма  покритие  от въздух. Едните имат самолети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия