Майчинството счетоводно - 3

  • 151 502
  • 2 946
# 750
нашите заплати ги плащат месец за месец...през март съм в болнични,но незнам защо ми е начислена заплата...Говорих с касиера и той каза,че щом ме има във ведомостта трябва да взема парите.
Ясно  е,че не ми се полагат /по мое мнение/,т.к. през този месец не съм работила,та се чудя как ли ще процедират сега - ще ми удържат ли тези пари и от къде?
Виж целия пост
# 751
И нашите заплати ги дават така и понеже 45-дневния болничен ми го дадоха на 28.03, а е от 19.03 ми начислиха заплата. Без номера на болничния, който да вкарат в програмата били длъжни да ми начислян заплата. И сега към 15.04. щели да ми се обадят да ми кажат колко пари да върна на касиерката на ръка. Така че ги попитай да не би и при теб да е така.
Виж целия пост
# 752
Привет на всички счетоводители, които ни помагат в тази побъркана система на НОИ smile3525 От НОИ са ми привели някакви пари по картата, но по моите изчисления нещо не ми се връзва   newsm78 Искам да ПОПИТАМ: при всички положения ли работодателят плаща първия ден от болничните или може да има някаква вътрешноведомствена норма, съгласно която работодателят да плаща повече от един ден?   newsm78 Мога ли да подам МОЛБА до НОИ, за да ми издадат справка за вече изплатен болничен лист, както и за бъдещи такива, и има ли ОБРАЗЕЦ на тази молба - къде да го търся като приложение  newsm78  БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!      bouquet 
P.S. Да, ZinaSt беше споменала по-горе за молба, но има ли такова приложение към наредбата ?

Привет на всички ............
.. две страници по напред го има ....

Както Радо е казал имаш право да потърсиш информация за  начина на изчисление на обезщетението в НОИ. Няма типов формуляр към Наредбата за обезщетенията от НОИ. Първият ден от временната неработоспособност е за сметка на работодателя - не повече.
Виж целия пост
# 753
нашите заплати ги плащат месец за месец...през март съм в болнични,но незнам защо ми е начислена заплата...Говорих с касиера и той каза,че щом ме има във ведомостта трябва да взема парите.
Ясно  е,че не ми се полагат /по мое мнение/,т.к. през този месец не съм работила,та се чудя как ли ще процедират сега - ще ми удържат ли тези пари и от къде?

Добре, а кога си представила болничният лист?
Няма логика да ти начислят заплата за период, в който ти на практика не си работила. Не се ли води във фирмата ви Форма 76 за Отчитане явяването и неявяването на работа. Все пак се знае кога е терминът ти от кога се полага да ти издадат болничен лист за бременност и раждане.

И нашите заплати ги дават така и понеже 45-дневния болничен ми го дадоха на 28.03, а е от 19.03 ми начислиха заплата. Без номера на болничния, който да вкарат в програмата били длъжни да ми начислян заплата. И сега към 15.04. щели да ми се обадят да ми кажат колко пари да върна на касиерката на ръка. Така че ги попитай да не би и при теб да е така.

В извънредни случаи се налага болничните листове да се отчитат със задна дата Thinking
Виж целия пост
# 754
Имам нужда от малко помощ.
Болничен съм от 06.02.2007г. предаден в НОИ на 05.03.2007 /както си му е реда след заплатите, осигуровките също са внесени / та след изтичане на 30-дневния срок днес пак няма пари. Оказва се, че в НОИ не са получили от НАП Декларация 1, която пък декларация счетоводството твърди, че е пратило....
И така се получава затворен кръг - от счетоводната къща вдигат ръце, от НОИ нищо не могат да направят без Декларация 1, шефът не се интересува... а аз лежа и бременея...
Та ако някой се сеща какво мога да направя БЕЗ за пореден път да звъня на шефа и да му се моля да звънне на счетоводната къща с която работи, защото той смята, че това не е негова работа да се занимава с мен  #Crazy моля да даде съвет  Cry
Виж целия пост
# 755
Имам нужда от малко помощ.
Болничен съм от 06.02.2007г. предаден в НОИ на 05.03.2007 /както си му е реда след заплатите, осигуровките също са внесени / та след изтичане на 30-дневния срок днес пак няма пари. Оказва се, че в НОИ не са получили от НАП Декларация 1, която пък декларация счетоводството твърди, че е пратило....
И така се получава затворен кръг - от счетоводната къща вдигат ръце, от НОИ нищо не могат да направят без Декларация 1, шефът не се интересува... а аз лежа и бременея...
Та ако някой се сеща какво мога да направя БЕЗ за пореден път да звъня на шефа и да му се моля да звънне на счетоводната къща с която работи, защото той смята, че това не е негова работа да се занимава с мен  #Crazy моля да даде съвет  Cry


Без данните от Декларация обр.1 не могат да ти изчислят вярно обзщетението. Но на практика за теб трябват данни до м.01.2007 включително. Интересно защо тях ги няма? Ако са подадени на хартиен носител и/или по пощата с обратна разписка често се бавят доста дълго време с обработката на обр. 1 и може наистина "никой да не е виновен"  Crazy
Виж целия пост
# 756
Знам, че без данните от Декл.1, не могат да изчислят, но от НОИ казват, че нямат за 12,2006 и 01,2007. Е как ще се бавят толкова?И аз какво - просто да си седя и да си чакам. И ако  е така какво точно чакам? Затова питам към кого освен към шефа мога да си обърна?
Виж целия пост
# 757
Знам, че без данните от Декл.1, не могат да изчислят, но от НОИ казват, че нямат за 12,2006 и 01,2007. Е как ще се бавят толкова?И аз какво - просто да си седя и да си чакам. И ако  е така какво точно чакам? Затова питам към кого освен към шефа мога да си обърна?

Щом не са подадени декларациите, определено е работа на шефа ви да се занимае с проблема. Ако смята, че не е негова работа, тогава да ви даде телефон за връзка с тази счетоводна къща, за да се свържете сама и да попитате. 30 дневния срок за изплащане на обезщетението започва да тече от момента, в който цялата необходима информация е представена в НОИ. Това включва освен изрядния болничен лист и информацията от Декларация 1. Работодателят или в случая счетоводната къща е единствения източник на тази информация, така че, освен да говорите с тях и да изискате от тях подаването на данните, няма какво друго да направите и към кого да се обърнете.
Виж целия пост
# 758
supi4ka в интерес на истината ZinaSt е права Rolling Eyes

Освен това работодателят ти със сигурност би трябвало да го интересува дали и кога е подадена Декл. Обр.1, защото той подлежи на санкция при неподаване на данни.
Виж целия пост
# 759

Работодателят или в случая счетоводната къща е единствения източник на тази информация, така че, освен да говорите с тях и да изискате от тях подаването на данните, няма какво друго да направите и към кого да се обърнете.

Проблемът е, че, да - работодателят наистина смята, че това не е негова работа /вече ходих до офиса - Зина, мисля пак по твой съвет и говорих с него, но това беше преди 10 дни/ а счетоводителката ми казва :" Кажи на Злати /т.е. шефа/ да ви каже да не ми звъните...."
Та съвет какво да правя в тоя случай искам аз  Rolling Eyes.



Виж целия пост
# 760
supi4ka в интерес на истината ZinaSt е права Rolling Eyes

Освен това работодателят ти със сигурност би трябвало да го интересува дали и кога е подадена Декл. Обр.1, защото той подлежи на санкция при неподаване на данни.

Знам, че е права, но .....говорих с него.. не се интересува  Cry
Та ако имаш идея какво да направя БЕЗ пак да му се обаждам - моля кажи.
Виж целия пост
# 761
supi4ka в интерес на истината ZinaSt е права Rolling Eyes

Освен това работодателят ти със сигурност би трябвало да го интересува дали и кога е подадена Декл. Обр.1, защото той подлежи на санкция при неподаване на данни.

Знам, че е права, но .....говорих с него.. не се интересува  Cry
Та ако имаш идея какво да направя БЕЗ пак да му се обаждам - моля кажи.

Зина го е казала - свържи се направо със счетоводната къща и разпитай тях по-подробно как стоят нещата - дано са отзивчиви  Peace
Трябва да има някаква ехническа причина за забавянето на обезщетението ти и за жалост ти трябва да я потърсиш ooooh! Честно казано от 12.2006 до днешна дата е доста сериозен период. От моя опит ще кажа, че съм пращала / от провинцията / данни за обр. 1 на дискета по пощата с обратна разписка до РУСО и най-много до 20 дни ми ги връщат обработени. Но ако има някакви проблеми с данните - тогава срокът се удължава.
Едва ли мога да ти дам много адекватен съвет  Confused
Виж целия пост
# 762
supi4ka в интерес на истината ZinaSt е права Rolling Eyes

Освен това работодателят ти със сигурност би трябвало да го интересува дали и кога е подадена Декл. Обр.1, защото той подлежи на санкция при неподаване на данни.

Знам, че е права, но .....говорих с него.. не се интересува  Cry
Та ако имаш идея какво да направя БЕЗ пак да му се обаждам - моля кажи.


Еми подай жалба в НОИ. Но това няма да ускори нещата.
Виж целия пост
# 763

Зина го е казала - свържи се направо със счетоводната къща и разпитай тях по-подробно как стоят нещата - дано са отзивчиви  Peace

Говорих със счетоводителката преди. Тя миказа "да кажа на шефа да ни каже да не и звъним на нея" .....
идеи за в тоя случай  newsm78
Виж целия пост
# 764
Несъм прочела всички мнения във тази тема и не знам дали няма да се повторя, но искам да питам:Може ли работодателя ми да ме уволни докато съм бременна? Има ли някъква защита от закона при бременност?
Предварително благодаря за отговора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия