Управителят на града помоли всички жители на Севастопол да бъдат търпеливи и въздържателни.
„Целта на врага е да направи живота в Севастопол непоносим. Виждаме това: първо, доставките на бензин бяха блокирани, а също така изпитваме логистични затруднения. <…> Моля всички жители на Севастопол да бъдат търпеливи и въздържателни. Имаме ресурсите, имаме разбирането как да разрешим тази или онази ситуация“, каза Развозжаев.
Той уточни, че градът вече е преживял няколко тревоги за въздушна тревога от сутринта.
По-рано Развожаев съобщи, че тролейбусното движение в Севастопол е било коригирано поради прекъсване на електрозахранването, като няколко маршрута са били отменени. Според губернатора част от енергийната инфраструктура на Севастопол е била повредена при вражеска атака през нощта. Очаква се електрозахранването да бъде възстановено до края на деня. Положението е най-критично в два района на града – Ленински и Гагарински"
https://tass.ru/obschestvo/27854019
Но кой пак ни сра в гащите?
