Плетем, разплитаме, за бримките питаме! - 5

  • 176 860
  • 288
# 210
eх, че съм... Embarassed
Ето я причината да съм разсеяна- зяпам линк с много идеи накуп:
http://www.cross-stitch-club.ru/forum/lofiversion/index.php/t9084-0.html
Виж целия пост
# 211
тези знаете ли ги?

http://www.seafore.com/wire/wire.html
Виж целия пост
# 212
а тази сребърна и златна прежда скъпа ли е?
летящата май плете нещо такова, но не ми се рови назад...
Виж целия пост
# 213


Това е плетено със златиста прежда. Бижутата от линка на тити са плетени на една кука от много тънка проволка / мека тел /. Още не съм виждала тук, но по Сф може да има някъде. Има златисти, сребристи и цветни.
Виж целия пост
# 214
дааа, а тази прежда(твоята) на каква цена си я купувала, намира ли се лесно?
Виж целия пост
# 215
Точно за аксесоари си мислех и аз и вижте какво сътворих днес набързо. Идеята е да го направя в различни цветове, че нещо черното ми е безлично, но всичко зависи от това какви прежди ще намеря и дали ще са подходящи. Харесва ли ви и дали е подходящо за случая, Летяща?
.... малко е грубичко, но отдавна не съм плела макраме, ще изпипам следващите...



Може би ще е добре да вмъкна и някакви мъниста....  newsm78

П.с. Мими, направо ме разби с този линк, още доста идейки се позавъртяха...
Виж целия пост
# 216
Оф, вече направо ми се реве. Sad

Току що приключих с деколтето за пореден (4-ти) път, само за да установя, че има и по-добър начин да се направи и сега... няма как - пак ще разплитам...
Виж целия пост
# 217
 desimira, страхотна идея. Но с маниста ще си е направо великолепно. В понеделник ще преровя списанията и ще кача идеи, че са ми в компютъра на офиса.
Виж целия пост
# 218
дааа, а тази прежда(твоята) на каква цена си я купувала, намира ли се лесно?

Купувала съм я още за Коледа и не си спомням. В момента обаче тук са заредили много по-качествена златиста и сребриста. Може би около 3-3,50 за 100гр.
Виж целия пост
# 219
Мимито, можеш ли да обясниш как си направила дръжките на цветята/шапки - имам предвид стърчащата зелена част и разклоненията под нея?
А за къдравата периферия сигурно се наддава на воля, но на всеки ред ли?

Извини ме за късния отговор  Praynig
Стърчащото се плете така както се почва плетене в кръг.плете се тънко стълбче, което го избутвам с молив  Mr. Green, за да се оформи. Когато достигна нужната висота се почват разклоненията. Сиджир и навръщане обикновен пълнеж следващото разклонение пак синджир и навръщане обикновен пълнеж.
Не знам какво разбра от обяснението , но питай ще пробвам да обесня пак.


дааа, а тази прежда(твоята) на каква цена си я купувала, намира ли се лесно?

Купувала съм я още за Коледа и не си спомням. В момента обаче тук са заредили много по-качествена златиста и сребриста. Може би около 3-3,50 за 100гр.

Каква е тази прежда. На коя фирма е?
Виж целия пост
# 220
Ще проверя и ще ти пиша, че не съм обърнала внимание.
Виж целия пост
# 221
Оф, вече направо ми се реве. Sad

Току що приключих с деколтето за пореден (4-ти) път, само за да установя, че има и по-добър начин да се направи и сега... няма как - пак ще разплитам...

И на мен ми се ревеше с  http://snimka.bg/album.php?album_id=101607&photo=20 , оба4е го докарах с малко фантазия, понеже щерката ми не хареса ръкавите и цветето, и се получи това http://snimka.bg/album.php?album_id=101607&photo=18 по нейна идея.  Grinning
Виж целия пост
# 222
И на мен ми се ревеше с  http://snimka.bg/album.php?album_id=101607&photo=20 , оба4е го докарах с малко фантазия, понеже щерката ми не хареса ръкавите и цветето, и се получи това http://snimka.bg/album.php?album_id=101607&photo=18 по нейна идея.  Grinning

Поздравления,жестоки са,много ми харесват,особено с цветето! newsm74
О,кога ли и аз ще приключа,но с това топло време,нещо не ми спори Tired
Виж целия пост
# 223
Супер са и двете неща ,браво KRIVONDELA   smile3501
Виж целия пост
# 224
И на мен болерцето много ми харесва.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия