Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 16

  • 27 489
  • 829
# 345
Аз успях да си изискам много проби, та съм пуснала цервикален секрет за уреаплазма и три вагинални секрета за всичко - антибиограма, антимикограма, посявка, както и за трихомони. Да ми е изследвано всичко микробиологично. Иначе гинеколожката казва, че нямам никакво течение и външно няма проблеми. Чакам да излязат.
Виж целия пост
# 346
Здравейте, кандида живее в организма на всички нас. Проблемът е, че при чест прием на антибиотиците, кортикостероиди, твърде много захар и въглехидрати тя взима превес.
Свръхрастежът на кандида не е гинекологично състояние. Кандида трябва да се елиминира и да се намали нейната популация от тялото.
Препоръчвам да изгледате двете видеа на д-р Тошков Кандида 1 и Кандида 2 в каналът му в you tube.
Оставям тук снимка на моите добавки.
Ще оставя и кандида диета линк, която е хубаво да спазвате поне няколко седмици.
https://www.thecandidadiet.com/
Кандида е упорита, но не е невъзможно да се изчисти от тялото и да се постигне добър баланс.
Още нещо, самите класически антимикотици като Микомакс, гинопеварил, Канестен и други не са решение. Те също като антибиотиците и дават boost.
Самите вие виждате, че пускате нон стоп микробиологии и се тъпчете с антимикотици, ако помагаха нямаше кандида да се завръща.
Ако някой има още въпроси може да ми пише.
Успех!
Виж целия пост
# 347
Излезли са ми резултатите - отицателни уреаплазма, трихомони, микоплазма,
Микробиология : Lactobacillus sp.- нормална флора, един.Enterococcus sp.,
Микроскопски препарат: Tr.vaginalis-отр.,Candida-отр.,Lactobacilus sp.-масово, един.gr./+/бактерии,един.Leuc

От какво тогава да имам дразнене и сърбежи, особено след секс. Аз дори си слагах от глобулите Цикатридина за овлажняване ако нещо се е засушило покрай леченията.
Виж целия пост
# 348
Леле, ентерокока е абсолютен кошмар! Едва се отървах от него, пих два антибиотика и направих по два курса от 12 дни с полижинакс и видермина. Страшно много дразни, направо минах през ада с ентерокока. Как правите секс в това състояние не ми е понятно... Сега и партньора трябва да се лекува задължително, защото ще ви презарази. В сравнение с ентерокока гъбичките са нищо.
Виж целия пост
# 349
Да, и аз загледах този единичен ентерокок, от лабораторията ми казаха, че всичко е ок, но щом имам симптоми няма как да е. Ще ида с изследванията да видя и гинеколожката какво лечение ще ми изпише.
Виж целия пост
# 350
Единични са, нищо особено.
Важното е, че имаш лактобацили и че другите неща са отрицателни.
С един курс ще го оправиш това, не се притеснявай.
Аз продължавам да смятам, че имаш пост ефект от уреаплазмата. При мен беше 4м.
Виж целия пост
# 351
Здравейте, дами излезна МБ


Изписа ми.това лечение,каза,че е достъчно.
Старото беше Гинопеварил с интраконазол,но нямаше ефект.

Не знам ,.защо не ми даде и АБ да я излекуваме качествено след.като е упорита.
Вие нещо ще ми кажете ли допълнително да.пия,освен неговото? Упорита работа се оказа щом не успяхме от първия път да я излекуваме.
Виж целия пост
# 352
Алое, да не се презаразяваш някак?
Виж целия пост
# 353
Почвам отзад-напред.
Алоевера, какъв АБ за гъбички, бе, жена?? С АБ гъбите ще пламнат още повече. За тях се пият само антимикотици, лечението досега ти е било с такива, но може би не са било подходящи. И да, в момента имаш ли партньор и правиш ли секс, независимо дали с презерватив или не?

Hoaxy, наистина ентерококът е голяма гад, но те съветвам да искаш лечение само с глобули. Никакви АБ през устата. Мъжът ти да вземе да се тества и той най-накрая да го видим при него какво има.

Лидия, има някои много верни неща, които си написала, но и някои много неверни. Няма как да изчистиш Кандида от тялото, защото тя е нормален обитател. Сори, но ако някой си мисли, че ще се отърве от гъбичките во веки, няма да стане, според мен ще ни ядат дори и след смъртта ни дълго време. Въпросът е не да се изтребят до крак, което няма как да стане, а да се държат в баланс. Д-р Тошков не знам дали ще изгледам, освен от чисто любопитсво, но тези добавки, които си снимала + диетата изобщо не са лоши. Всъщност - при рецидивираща Кандида е редно да се спазва такава диета, а хранителните добавки, които повишават имунитета са екстра дошли винаги.
Обаче да твърдиш, че антимикотиците дават boost на гъбите е супер несериозно, научно абсолютно необосновано. Те убиват гъбите (не 100%, но ги намаляват до абсолютен минимум), реално обаче после при дадени обстоятелства малкото останало количество може да се разрасте отново. Затова такива като нас, които сме склонни към гъбички трябва да знаят какво им ги провокира - АБ или други лекарства, многократно сме писали за хигиена, бански…
Не споменаваш фактора стрес. Ако ще и да правиш абсолютно всичко, което трябва - гъбите се активизират и при силен стрес.
Тъй че - не казвам, че е изгубена кауза борбата с гъбичките, обаче трябва да приемем факта, че дори и при съвсем успешно лечение, при добра профилактика, пак някой ден може и да се появят.
Аз лично 15 години не бях правила Кандида инфекции във влагалището, последната година и половина съм 3 пъти с такава. Аз си знам какво я отключи, но не винаги мога да контролирам събитията. Поне при мен лечението вече е сравнително лесно и за 1 седмица я елиминирам. Но през останалото време си е сериозна профилактика.
Виж целия пост
# 354
Благодаря за коментарите. На мъжът ми още не е излязъл резултата, иначе декември прави микробиология на семенна течност и излезе чиста. Той е послушен в това отношение и прави тестове, пие антибиотици и  антимикотични с мен. Разбира се, при него няма никакви проблеми и симптоми.
Виж целия пост
# 355
А, откъде да зням мислих,че и те се лекуват с АБ.
Не не правим секс. От както се иьчисъих от ония три хламидии и прочие и след известно време получих т.е. ноември получих жълтеникавото течение.
И сега това ми е второ лечение почвам него.
Виж целия пост
# 356
Почвам отзад-напред.
Алоевера, какъв АБ за гъбички, бе, жена?? С АБ гъбите ще пламнат още повече. За тях се пият само антимикотици, лечението досега ти е било с такива, но може би не са било подходящи. И да, в момента имаш ли партньор и правиш ли секс, независимо дали с презерватив или не?

Hoaxy, наистина ентерококът е голяма гад, но те съветвам да искаш лечение само с глобули. Никакви АБ през устата. Мъжът ти да вземе да се тества и той най-накрая да го видим при него какво има.

Лидия, има някои много верни неща, които си написала, но и някои много неверни. Няма как да изчистиш Кандида от тялото, защото тя е нормален обитател. Сори, но ако някой си мисли, че ще се отърве от гъбичките во веки, няма да стане, според мен ще ни ядат дори и след смъртта ни дълго време. Въпросът е не да се изтребят до крак, което няма как да стане, а да се държат в баланс. Д-р Тошков не знам дали ще изгледам, освен от чисто любопитсво, но тези добавки, които си снимала + диетата изобщо не са лоши. Всъщност - при рецидивираща Кандида е редно да се спазва такава диета, а хранителните добавки, които повишават имунитета са екстра дошли винаги.
Обаче да твърдиш, че антимикотиците дават boost на гъбите е супер несериозно, научно абсолютно необосновано. Те убиват гъбите (не 100%, но ги намаляват до абсолютен минимум), реално обаче после при дадени обстоятелства малкото останало количество може да се разрасте отново. Затова такива като нас, които сме склонни към гъбички трябва да знаят какво им ги провокира - АБ или други лекарства, многократно сме писали за хигиена, бански…
Не споменаваш фактора стрес. Ако ще и да правиш абсолютно всичко, което трябва - гъбите се активизират и при силен стрес.
Тъй че - не казвам, че е изгубена кауза борбата с гъбичките, обаче трябва да приемем факта, че дори и при съвсем успешно лечение, при добра профилактика, пак някой ден може и да се появят.
Аз лично 15 години не бях правила Кандида инфекции във влагалището, последната година и половина съм 3 пъти с такава. Аз си знам какво я отключи, но не винаги мога да контролирам събитията. Поне при мен лечението вече е сравнително лесно и за 1 седмица я елиминирам. Но през останалото време си е сериозна профилактика.

Разгледай Candida support добавката. В нея има каприлова киселина, риган и много други натурални антимикотици. Идеята е, че Флуконазол, Нистатин и др. стандартни антимикотици предизвикват бърза резистентност. Затова след няколко курса са неефективни.
Много е важно при рецидиви на кандида да се направи и иьследване на чревен микробиом.
Виждам, че много от момичета изолират ентерококи и други патогени във влагалищен секрет. Жени сме и много често причините за проблемите ни с акте и други кожни проблеми или рецидивиращи гинеколични проблеми, когато не става въпрос за заразни патогени, да се крият в червата.
Червата са отговорни не само за обработка на храната, но и за имунитет, и дори могат да са причина за депресии и други ментални и психологически проблеми.
Всичко тръгва от там. Не търсете причина в мъжа, секса, и др.
Причината е колко нашият микробиом е разнообразен, здрав и успява да подтиска растежа на всякакъв вид патогени-бактерии, паразити, гъбички.
Добавките ми не са само да си вдигна имунитета.
Като започнах приемат им усетих много силна херцхаймер реакция. Dye off ефект.
Когато кандида умира изхвърля около 79 различни токсина в тялото.
Вижте и Тим Спектър. 30 plants a day, но не докато лекувате кандида.
2018 година в Щатите правят най-гол ямото проучване в gut health i нутриционистиката. Доказват, че хората, които изяждат 30 различни растения-зеленчуци, плодове, ядки, семена, билки, подправки, бобови, имат най-разнообразен и устойчив микробиом. Като това не изключва месо, млечни.
Но по време на кандида 7зключете захар, въглехидрати, млечни, алкохол.
И много важно старайте се да взимате от трите вида пробиотични щамове-лакто и бифидо щамове, спорови бактерии и сакромицес боларди.
Дали са ентерококи, дали е кандида, стига да не е венерическа болест и патоген, всичко си идва от това, че ние не може да се преборим с патогени, които трябва да бъдат част от нас, но да не срещат среда и условия където да си направят къмпунг и да снесат поколение.
Те са част от нас, но нека останал малцинство и нека добрите бактерии да ги държат под контрол.
Виж целия пост
# 357
Добре, аз лично те признавам, че не си трол, Лидия 😀. Бяхме решили (поне аз де), че ще ни рекламираш някой МЛМ продукт.
Всъщност нещата, които пишеш са много правилни.
Проблем на нашето съвремие е употребата на АБ и не говоря само, че ние самите пием. Ясно е, че месото, което ядем е бъкано от АБ. А и не са само те. Храната ни е кофти, околната среда ни е кофти, животът ни е кофти. Според мен страдаме много повече от вагинални инфекции от поколенията преди нас… Но да не се лъжем, средната продължителност на живота преди 100 г. е била примерно 30 г. за жените преди появата на АБ. Тъй че - ако трябва да избирам дали да умирам от пневмония или нещо си там подобно на 30 г. или да се разправям с ентерококи и гъби, в повечето дни бих си избрала гъби.
Темата за чревния микробиом е необятна. Това е един съвсем отделен свят, всъщност все още недобре проучен. Аз затова изрично пиша всеки път да пием пробиотици и през устата, няма да оправим директно вагиналната флора, но при нездрава чревна - няма как да се опазим и на другото място.
Аз лично пия почти постоянно пробиотици, като гледам освен лактобацили, да има и сахаромицес (които са в Ентерол например). Какви са тези спорови бактерии?
Иначе - част от добавките ги взимам и аз, също така - съм си добавила някои мои.
Видях я Кандида съпорт добавката, има добри неща, които със сигурност ще са полезни. Аз лично няма да мога да я пия тази добавка, защото има цинк, чесън и още няколко неща, които ще ми убият стомаха, НО аз съм с тежък гастрит, тъй че за здрав стомах си струва да се пробва.
Само че не съм съгласна с теб, Лидия, за антимикотиците. Не се създава чак толкова бързо резистентност към антимикотиците. Пия Флуконазол като бонбонки от години, все още (да чукам на дърво) - действа.
Тъй че - нещата, които пишеш са така, даже, момичета в темата, прегледайте ги тези добавки и включете някакви неща от тях, съгласна съм и за диетата без захар, бяло брашно, алкохол, аз лично млечни не изключвам, но факт е, че доста хора имат проблем с тях. Но просто тези неща са за превенция. За дългосрочен план. При остри симтоми - формулата е доктор, МБ, лечение. Пък после - яжте чесън, кисело зеле и пийте добавки, всичко това ще е от ваша полза.
И пак - не забравяйте психиката. Ако има нещо, което ни яде от вътре, то това е стресът…
Виж целия пост
# 358
Здравейте, да ви попитам, сега с новото лечение може ли да си пия итраконазола? Беше ми казал след всеки МЦ по две хапчета. Да продължа ли да си го пия или да.го спра?
Виж целия пост
# 359
Дифлукан и итраконазол не би трябвало на се взимат заедно. Но понеже не съм лекар, консултирайте се с такъв. Итраконазола е едно от най-тежките лекарства за лечение на гъбички и прави реакции с куп други лекарства. Тоест , пие се с повишено внимание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия