Войната в Украйна 3

  • 1 040 001
  • 24 394
# 24 255
Това се обмисля за нови бежанци, няма да засегне вече получили мярката за закрила.

Мисля си, кой е искал за пет години е офейкал. Едва ли нови вълни се очакват.

По- скоро си мисля, че скоро ще се връщат.

По непотвърдени данни, Си е натиснал Москва за прекратяване на войната.
Виж целия пост
# 24 256
"Европейската комисия предложи украинските мъже във военна възраст да бъдат изключени от автоматичното право на закрила в ЕС. За да се гарантират отбранителните способности на Украйна, „новопристигналите не трябва да получават временна закрила“, ако „не са получили разрешение от украинските власти да напуснат Украйна“, заяви Комисията в петък. Украйна има забрана за пътуване за мъже във военна възраст от началото на руската агресия."

Обсъждането е за новопристигнали обаче, а не за всички. Докато се приеме, войната ще е свършила, та едва ли ще видим отказ на временна закрила.
Виж целия пост
# 24 257
Противоречиво решение на комисията, предвид сегашното ескалиране на военните действия и цел скорошно примирие.
Виж целия пост
# 24 258
Решение? Няма такова. Освен това не е в комепетенциите на Комисията самостоятелно да вземе такова.
Виж целия пост
# 24 259
Решение за предложение от страна на комисията ?
Виж целия пост
# 24 260
Украйна почти не дава жертви на фронта вече, те са с огромно технологично предимство
 Украйна дава жертви сред цивилното население, защото Русия цели само цивилни обекти
Виж целия пост
# 24 261
Дават. Гонят 35:1.
Федоров заложи цел да се нанасят около 200 руски жертви (убити и ранени) за всеки квадратен километър руски напредък.
Виж целия пост
# 24 262
Освен права, ние, гражданите, имаме и задължения. И едно такова задължение е защита на родината ни по време на война. По цял свят бягството от мобилизация е въздигнато в престъпление, вкл. и в нашия НК. Това важи с още по-голяма сила по време на война.
Статутът на бежанец, ползващ се със закрилата и помощтта на държавата, в която е приет, е несъвместим с бягството от мобилизация във военно време.
Затова, аз съм изненадана, че толкова късно ЕС се сети, че избягалите от мобилизация не са бежанци.

ПС Отново се цели подклаждане на спор.

ЕДИТ
Изглежда някои потребители тук имат нужда да се запознаят какво предвижда нашето законодателство, за да не правят внушения.
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135631954
ЗАКОН ЗА ОТБРАНАТА И ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Те мислят, че в случай на война тук ще дойдат поляци, германци или итальянци да ги защитават.
Виж целия пост
# 24 263
"Последните удари с дронове бяха насочени към инфраструктура в Тулска област на Русия, по-специално срещу химическия завод „Азот“ в Новомосковск.Подробности за тази атака:Основна цел : - - - Химическият завод „Азот“ в Новомосковск (намира се на около 200 км южно от Москва). Това съоръжение произвежда амоняк и азотна киселина, използвани в производството на боеприпаси и взривни вещества.Последователност на събитията : Атаката се е случила по време на масивна вълна от дронове на 26 юни, повреждайки индустриален обект и местни електропроводи.Въздействие : Жителите съобщиха за прекъсвания на електрозахранването и миризма, подобна на амоняк, във въздуха, както и за пожар в местната топлоелектрическа централа."

https://tass.ru/proisshestviya/27859005

Според местните власт нямало промени в околната среда в Тулска област след атаката с дрон. 🤣🤣

https://tass.ru/obschestvo/27859393

Амонякът и други химически съединения се използват във военната индустрия за производство на експлозиви.

Good job. Слава на героите. Да живее Украйна! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Виж целия пост
# 24 264

Междувременно на самия Кримски мост са се образували значителни задръствания, като около 2800 превозни средства чакат на опашка:
1000 превозни средства чакат да преминат от страната на Таман;
1800 превозни средства от страната на Керч.

Според руски информационни канали времето за чакане е от три до пет часа. Движението по моста беше спряно за повече от шест часа през нощта.

https://---t.me---/s---/most---_---official
Махнете тиретата и след това - копи/пейст в браузъра
В този линк се следи в реално време колко коли има от двете страни на Моста.
В момента откъм Таман няма никой, откъм Керч - 2100 коли. В предните часове колите са все в съотношение 3:1 или в полза на Керченския пункт. Обяснявам си това активизиране на Таманската страна така: близки/роднини/приятели на заседналите в Крим руснаци им носят бензин, за да могат да се евакуират. Има допустим праг от 200 л за пренасяни течности. А може и някой да върти хубав бизнес, предвид факта, че цената е от 400 рубли нагоре (4,5 евро). В предните дни почти нямаше трафик от Таман.

Доста тъпи парчета обитават България - визирам чичкото от историята в линка. Викал на укрански деца-бежанци в Морската градина във Варна, че мрази всички украинци.
https://www.facebook.com/tatiana.christy/posts/pfbid033S8AnDMiEJ … sULpFgt9RDsMoZJkl
Виж целия пост
# 24 265
Тоя чичо обявява извънредно положение в Крим от 13ч местно време.
Същия вчера разправяше да запазят спокойствие, да не четат пропаганда, да следят само официалните канали.
Не знае кога ще се реши въпросът с горивата, не знае кога ще има храна, нищо не знае, защото както виждате - и най- доброто пво в света има известни проблеми. Но! Запазете спокойствие.

https://x.com/NOELreports/status/2070452436406358210/video/1?s=46

ПОТВЪРДЕНО

Два руски военни кораба и системи за противовъздушна отбрана са ударени в Керч, окупирания от Русия Крим - Служба за сигурност на Украйна.

Корабите „Волга“ и „Вятка“ са били в корабостроителницата „Затока“. Системите за противовъздушна отбрана в Керченския проток са били ударени.

Целта на „Волга“ и „Вятка“ е да разположат хидроакустичната система за наблюдение „Хармония“ за подводно военно разузнаване. Освен това те могат да поставят безконтактни мини, за да повредят кораби, подводни тръбопроводи, кабели и друга критична инфраструктура. Цената на всеки от тези кораби е стотици милиони долари.

Товаро-пътническият ферибот „Петропавловск“ също е бил ударен.
Виж целия пост
# 24 266
Скрит текст:

Междувременно на самия Кримски мост са се образували значителни задръствания, като около 2800 превозни средства чакат на опашка:
1000 превозни средства чакат да преминат от страната на Таман;
1800 превозни средства от страната на Керч.

Според руски информационни канали времето за чакане е от три до пет часа. Движението по моста беше спряно за повече от шест часа през нощта.

https://---t.me---/s---/most---_---official
Махнете тиретата и след това - копи/пейст в браузъра
В този линк се следи в реално време колко коли има от двете страни на Моста.
В момента откъм Таман няма никой, откъм Керч - 2100 коли. В предните часове колите са все в съотношение 3:1 или в полза на Керченския пункт. Обяснявам си това активизиране на Таманската страна така: близки/роднини/приятели на заседналите в Крим руснаци им носят бензин, за да могат да се евакуират. Има допустим праг от 200 л за пренасяни течности. А може и някой да върти хубав бизнес, предвид факта, че цената е от 400 рубли нагоре (4,5 евро). В предните дни почти нямаше трафик от Таман.

Доста тъпи парчета обитават България - визирам чичкото от историята в линка. Викал на укрански деца-бежанци в Морската градина във Варна, че мрази всички украинци.
https://www.facebook.com/tatiana.christy/posts/pfbid033S8AnDMiEJ … sULpFgt9RDsMoZJkl

Какво беше казал класикът :

"И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист."

Замени с путинист и сме готови.
Има един много хубав от коментарите Simple Smile
Виж целия пост
# 24 267
Преди и след руски плен
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Още снимки в поста
https://x.com/U24_gov_ua/status/2070405288776069544
Виж целия пост
# 24 268
Виц на деня:

„Русия в момента разполага с достатъчни запаси от гориво. Единственият проблем е, че горивото е в Казахстан“ — министърът на енергетиката на Русия Новак.

 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 24 269
В Крим и в Севастопол е обявено извънредно положение. Решението е взето, за да се решат икономическите проблеми и да се гарантира препитанието на населението.

https://unn.ua/ru/news/v-okkupirovannom-krimu-vveli-rezhim-chs
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия