Войната в Украйна 3

  • 1 034 019
  • 24 166
# 24 150
Развожаев: Украинските въоръжени сили са си поставили за задача да направят живота в Севастопол непоносим.

Управителят на града помоли всички жители на Севастопол да бъдат търпеливи и въздържателни.

„Целта на врага е да направи живота в Севастопол непоносим. Виждаме това: първо, доставките на бензин бяха блокирани, а също така изпитваме логистични затруднения. <…> Моля всички жители на Севастопол да бъдат търпеливи и въздържателни. Имаме ресурсите, имаме разбирането как да разрешим тази или онази ситуация“, каза Развозжаев.

Той уточни, че градът вече е преживял няколко тревоги за въздушна тревога от сутринта.

По-рано Развожаев съобщи, че тролейбусното движение в Севастопол е било коригирано поради прекъсване на електрозахранването, като няколко маршрута са били отменени. Според губернатора част от енергийната инфраструктура на Севастопол е била повредена при вражеска атака през нощта. Очаква се електрозахранването да бъде възстановено до края на деня. Положението е най-критично в два района на града – Ленински и Гагарински"

https://tass.ru/obschestvo/27854019

Но кой пак ни сра в гащите?
Виж целия пост
# 24 151
Няма да се разпаднат. Китай ще ги погълне ефективно (макар и може би не формално) цели-целенички.
Виж целия пост
# 24 152
Вие какво си мислите ще се слупи с Руската федерация  в близко бъдеще ? 2-5г
Ще се разпаднат. Няма какво да държи заедно различни народи, сега ги държи страх. Ама усетят ли слабинку и кой от къде.
Няма да се разпаднат. Китай ще ги погълне ефективно (макар и може би не формално) цели-целенички.
Няма да ги поглъща, ще ги дои. Не са луди в Китай да ги хранят и да им плащат заплати и пенсии. Китай обича да минава евтинко. Ама първо трябва украинци да победят русню.
Виж целия пост
# 24 153
Да им имам и загубата - да се върнат в своите си граници. Никой не претендира за руските територии.
Виж целия пост
# 24 154
"Дания прехвърля 15 000 артилерийски снаряда на Украйна. Според украинския министър на отбраната, тези допълнителни ресурси са насочени към един от трите военни приоритета на Киев: „ПВО, далекобойна артилерия и дронове“."

Война в Украйна: страната призовава за бдителност относно „мобилизационните учения“ в Гродненска област на Беларус
„От 20 юни до 2 юли военният комисариат на Ачмянския район призовава приблизително 2000 наборници и организира предварителни сборни пунктове“, написа украинският външен министър Андрий Сибиха в социалната мрежа X. Този район, част от Гродненска област, граничи с Полша."

https://www.lemonde.fr/international/live/2026/06/24/en-direct-g … 6706390_3210.html
Виж целия пост
# 24 155
“Украинските военни са наредили евакуацията на селата по границата с Беларус. Евакуациите в Черниговска област в Северна Украйна са планирани да започнат след седмица. Киев предупреждава за нарастващ руски натиск и възможни операции от беларуска земя.”
Виж целия пост
# 24 156
“Украинските военни са наредили евакуацията на селата по границата с Беларус. Евакуациите в Черниговска област в Северна Украйна са планирани да започнат след седмица. Киев предупреждава за нарастващ руски натиск и възможни операции от беларуска земя.”
Така постъпва цивилизована държава, която иска да защити свои граждане. Сестра ми живее на помалко от 40км от руска граница. Постоянно над главите им летят дронове, последни дни шахеди няма, но има фпв дронове, които ловуват на цивилни хора. От там усня няма да влезе, защото там са блата, ама обстрели са всекидневие.
Това не страх от загубени территории, а грижа за хора. Ама откъде да го разбереш.
Виж целия пост
# 24 157
На мен ми е интересно, при този икономически срив в Русия, дали ще успее да поддържа разни чуждестранни огнища на конфликти, като милициите в Сингапур, например?  какво ще се случи с тях? Дали няма да се поуспокоят?

ПС Наталия, съжалявам за това, което преживява сестра ти, както и всички останали.
Виж целия пост
# 24 158
Над 300 дрона, включително и ракети летят към Русия и окупирания Крим.

Утре сутрин ще проследим събитията.
От къде е тази информация? Може ли да ѝ се вярва? Не ми се вярва да обявяват изстрелването на ракети и дронове.
Виждат се от сателити и в някои сайтове ги има в реално време къде са. И ракетите показват. Предлагам ти снимка отпреди 2 часа. В червено са дроновете, а в зелено - крилатите ракети.


Natalia123, стискаме палци за семейството ти и всички хора в Украйна.
Виж целия пост
# 24 159
Дай някой линк, моля, да ги гледаме в реално време.

ПС Ако това е от преди 2 часа, не кацнаха ли вече в Крим и други по-близки места? Не се чува вече за удари?
Виж целия пост
# 24 160
О, чули са. Нощта е била доста шумна.

Картите се правят така:

Приблизителни маршрути на полета на нашите безпилотни летателни апарати:

🔴 Червени стрелки — посоки на движение на ударния безпилотник;

🟢 Зелени стрелки — посоки на движение на крилати ракети;

Според руски източници са докладвани около 330 дрона и няколко ракети, въпреки че тези оценки и показаните маршрути остават приблизителни.
Виж целия пост
# 24 161
За добро утро от инфосферата:

"Украинската пропаганда цинично лъже, че в Моцква и в Руzия изобщо няма противовъздушна отбрана. Русофили, русопути и редови ватници, нека докажем, че в Руzия има много ПВО! Публикувайте снимки и видеа на местата, където знаете, че има ПВО, с отбелязани географски данни, за да разобличим украинската пропаганда!!! "
---
"Четири години по-късно, глупавите руснаци, все още гледат на дроновете като на играчки. Четири години продължават да смятат, че могат да се справят с боен дрон като го удрят с пръчка, или с приклада на автомата. Четири години опитват да го ритат, замерват, да го хващат с ръце, да го надбягат с крака или с тротинетка, с мотор или с бъги, с жигулито или с каквото там си "сделат"... Четири години опитват да играят на криеница с дроновете, вярвайки, че са невидими за тях, ако стоят неподвижно някъде, ако се покрият с одеяла, брезенти, плащове, или ако са навлекли идиотски костюми, с които приличат на ходещи клозетни кабини. Четири години... не един-два дена, не една-две седмици, дори не един-два месеца... ЧЕТИРИ ГОДИНИ руските тъпанари вършат едно и също, очаквайки, вярвайки и надявайки се на различен резултат! Това са наистина идиоти! Идиоти!
Велик е идиотизмът на руския войник - велик, ВЕЛИК, ВЕЛИИИК "
---
"от "Бензиностанцията с ракети" остана само "с"-то"
Виж целия пост
# 24 162
В Кубан нефтебазата в Полтава беше ударена за втори път този месец: най-малко три резервоара горят.

Тази нефтебаза е логистичен център, който доставя гориво на Кубан и Република Адигея.

Също през нощта енергийната инфраструктура на Крим беше атакувана, оставяйки части от полуострова без електричество.
Виж целия пост
# 24 163
Видео от Полтава
https://x.com/Heroiam_Slava/status/2070022315102925087
Виж целия пост
# 24 164
За добро утро от инфосферата:

"Четири години по-късно, глупавите руснаци, все още гледат на дроновете като на играчки. Четири години продължават да смятат, че могат да се справят с боен дрон като го удрят с пръчка, или с приклада на автомата. Четири години опитват да го ритат, замерват, да го хващат с ръце, да го надбягат с крака или с тротинетка, с мотор или с бъги, с жигулито или с каквото там си "сделат"... Четири години опитват да играят на криеница с дроновете, вярвайки, че са невидими за тях, ако стоят неподвижно някъде, ако се покрият с одеяла, брезенти, плащове, или ако са навлекли идиотски костюми, с които приличат на ходещи клозетни кабини. Четири години... не един-два дена, не една-две седмици, дори не един-два месеца... ЧЕТИРИ ГОДИНИ руските тъпанари вършат едно и също, очаквайки, вярвайки и надявайки се на различен резултат! Това са наистина идиоти! Идиоти!
Велик е идиотизмът на руския войник - велик, ВЕЛИК, ВЕЛИИИК "

Кое е странното? Те са от новите, а ако им казваха какво е станало със старите, нямаше да подписват договори. Целта на средните нива на руската армия не е да се върши работа (тоест да има боеспособност и да се побеждава), целта е да се сложат отметките за бройките, издигнатите знамена и тн., и да се вземе заплата. Рибата се вмирисва откъм главата, но и че държанието е гадно и без всякакво зачитане едни с други, си е отдавнашна част от институцията на руската армия. На теория ползата е че така се приучават да са гадни ("нечовешки") и с врага, но на практика ефекта е липса на всякаква кохезия и вътрешно взаимодействие. Затова се казва "орда", което всъщност сигурно даже не е честно спрямо ордите - "организирана престъпна група" винаги е било по-точно определение, спред мен, в смисъла че няма как да има добър отбор съставен от социо- и психо- пати, или където всички се/ги учат да се държат като такива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия