Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 16

  • 27 499
  • 829
# 330
Ами нямам идея тогава какво да посъветвам относно лаборатория, но нещо МБ на Геника не стават.
Ако кажеш в кой град си, може би другите момичета тук ще дадат някакво мнение или препоръка за доктор.
1 Дифлукан изобщо не е достатъчен. Аз пия по 3-4 обикновено.
За теб си мисля, че ще е нужен една по-дълга схема на лечение - първоначален стабилен курс, след което примерно 6-9 месеца профилактика по веднъж месечно. Отделно дълъг курс с вагинален пробиотик.
През това време - секс само с презервативи.
Нещо такова ми се върти, обаче трябват актуални изследвания да се види какво е сега положението.
Виж целия пост
# 331
Благодаря, в Благоевград съм - от големите имаме Геника, Рамус, Кандиларов. И аз се чудя на микробиологиите на Геника - при видимо бяло кандида течение да ми излиза абсолютно чиста, не е нормално. Ще пусна тази седмица какво ще ми излезе от новите изследвания и сигурно ще се насочвам към София. За мен няма никакъв проблем да мина дълго лечение, стига да намеря кой да ми го предпише, а не да ми казват, че всичко ми е наред. Аз искам и да забременявам тази година, тъй, че тези проблеми трябва да се решат, а един от гинеколозите ми вика забременявай, то ще се оправят, все едно от инфекции не стават аборти...
Виж целия пост
# 332
Глупости, никакво забременяване, докато не видиш отрицателни уреаплазми и при двамата в Геника.
От гъбите спонтанен аборт не може да стане, но по време на бременност направо ще те побъркат.
Пускай този път в Кандиларов МБ, но задължително носи и тампон, и стъкло.
Иначе - то София не ти е твърде далеч, ако тази драма продължава, може да си помислиш да дойдеш дотук, то във въпросният НЦЗПБ може да се уговориш с докторката от лабораторията те да ти вземат проба на място (имат акушерка, която взима пробите), но хайде да видим сега какво ще излезе.
Значи последно:
- влагалищен секрет с микроскопия - в Кандиларов
- тест за уреаплазми и микоплазми от цервикален секрет в Геника за теб
- тест за уреаплазми и микоплазми от еякулат в Геника за него

Ох, чудя се дали и той да не ли не пусне един еякулат в Кандиларов за МБ (за да се види дали той има гъби). Друг вариант е направо да пусне един Андрофлор в Геника, за да не дава 2 пъти проба, така ще се види всичко… но пък си е малко повече пари, не че всичко досега е евтино 🙁.
Въпросът е да се тествате едновременно, да се лекувате, ако има нещо едновременно и да взимат да се махат най-накрая всичките тези гадорийки.
Дами - ако някоя тук знае нещо за добър АГ в Благоевград, моля да сподели.
Виж целия пост
# 333
Никакъв смисъл няма да си губи времето в Благоевград. Да тръгва към София. Най-важна е лабораторията. Аз съм за НЦЗПБ и Геника. Понеже цялата 2024 година се борих със абсолютно същия проблем и с некадърни лекари, съчувствам искрено на момичето.
На мен не ми откриха уреаплазма, но съм сигурно, че съм имала след всичко, което преживях. И в случая гъбичките са най-малкия проблем, да не кажа никакъв. Те лесно се лекуват. Аз като преборила кандида крузей го казвам. Борбата е с калпавите лаборатории и още по-некадърните лекари.
Виж целия пост
# 334
След уреаплазма остава едно гъделичкащо, както и пулсиращо усещане в уретрата. 3-4 месеца...нормално е.
Също, възможно е да си развила чувствителност, след този дълъг и постоянен период на лечения. Долу нещата са деликатни и дори всичките изследвания да са ти ок, лигавицата се възстановява бавно.
Това го казвам само като допълнение на предишните постове.
Виж целия пост
# 335
Благодаря, момичета, тази седмица ще пусна тук нещата, и ще видя кога ще мога да ида до София да пусна и там, ако тук излязат чисти, за по-сигурно.Или ако се съмнявам в лечението, ще пиша и тук като излязат резултати. Уреаплазмата по всяка вероятност е неизяснената инфекция от август месец, тогава се появи дразненето при уриниране, въпреки че нея не я намират в урината. Да, аз усещам самите срамни устни по-чувствителни, но не точно като сърбеж, даже за по-сериозни работи като генитален херпес се бях притеснила, въпреки че нямам язвички и пусках всички кръвни. Много е неприятно, защото въпреки че нося само памучно бельо, хигиена, пия д-маноза, скъпи пробиотици и пак постоянно усещам неприятно от няколко месеца, а усилено се опитвам да намеря проблема, не са ми проблем парите за изследвания и лекари, вече дадох доста и без това.
Виж целия пост
# 336
Благодаря, в Благоевград съм - от големите имаме Геника, Рамус, Кандиларов. И аз се чудя на микробиологиите на Геника - при видимо бяло кандида течение да ми излиза абсолютно чиста, не е нормално. Ще пусна тази седмица какво ще ми излезе от новите изследвания и сигурно ще се насочвам към София. За мен няма никакъв проблем да мина дълго лечение, стига да намеря кой да ми го предпише, а не да ми казват, че всичко ми е наред. Аз искам и да забременявам тази година, тъй, че тези проблеми трябва да се решат, а един от гинеколозите ми вика забременявай, то ще се оправят, все едно от инфекции не стават аборти...
Здравейте
Само.искам да кажа ,че момичетата тук са много по компетентни от многото лекари по които уж ходим, харчим пари и накрая никакъв редултат.
Послушайте ги ще ви бъде от полза.
На мен лично много ми се помогна до този момент и аз като вас и много други няколко години водя постоянна борба с тези твари.
И един страничен въпрос може ли да споделите от кое лекари в Благоевград не сте доволна или не е тук мястото да питам.
Виж целия пост
# 337
Аз всъщност забравих да задам въздесъщият въпрос, който тук не подминава никого: как са ти лактобацилите всъщност?
Виж целия пост
# 338
И още нещо - микробиологията месец след последно хапче антибиотик ли е? Защото, ако не е, отрицателните резултати не са изненада. Аз така слушах уролога, че два дни след аб е ок да се пуска микробиология и страданията ми продължиха една година. Чиста МБ и жестоки симптоми. Днес даже, докато си разчиствах кутията с лекарствата, намерих амбулатория си лист от първото ми назначено лечение за цистит - антибиотик за горните дихателни пътища за десет дни в максимална доза! Има лекари, които са за съд...
Виж целия пост
# 339
3 седмици след последното хапче беше, на мъжа изследване  1 месец след последното. Фемифлор от октомври показва Лактобацили 10^6.8.  Микробиология от октомври Геника от влагалищен секрет пише Без бактериален аеробен растеж.Candida spp. не се изолира. Микробиология от август Геника - абсолютно същото, а тогава имах много сериозно дразнене, чак отидох спешно на гинеколог с чакане между запазените часове, че не се издържаше. Микробиология от декември от Рамус пак абсолютно същата. Не пише нищо за лактобацилите от тях.
Виж целия пост
# 340
Не знам, тези лаборатории са гола вода. Ако има как си пусни в лаборатория на някоя от големите болници - Токуда, ИСУЛ, НЦЗПБ, задължително и от сервикса, стерилна урина, като се пишка през тампон, за да стане ясно какъв е проблема. Според мен това дразнене е от бактерии, не от гъбички.
Виж целия пост
# 341
Като чета, ни в Геника, ни в Рамус е имало директна микроскопия, съответно може да има нещо изпуснато - например освен липса на лактобацили, да е имало и някакви анаероби, които излизат само така, а не на посявка.
Уф, не знам какво ще решиш, но при който и лекар да отидеш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО му кажи да ти направи стъкло! Иначе изследванията не са пълни.
Ако решиш да идваш до София, пиши, за да напиша координати на лекари/лаборатории, въпреки че за мен лично - най-добре ще е да е в НЦЗПБ, поне там със сигурност правят антимикограма.
Виж целия пост
# 342
Имам решение на проблемите на всички ви. Пишете ми на лично.
Виж целия пост
# 343
Имам решение на проблемите на всички ви. Пишете ми на лично.
Защо на лично.Тайна ли е?
Напишете го тук така повече хора ще видят..
Виж целия пост
# 344
Защото вероятно да рекламира някакви боклуци и някакви шарлатании, за това иска на лично..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия