Пиете ли чай?

  • 14 129
  • 198
# 90
Какъв чай или марка препоръчвате - със сгряващ ефект?

Няма значение какъв ще е чаят, въпрос на вкус. Просто добави 1 до 3 с.л. подходящ алкохол – коняк, ром, уиски... По-сгряваща смес от тази няма. Simple Smile
Е, има, ама са без чай.
Виж целия пост
# 91
Заредих се вчера с чай от коледната колекция на  Fortnum and Mason
Виж целия пост
# 92
Да ви кажа, много обичах най-обикновен чай Алпинист. Купих си онзи ден от Билата, пълен треволяк ми се стори. Повече няма да купувам.
Виж целия пост
# 93
Да ви кажа, много обичах най-обикновен чай Алпинист. Купих си онзи ден от Билата, пълен треволяк ми се стори. Повече няма да купувам.

Нищо чудно и да е, аз отдавна вече не купувам чай в пакетчета, с изключение на жасминовия на Ahmad.
Виж целия пост
# 94
Да се похваля с мега изненадващият коледен календар, който вчера получих.
Наистина не го очаквах.
Виж целия пост
# 95
Много обичам такива календари! Ето два и от мен - единият е с чаени свещи, другият с шоколадови бонбони. Отиват си много с чаша чай!


Виж целия пост
# 96
Обожавам бонбоните на La Feve!
Да им се насладиш максимално!

Само този с вкус на бекон не ми харесва 🤣
Виж целия пост
# 97
Да, редовно пия различни видове чай, без значение от сезона. Не ги подслаждам, защото са по-полезни без захар, мед и тем подобни добавки. Горчиви чайове не обичам, пия ги само ако се налага. Обичам силно ароматните чайчета. Предпочитам чай от мащерка, лайка (особено тази с аромат на ванилия и мед), мента, плодови чайове (круша и смокиня, например), ябълка и канела, и много други.
Виж целия пост
# 98
Ние не пием много чай но все пак зимата е част от деня ни.
Билковите са ясни.
Относно чай от растението чай. Преди си купувахме от Турция. Тяхният е черен и го обичаме.
Тази година при екскурзия до Шри Ланка си купихме три вида насипни в опаковка: зелен, черен (Pecoe) и черен с подправки. Е, няма по-вкуснен чай. Никой пробван в БГ не се доближава и най-малко до донесения от там.
Виж целия пост
# 99
Така е. Чаят от Шри Ланка е неповторим.
Върна ме 10-тина години назад, когато ходихме и ние на екскурзия до там и се бяхме заредили с чай за поне година напред. Беше неповторим.
Виж целия пост
# 100
Така е. Чаят от Шри Ланка е неповторим.
Върна ме 10-тина години назад, когато ходихме и ние на екскурзия до там и се бяхме заредили с чай за поне година напред. Беше неповторим.
На въпросът ни колко време можем да сме сигурни в качеството на чая ни отговориха, 3 години. Е, не мисля, че ще имаме за толкова години.
Нашите чайове не са от магазин, а от такъв към ферма за чай. Ако това има някакво значение, де. В магазинната мрежа имаше и по-евтини.
Виж целия пост
# 101
И нашите бяха от ферма, но ние пием много чай и за 3 години сигурно трябваше да напълним цял куфар. Simple Smile
Виж целия пост
# 102
Сега ме подсетихте момичета - случайно бях попаднала преди време на едно интервю с Марго Роби в Ютюб, тя имаше в чантата няколко пакетчета цейлонски чай Dilmah. Коментара й беше, че го предпочита и че не се намира в Щатите.
От там научих за марката, погледнах на сайта им - доставят до всяка точка на света. Шипинга ми се видя скъп обаче от сайта им. Аз успях да го намеря на Амазон и поръчах оттам, подсетена от вас днес като споменахте Шри Ланка. Цената му беше съвсем нормална, като на среден клас чай на пакетчета който се предлага в супермаркетите.
Оказа се добре известна марка чай, компанията е от Шри Ланка, просто аз не бях попадала на него досега. Имат собствени чаени ферми, предлагат и насипен чай, и в пакетчета, селекцията им е разнообразна. Надявам се да ми хареса.
Нямам идея дали се предлага в България, ще се радвам да споделите ако сте опитвали тази марка чай.
Виж целия пост
# 103
Dilmah е доста разпространена марка чай.
Хубав е, но на мен лично не ми е от фаворитите.
Но го харесвам повече от Пикуик, примерно (ако още въобще съществуват, наскоро не съм виждала 🙄) или Ахмад. Лично мнение.
Подсетихте ме за покажа новите вкусове у нас.
Този на пакетчетата е в такова състояние, защото му прецаках кутията без за искам.

Виж целия пост
# 104
Получих си доставката със цейлoнския Dilmah. Цейлонски чай не бях пила от детството ми. Една глътка ме пренесе години назад. Помните ли пакетчетата цейлонски чай с червено квадратче на края на конеца. Тогава като ученичка му се мръщех много на закуска, ставаше бързо много силен и горчив.
Сега някак дали от носталгия, дали защото вече пораснала намирам удоволствие в стипчиви напитки, пълни с танини - много ми се услади. Dilmah или друга марка цейлонски, май ще мина на такъв известно време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия