Войната в Украйна 3

  • 1 039 791
  • 24 399
# 24 285
Карибите се приближават.
= кризата ще е по-тежка и дълга от кубинската.
Виж целия пост
# 24 286
Ох, Неве, с тоя ТАСС ме убиваш 😂

🙏 Според руснаци е имало размяна 160 за 160
Вкъщи са си!
Включително и защитници на Мариупол.
Виж целия пост
# 24 287
"Путин удължи забраната за доставки на петрол и петролни продукти за Русия под тавана на цените.

Крайният срок е удължен до 31 декември 2027 г.
Тази забрана беше в сила до 30 юни 2026 г.; съответният указ я удължава до края на 2027 г.

Документът забранява доставките на руски петрол и петролни продукти на чуждестранни юридически и физически лица, ако договорите за тези доставки изрично или имплицитно предвиждат използването на механизъм за ценово ограничение. Тази забрана се прилага на всички етапи от веригата на доставки до крайния клиент."

https://tass.ru/ekonomika/27861207

В същото време:

"Премиерът на Малайзия ще обсъди увеличаването на доставките на петрол от Русия на среща с Путин.
https://tass.ru/ekonomika/27782553

"Казахстан обсъжда изграждането на тръбопровод, който да увеличи транзита на петрол от Русия към Китай."

https://tass.ru/ekonomika/27859407

🤣🤣"Песков: Руската икономическа стабилност е гарантирана въпреки падащите цени на петрола"🤣🤣

Прессекретарят на руския президент посочи, че премиерът е докладвал това на държавния глава."

https://tass.ru/politika/27847643

🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸
Виж целия пост
# 24 288
Цитат
"Казахстан обсъжда изграждането на тръбопровод, който да увеличи транзита на петрол от Русия към Китай."
Цитат
Казахстан може да започне доставки на гориво за Русия на фона на недостига на горива и смазочни материали, заяви министърът на енергетиката на Казахстан Ерлан Аккенженов.


А в същото време
Цитат
Сателитни кадри, направени на 24 юни и публикувани от Радио "Свобода", показват 10-километрова опашка от автомобили, която напуска окупираният от Русия п-в Крим на фона на увеличаващи се украински атаки.
https:// t.me/ drmjournal/18804
ПС Не мога да копирам снимката, така, че махнете интервалите от линка, за да я видите.
Виж целия пост
# 24 289
Путин иска да държи цена, ама как?

 Цената на руския суров петрол Urals падна до приблизително 50 долара за барел. Това е под нивото, предвидено в бюджета за Urals от 59 долара за барел, - Ройтерс.

Приятелите му да не са луди да купуват на по- високи цени?
Виж целия пост
# 24 290
Цитат
"Казахстан обсъжда изграждането на тръбопровод, който да увеличи транзита на петрол от Русия към Китай."
Цитат
Казахстан може да започне доставки на гориво за Русия на фона на недостига на горива и смазочни материали, заяви министърът на енергетиката на Казахстан Ерлан Аккенженов.
Ще пращат по тръба суров, евтин петрол на Китай, а ще внасят казахстански, преработен на дизел, бензин, керосин. Добавената стойност е за Казахстан и Китай. Това ако се съгласят (Казахстан и Китай). "Обсъжда се" и "може" не е = на получава се. Може, може би, може да може, а може и да не стане. Прекрасно е за икономиката им и я стабилизира (на свободно падане, шшшшшшт).
Виж целия пост
# 24 291
Путин иска да държи цена, ама как?

 Цената на руския суров петрол Urals падна до приблизително 50 долара за барел. Това е под нивото, предвидено в бюджета за Urals от 59 долара за барел, - Ройтерс.

Приятелите му да не са луди да купуват на по- високи цени?

Може би иска да блокира продажбите навън, за да тушира бензиновата криза. Петролът да остане само за вътрешно потребление, но на регулирани цени.
Това може да е само кратковременна мярка, няма да реши проблема с бензина.
Виж целия пост
# 24 292
Не знам как ще блокира договорено количество. Те петрол си имат и на нас да дадат, ами заводите за преработка се разрушават ежедневно и не могат да си произведат бензин и керосин от този петрол.
Виж целия пост
# 24 293
Завърналите се пленници. Прегръдки, сълзи. Някои са много измършавели.
https://x.com/Gerashchenko_en/status/2070533670021038577
https://x.com/Gerashchenko_en/status/2070540964565844042
Виж целия пост
# 24 294
🤣🤣Русия забрани депортирането на чужденци, воювали в руските въоръжени сили.🤣🤣

Освен това, не може да им бъде отказано разрешение за временно пребиваване, разрешение за пребиваване или разрешение за работа."

https://tass.ru/politika/27861595

Това разрешение за пребиваване не разбрах за кое гробище е точно. Горките хора, дето ги лъжат и примамват с обещания за висока заплата в гражданския сектор!
Виж целия пост
# 24 295
Те и без това започват да имат проблеми с мигрантите, нека ги държат ♥
Виж целия пост
# 24 296
Близък съратник на путин починал. Неясно как.
Виж целия пост
# 24 297
Явно още ще го държат, щом само тия около него пият чай.
Виж целия пост
# 24 298
"Путин и Лукашенко разговарят вече 4,5 часа.

Форматът за комуникация между руския и беларуския президент е затворен, на четири очи, според Telegram канала „Pool of the First“."
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/27862295
Виж целия пост
# 24 299
Обширна статия за него при Гордон.  Бил е добър в работата си и се надявал да е президент, но Медведев по-удобен,   страхът да не те измести  по-добър от теб си  е валиден векове.  Все разчистват и събират слаби, да светят сред тях.
 Не че е различен , одобрявал е войната. По-кадърен да я води може би.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия