КОЛЕДА 2024/2025

  • 114 552
  • 1 422
# 345
Винаги съм правила меденки те на Наталина ❤️ Сега искам да експериментирам, та може ли някой да каже любима друга рецепта, да стават формички от тях, не слепени, а за човечета и т.н. Мерси!

Моляяя пейч,марчева,други,знам,че е обсъждано хиляди пъти,но може ли пак Bowtie
Виж целия пост
# 346
Скрит текст:
Винаги съм правила меденки те на Наталина ❤️ Сега искам да експериментирам, та може ли някой да каже любима друга рецепта, да стават формички от тях, не слепени, а за човечета и т.н. Мерси!

Моляяя пейч,марчева,други,знам,че е обсъждано хиляди пъти,но може ли пак Bowtie

Здравей! Това е линк на руски към рецепти  за меденки /пряники/ . По принцип са за форми, но можеш да си ги изрежеш и с печат с фигурки да оформиш. Има много добри инструкции за направата им. Успех!
https://disk.yandex.ru/i/hCMOIp0-6nHSZA
Виж целия пост
# 347
peych,
благодаря ти за споделените снимки от старите книги. Ти си неизчерпаем извор на кулинарна информация. Flowers Cherry Blossom
Виж целия пост
# 348
https://pep-4o.blogspot.com/2019/11/blog-post.html?m=1
Това е любимият ми щрудел с ябълки, правя го и с  тиква. И ми става едно зимно и ароматно...


А това е любимата ми масленица
https://-spam238-/maslenica-na-konci/
"Масленица на конци със сирене"
От "Домашни Хитрини"
Линка не мога да го копирам коректно.
Виж целия пост
# 349
Здравейте, миналата година по Коледа открих темата. Пробвах няколко рецепти за сладки, препоръчани от вас и всички много ги одобриха. Търся обаче една рецепта, която тогава беше нова в темата и наистина много сполучлива, но не успявам да я намера. Някакви италиански сладки бяха, слепени с течен шоколад, а самото тесто беше със смлени лешници /май брашно изобщо нямаше/, захар предполагам и по-специфичното, по което може някой да се сети за рецептата беше прясно смляно кафе. Много ще се радвам да открия рецептата и да направя тези сладки отново.
Виж целия пост
# 350
Това да не са "Бачи ди дама" на Мики?
Нека тя да си каже, но мисля, че намирам прилика по описанието.
Виж целия пост
# 351
Здравейте, миналата година по Коледа открих темата. Пробвах няколко рецепти за сладки, препоръчани от вас и всички много ги одобриха. Търся обаче една рецепта, която тогава беше нова в темата и наистина много сполучлива, но не успявам да я намера. Някакви италиански сладки бяха, слепени с течен шоколад, а самото тесто беше със смлени лешници /май брашно изобщо нямаше/, захар предполагам и по-специфичното, по което може някой да се сети за рецептата беше прясно смляно кафе. Много ще се радвам да открия рецептата и да направя тези сладки отново.
Да не е това, но кафе няма
ИТАЛИАНСКА БИСКВИТКА С ЛЕШНИЦИ И ШОКОЛАД - BACI DI DAMA

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/baci-di-dama.html
и тези - КАКАОВИ МАСЛЕНКИ С КАФЕ
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2022/12/blog-post_21.html
Виж целия пост
# 352
Ами да, почти като тези първите слепените топки изглеждаха, но по-тъмни, от кафето сигурно. Благодаря много, ще разгледам рецептата сега.

Благодаря много, дами. Сега, след като вече разбрах името на тези сладки, намерих и точно тази рецепта, по която ги правих миналата година. Споделям я с вас:
https://www.mycookingcreations.com/2023/12/baci-di-dama-al-ciocc … lato-e-caffe.html
Виж целия пост
# 353
Ами да, почти като тези първите слепените топки изглеждаха, но по-тъмни, от кафето сигурно. Благодаря много, ще разгледам рецептата сега.

Благодаря много, дами. Сега, след като вече разбрах името на тези сладки, намерих и точно тази рецепта, по която ги правих миналата година. Споделям я с вас:
https://www.mycookingcreations.com/2023/12/baci-di-dama-al-ciocc … lato-e-caffe.html
Значи съм ги улучила, но не можах да ти дам в момента линк, ти си го намерила, точно тях имам предвид.
Виж целия пост
# 354
Здравейте, миналата година по Коледа открих темата. Пробвах няколко рецепти за сладки, препоръчани от вас и всички много ги одобриха. Търся обаче една рецепта, която тогава беше нова в темата и наистина много сполучлива, но не успявам да я намера. Някакви италиански сладки бяха, слепени с течен шоколад, а самото тесто беше със смлени лешници /май брашно изобщо нямаше/, захар предполагам и по-специфичното, по което може някой да се сети за рецептата беше прясно смляно кафе. Много ще се радвам да открия рецептата и да направя тези сладки отново.
Шоколадовите Бачи ди дама


Онзи ден правих тези копчета с шамфъстък и крем от шамфъстък, много сполучливи се получиха и влизат в тазгодишния списък с коледни сладки. Ще ги пробвам и със сладко от малини, много обичам комбинацията шамфъстък и малини. Heart Eyes
Виж целия пост
# 355
О, Mikkey, страхотно изглеждат тези "копчета". Задължително ще ги пробвам. Обожавам лесни, вкусни и ефектни сладки. Heart Eyes
Виж целия пост
# 356
Дали бих могла да заменя пудрата захар със св.кафява в меденките на Наталина.
Виж целия пост
# 357

.....................]копчета с шамфъстък и крем от шамфъстък[/url], много сполучливи се получиха и влизат в тазгодишния списък с коледни сладки. Ще ги пробвам и със сладко от малини, много обичам комбинацията шамфъстък и малини. Heart Eyes
..........
Преди време също ги направих тези копчета, но при мен много не се харесаха, особен вкус има матчата, , не мога да определя точно на какво прилича, но като че ли не е моето,  те ще отпаднат за Коледа, ако изобщо  правя бисквитки
Скрит текст:
Имам едни други копчета, които са по-добри, по вкусни са и са цветни и  шарени и е радост за децата, его гези
Скрит текст:
Виж целия пост
# 358
Привет! Имам доста бадемово брашно и се чудя на какво да го направя. Няколко години хапваме Ричарели и те са ми резервен вариант, но ми се иска да пробвам нещо друго. Чудех се дали да не пробвам и соленки с пармезан, например.
Вие какво приготвяте с бадемово брашно?
Виж целия пост
# 359
Френски макарони!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия