Войната в Украйна 3

  • 1 030 939
  • 24 039
# 24 030
путин анексира украински територии за да направи път по земя до Крим, защото мостът е несигурен. Кримският мост е  лесна мишена за дронове. Затова окупирането на Украйна имаше една основна цел - сухопътен коридор, който да гарантира безпрепятствено снабдяване на армията.  Обаче дронове объркаха им планове. След като украинци отрежат този път , а той вече не е сигурен, русия няма да може да поддържа армия в Крим. При това положение Крим става остров. Единственият останал маршрут за снабдяване е по море, но Черно море вече не е безопасно за руския флот People Rowboat. В тази ситуация руски военни ще трябва да се махат от там. Генералите винаги се готвят за минали войни. Те си представяха, че ще спират десанти и накопали по цели плажове окопи с бодлива тел ,"ама получилось, как всегда". Украйна с различни дронове първо изгони руски флот в Новосибирск, а сега и го остави без ПВО. Вместо да бъде сигурен  плацдарм ,Крим се превърна в уязвима и тежка за отбрана територия . "Чемодан без ручки". Донбас не му притрябвал на путин, той всичко започна за да отвлече внимание от Крим, окупация трябва да носи поне някакви бонуси, а тук само разход. Народ ще започне да бунтува, защото вече дронове ще прелитат във всеки руски град. Вече няма да се получи да оставиш украинци да мръзнат, защото заедно с украинци ще мръзнат и росияне. Накрая Украйна вече няма да иска преговори и ще поиска всичко да бъде върнато. Това днес каза и украински постпред в ООН.
Виж целия пост
# 24 031
Въздушна тревога в Киев, атака с дрон в Харков.
В украинската столица Киев властите обявиха въздушна тревога и призоваха жителите да потърсят убежище. Според кмета Терехов, вторият по големина град в Украйна, Харков е бил атакуван през нощта с дронове и две ракети. Властите съобщиха и за няколко ранени в югоизточния регион на Запорожие и в Суми на север.
Виж целия пост
# 24 032
Да отбележим годишнината от метежа на Пригожин.

https://meduza.io/feature/2023/06/28/myatezh-prigozhina-tochno-v … eto-vse-taki-bylo

Хубаво беше, на мен ми хареса.
Виж целия пост
# 24 033
Нещо рязко заглъхнаха Вацевци, Иво Христовци, Карбовсковци и всякаквите други подстанции на "га'рит масква".

Не съм забелязал да са заглъхнали.
Последно се коментира постоянното увеличаване на завзетите територии.
Тренда е еднопосочен.
Ако се чете тук, човек ще помисли, че Зеленски влиза в Москва с войски.
Добре, че тази тема реално не е за информация, а за съвсем друго.
А Карбовски и компания са си все така активни, хубаво е да се следи и Сивилов, дава много безпристрастни сводки за фронта, без примеси на пропаганда.
Виж целия пост
# 24 034
Нещо рязко заглъхнаха Вацевци, Иво Христовци, Карбовсковци и всякаквите други подстанции на "га'рит масква".

Не съм забелязал да са заглъхнали.
Последно се коментира постоянното увеличаване на завзетите територии.
Тренда е еднопосочен.
Ако се чете тук, човек ще помисли, че Зеленски влиза в Москва с войски.
Добре, че тази тема реално не е за информация, а за съвсем друго.
А Карбовски и компания са си все така активни, хубаво е да се следи и Сивилов, дава много безпристрастни сводки за фронта, без примеси на пропаганда.
А ако някой тръгне да чете вас, то ще помисли, че руската армия вече е на граница с Полша, а не пета година опитва се да оккупира поне Донбас. А  хора от оккупирани территории стават или бездомници или мъртъвци, а на русия й е все тая. русия "освобождава" Донбас от хора, от живот, от бъдеще.
«Вот така Россия освобождава руските!»
 Жителите на разрушения Бахмута и разположените в близост до градовете се опитаха да попаднат в приемната Путина в Москва, за да получат компенсации за разрушеното жилище, но полицията примени към него сила. За да не пуснат жителите на Донбас във вътрешността, властите използваха провокатори, представили се активисти-зоозащитници. Те устроиха конфликт и предизвикаха полицията. Полицаи грубо повалили на земята и скрутили един от лидерите на инициативната група.
https://x.com/den_kazansky/status/2069296289401942218

ООН: Май е бил най-смъртоносният месец за цивилни в Украйна от 2022 г.
Позовавайки се на данни от Службата на Върховния комисар на ООН за правата на човека, Хиари съобщи, че през май в Украйна са убити най-малко 274 цивилни, а други 1763 са ранени.

„Това е най-високият месечен брой смъртни случаи и наранявания от април 2022 г. насам“, подчерта служителят.

Общо от началото на пълномащабното нахлуване на Русия в Украйна, ООН е потвърдила смъртта на 16 126 цивилни, включително 796 деца. 46 590 цивилни са били ранени, включително 2835 деца. Според Хиари, реалните числа вероятно са много по-високи.
https://www.pravda.com.ua/news/2026/06/23/8040645/
Виж целия пост
# 24 035
Нещо рязко заглъхнаха Вацевци, Иво Христовци, Карбовсковци и всякаквите други подстанции на "га'рит масква".

Не съм забелязал да са заглъхнали.
Последно се коментира постоянното увеличаване на завзетите територии.
Тренда е еднопосочен.
Ми не, не е. Но като човек се информира само от горепосочените, може да повярва и на това.

Аз също мисля, че Зеленски върти политика с тия призиви за незабавен мир и преговори по сегашната линия на съприкосновение. Угажда на страхливите европейци и същевременно се представя като някакъв херувим на фона на кръволока и войнолюбеца Путин. И същевременно екипът му е по-ястребовски от всякога.
Виж целия пост
# 24 036
зеленски е въжеиграч, който въпреки пропагандата и успехите му които са под въпрос, настоява за преговори и мир. защо? нали имат успешни контранападения. да си върне страната територията и да се приключи тази агония. но нещо не се получава. а и с актуалните оставки в някои еропейски страни, съвсем е неясно на къде ще задуха вятърът.
Виж целия пост
# 24 037
Нещо рязко заглъхнаха Вацевци, Иво Христовци, Карбовсковци и всякаквите други подстанции на "га'рит масква".

Не съм забелязал да са заглъхнали.
Последно се коментира постоянното увеличаване на завзетите територии.
Тренда е еднопосочен.
Ми не, не е. Но като човек се информира само от горепосочените, може да повярва и на това.

Аз също мисля, че Зеленски върти политика с тия призиви за незабавен мир и преговори по сегашната линия на съприкосновение. Угажда на страхливите европейци и същевременно се представя като някакъв херувим на фона на кръволока и войнолюбеца Путин. И същевременно екипът му е по-ястребовски от всякога.
Не точно. Европейците разтягат войната. Старите европейски лисици, с пропагандата за слаба Европа и демилитаризирана Украйна, подмамиха рашките да влязат. Разтеглиха фронта хиляди километри така, че за рашките да няма път назад и почнаха бавната война на изтощение. Помпат бавно и напоително украинската армия така, че жертвите от руска страна са в пъти повече. И всичко това ще доведе до тотален разпад на Русия, и една силна европеизирана Украйна.
Пък нека са страхливи.
Русия ще бъде разбита с цената на украинските жертви и европейските пари. Украйна ще си извоюва независимостта, а ЕС ще съсипе окончателно руската империя, което е едно логично продължение на цялата европейска история, нищо ново не се случва, всъщност
Русия, като последен остатък от стария имперски ред, и е дошло време да гори
Виж целия пост
# 24 038
зеленски е въжеиграч, който въпреки пропагандата и успехите му които са под въпрос, настоява за преговори и мир. защо? нали имат успешни контранападения. да си върне страната територията и да се приключи тази агония. но нещо не се получава. а и с актуалните оставки в някои еропейски страни, съвсем е неясно на къде ще задуха вятърът.
Нали обясних защо настоява за преговори? Предполагам, че никак няма да е доволен, ако Путин внезапно се съгласи. Но той знае, че Путин ще се съгласи само в състояние на пълен провал, когато няма да може да изисква нищо при преговорите.

Бой за бензин в Русия.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2069338466320597174

Понтонните мостове не решават проблема с логистиката. Цистерна се взривява в средата на понтона до разрушения мост на Чонгар.
https://x.com/bayraktar_1love/status/2069324868022128791

Вчера по случай 85-тата годишнина от нападението на Германия над СССР, германският посланик е поздравил руснаците по начин, който кара Соловьов да подскача като разярено бойно петле Smile
https://x.com/j__o__k__/status/2069121249125785750

Цени на бензина в Ростов и коментари:
https://x.com/VictorKvert2008/status/2069317716247236990

Поразени нови/стари цели в Крим тази нощ
https://x.com/Heroiam_Slava/status/2069317701059727431

ТЕЦ в Керч - гори резервоар. Половината Крим е без ток.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2069329067950690338
Виж целия пост
# 24 039
Ако беше така, нямаше украинци в началото на война само с Джавелини и други гранатомети да се защитават. руснаци тръгнали на парад, с автозаки и Росгвардия отпред. Само, че ги чакаха украински военни. Не им се получи маршбросок на Киев, защото украинци един по един са им уничтожавали самолети със спецназ, който кацваше в Гостомель. Глупости на Тръмп, как вижте руснаци объркали път и тръгнали по блата е измишльотина от разряд на Байдън и 350 млрд. Вървяли те в колони по прясноасфалтирани магистрали и пътища, а там вече ги чакали украински военни, които с гранатомети уничтожавали колони с техника и бензовози. А техника не върви без гориво. В книгата "Война" на Боб Удуърд доста добре описано всичко. Как украинци започнали да освобождават территории, как Байдън се притеснил от победа на Украйна и че путин ще използва ядерно оръжие, а той искал да направи това. След това украинци останали без снаряди и започнали да използват дронове.
Чак коварен план на европейци , едва ли. Те не даваха на украинци оръжие, защото то щяло веднага да попадне при руснаци, това са думи на германски министър на отбрана. Европейци щяли да приемат оккупация на Украйна и да живеят с това нормално. Ама украинци не искат това и затова никаква капитулация няма да има.  А в Европа мислещи хора осъзнали отдавна, че русия е заплаха и единствена гаранция за тяхна безопасност е Украйна, особенно след като в САЩ това чудо стана Президент.
Волята на украинци и технологичната иновация на бойното поле някакси тежат повече от геополитическите сметки на големите сили. Та така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия