https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/19184595
Не е кой знае каква мистерия за какво е ходил, даже официалната позиция на ООН го обяснява:
https://news.un.org/en/story/2024/10/1156161
Не е ходил като на икономически форум.
Когато питат говорител на ООН, защо главният секретар се среща с хора обект на разследване на международния наказателен съд, той отговаря, че има стриктна "оперативна необходимост" да се осъществява среща с такива лица. Т.е че въобще не там за да подкрепи икономическия форум, а за да говори за Украйна и връщане на сигурността в предвижването в черно море. До тук с фантазиите моля и искрено се надявам да успяваш да си намираш сама нужната информация, а не да чакаш за линк, защото в този случай е просто очеизвадно какъв е предтекстът на срещата, та няма нужда аз да ти давам линк, нали всички сме грамотни...уж.
Друг е въпроса какъв ефект реално има тази визита върху мира.