Майчинството счетоводно - 3

  • 151 500
  • 2 946
# 780
Здравейте!
Ще започна малко отдалече. Сега съм в 15 г.с. На 16.04.2007 ще изляза в болничен, който ще е за 1 седмица, а после след ЛКК ще си получавам 30 дни и така докато влезе в сила онзи за 45 дни. "Моята" счетоводителка обаче твърди, че досега не е обработвала болнични листове от новите. Иска аз да й обясня процедурата, аз да си нося документите в НОИ и т.н. Сега не искам да обяснявам 'що за дивотия е това!  #Cussing out Трябва спешно да прочета какво точно трябва да направим аз и тя, защото ни очаква тежко и безпарично лято в противен случай  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Много ви моля, бих си направила и платена консултация със счетоводител, но наистина имам нужда от помощ.  Cry
Виж целия пост
# 781
"Моята" счетоводителка обаче твърди, че досега не е обработвала болнични листове от новите.
Ми те болничните листи са си от старите.
И в НОИ няма да ги приемат от теб - работодателят е длъжен да ги обработи и представи заедно с декларация за банковта сметка, по която ще ти превеждат парите.
Явно твоята счетоводителка иска да си спести работа, ама няма как да стане...
Виж целия пост
# 782
ZinaSt мерси   bouquet
Виж целия пост
# 783
Здравеите
Имам един въпрос ако може да ми помогнете.Счетоводителката във фирмата която работя ми каза че докато съм по майчинство трябва да и давам 12 лева за здравни осигоровки. Има ли такова нещо? newsm78
Виж целия пост
# 784
Здравейте!
Бих искала да попитам и аз нещо.
От 8.01.2007 г.  съм в болничен поради направен серклаж ( патология на бременността). Болничните за месец 01.2007 г. ми ги изплатиха. За 02.2007 г. обаче не са ги изплатили. Направих си справка в НОИ и от там ми обясниха, че за м. февруари не са ми подадени дните в болничен от работодателя и докато не ги подаде няма да ми изплатят парите за болничния. Трябвало да ги подадат с код корекция отново, тъй като моите данни не били разчетени от компютъра при първото подаване ( имало грешка някъде). Обадих се в счетоводството да им обясня, но те твърдят, че няма проблем и виновни са НОИ за забавянето. НОИ ми дадоха и разпечатка, от която се вижда ясно, че за м. февруари липсват данни за мен. От счетоводството отказват да ги подадат отново и се били обаждали в НОИ по телефона, от където ги уверили, че ще ми изплатят болничните. НОИ ме посъветваха да си подам жалба, защото работодателя ми дължи поне здравни осигуровки, а при това положение за м. февруари липсват каквито и да е данни за мен. Моля ако може да ми обясните какво трябва да представлява тази жалба. Мисля, че НОИ в случая са прави.
И още един въпрос: Ако има прекъсване в болнините от 1 ден, но той е неделя (неработен ден)  променят ли се месеците върху които ми се изчислява обещетението по болничните.
Предваритилно ви благодаря!
Виж целия пост
# 785
"Моята" счетоводителка обаче твърди, че досега не е обработвала болнични листове от новите.
Ми те болничните листи са си от старите.
И в НОИ няма да ги приемат от теб - работодателят е длъжен да ги обработи и представи заедно с декларация за банковта сметка, по която ще ти превеждат парите.
Явно твоята счетоводителка иска да си спести работа, ама няма как да стане...

Не се изразих добре - имах предивд болнични издадени през 2007г. Счетоводителката ми се навика за някакви електронни носители и т.н. Дала ми е срок да я "осветля" така да се каже.  newsm61
Виж целия пост
# 786
Момичета не ми се сърдете за глупавия въпрос  bouquet,но няма кой друг да попитам:
прочетох някъде в Интернет,че като забременея имам право на 1месец отпуск между 3 и 4-тия месец,
когато се формират органите на зародиша,вярно ли е това?
И друго да попитам,че не ми е ясно-отпуска по майчинство,докато навърши детето 1 годинка ли е или
мога да го гледам до 2 години?
Тоест трябва ли задължително да се върна на работа след като  навърши 1 годинка
или мога да си продължа отпуска още една?
Мерси предварително   Hug
Виж целия пост
# 787
"Моята" счетоводителка обаче твърди, че досега не е обработвала болнични листове от новите.
Ми те болничните листи са си от старите.
И в НОИ няма да ги приемат от теб - работодателят е длъжен да ги обработи и представи заедно с декларация за банковта сметка, по която ще ти превеждат парите.
Явно твоята счетоводителка иска да си спести работа, ама няма как да стане...

Не се изразих добре - имах предивд болнични издадени през 2007г. Счетоводителката ми се навика за някакви електронни носители и т.н. Дала ми е срок да я "осветля" така да се каже.  newsm61
Аз съм в болнични от 8 януари 2007 г. - все същите стари жълти листи ми издават - няма проблеми, получавам си редовно обезщетението...
Виж целия пост
# 788
Мерси за отговора  Flowers Sunflower Flowers Sunflower Аз съм на постоянен трудов договор и от това което прочетох разбрах че трябва да уведомя Ръководството офицялно за да не ме уволнят. newsm78правилно ли съм разбрала.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ  easter easter
Виж целия пост
# 789
"Моята" счетоводителка обаче твърди, че досега не е обработвала болнични листове от новите.
Ми те болничните листи са си от старите.
И в НОИ няма да ги приемат от теб - работодателят е длъжен да ги обработи и представи заедно с декларация за банковта сметка, по която ще ти превеждат парите.
Явно твоята счетоводителка иска да си спести работа, ама няма как да стане...

Не се изразих добре - имах предивд болнични издадени през 2007г. Счетоводителката ми се навика за някакви електронни носители и т.н. Дала ми е срок да я "осветля" така да се каже.  newsm61
Аз съм в болнични от 8 януари 2007 г. - все същите стари жълти листи ми издават - няма проблеми, получавам си редовно обезщетението...

Бланките пак са жълти, но формата и реквизитите са различни. Не са същите болични. Dante, ще ви пиша на лични какво точно се изисква да се направи, но това, което счетоводителката ви иска от вас е абсурдно, най-малкото защото вие и да искате не можете сама да си подадете болничните листове в НОИ. Само самоосигуряващите се лица могат сами да си представят документите. За да си ги подадете вие, трябва да ви направят пълномощно.
Виж целия пост
# 790
Здравеите
Имам един въпрос ако може да ми помогнете.Счетоводителката във фирмата която работя ми каза че докато съм по майчинство трябва да и давам 12 лева за здравни осигоровки. Има ли такова нещо? newsm78

Не. Ако са ви назначили фиктивно и сте се разбрали вие да покривате осигуровките, наистина дължите здравно, но то е 8,58 лева ( 3,9 % от 220 лева )
Виж целия пост
# 791
Здравейте!
Бих искала да попитам и аз нещо.
От 8.01.2007 г.  съм в болничен поради направен серклаж ( патология на бременността). Болничните за месец 01.2007 г. ми ги изплатиха. За 02.2007 г. обаче не са ги изплатили. Направих си справка в НОИ и от там ми обясниха, че за м. февруари не са ми подадени дните в болничен от работодателя и докато не ги подаде няма да ми изплатят парите за болничния. Трябвало да ги подадат с код корекция отново, тъй като моите данни не били разчетени от компютъра при първото подаване ( имало грешка някъде). Обадих се в счетоводството да им обясня, но те твърдят, че няма проблем и виновни са НОИ за забавянето. НОИ ми дадоха и разпечатка, от която се вижда ясно, че за м. февруари липсват данни за мен. От счетоводството отказват да ги подадат отново и се били обаждали в НОИ по телефона, от където ги уверили, че ще ми изплатят болничните. НОИ ме посъветваха да си подам жалба, защото работодателя ми дължи поне здравни осигуровки, а при това положение за м. февруари липсват каквито и да е данни за мен. Моля ако може да ми обясните какво трябва да представлява тази жалба. Мисля, че НОИ в случая са прави.
И още един въпрос: Ако има прекъсване в болнините от 1 ден, но той е неделя (неработен ден)  променят ли се месеците върху които ми се изчислява обещетението по болничните.
Предваритилно ви благодаря!

Ще започна отзад напред. Ако прекъсването е в неработен за вас ден, не се счита за прекъсване.
Жалбата е свободен текст, в който описвате подробно ситуацията, прилагате и това извлечение, в което се вижда, че за вас няма данни. Също така пишете, че работодателя отказва да подаде данните отново.
Виж целия пост
# 792
Момичета не ми се сърдете за глупавия въпрос  bouquet,но няма кой друг да попитам:
прочетох някъде в Интернет,че като забременея имам право на 1месец отпуск между 3 и 4-тия месец,
когато се формират органите на зародиша,вярно ли е това?
И друго да попитам,че не ми е ясно-отпуска по майчинство,докато навърши детето 1 годинка ли е или
мога да го гледам до 2 години?
Тоест трябва ли задължително да се върна на работа след като  навърши 1 годинка
или мога да си продължа отпуска още една?
Мерси предварително   Hug

И при вас отзад напред започвам. Ако работите поа трудов договор, отпускът е за отглеждане на дете до 2 години.
Подобен отпуск за формиране органите на бебето няма.
Виж целия пост
# 793
Малко офф, ама органите на бебо се формират до втория месец...
Виж целия пост
# 794
Малко офф, ама органите на бебо се формират до втория месец...

Да бе....А белия дроб не е ли орган?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия