Майчинството счетоводно - 3

  • 151 499
  • 2 946
# 825
Вьпросьт ми е каква молба да подам кьм работодателя след изтичането на 135 дни болнични парите ги получавам от НОИ
Виж целия пост
# 826
Вьпросьт ми е каква молба да подам кьм работодателя след изтичането на 135 дни болнични парите ги получавам от НОИ

Приложение 3 - МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО към Наредбата за изчисляване и изплащане на обезщетенията
Виж целия пост
# 827
Бихте ли ми посочили в кой чл. от КТ пише, че не може да се прехвърля 6мес неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8г. В спор съм с една позната която е юрист. Тя твърди ,че няма такова нещо и че ние сме заварено положение и че пак може да си ползваме 12мес неплатена. Та искам да и посоча точно чл. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 828
Мили мами счетоводителки, нуждая се от компетентна помощ по следния казус: 
самоосигуряващо се лице, което за определен период през 2006 г. е получавало обезщетение за бременност и раждане, декларира ли доходът, върху който е изчислявано обезщетението в Таблица 1 на справката за окончателния размер на осигурителния доход (графа 3)? Питам, защото в указанията за попълване на въпросната таблица виждам следния текст: "Колона 3 се попълва от лицата по т. 1 от указанията, имащи доходи, върху които се дължат осигурителни вноски: от трудови, служебни и приравнени към тях правоотношения; доход,от който са изчислени паричните обезщетения за временна неработоспособност, бременност и раждане;......" И ако през определен месец е получено обезщетение върху доход от 500 лв. и отделно  е получен хонорар за над 1400 лв, то върху каква сума се довнася осигуровка - върху 1400 лв. или върху 900 лв. (т.е. 1400-500)??? Много се надявам да ми помогнете, защото питах няколко познати счетоводители и всичките  са на коренно противоположни мнения  Grinning, та се се чудя какво да правя  Hug
Виж целия пост
# 829
здравейте
имам едно въпросче, не можах да намеря нищо сходно из темата, не я прочетох до края, но ако е обсъждано ще ви помоля да ме извините и да ми дадете цитат на евентуалния отговор
въпросчето ми е следното, работех във фирма и излязох по майчинство, фирмата няма дейност в момента, и има вероятност да си смени собственика, дали мога да се прехвърля във друга фирма и да продължа да си взимам майчинството, или трябва да го прекратя и да почна работа за да не загубя и новото майчинство,
Виж целия пост
# 830
Бихте ли ми посочили в кой чл. от КТ пише, че не може да се прехвърля 6мес неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8г. В спор съм с една позната която е юрист. Тя твърди ,че няма такова нещо и че ние сме заварено положение и че пак може да си ползваме 12мес неплатена. Та искам да и посоча точно чл. Благодаря ви!

Преходни и Заключителни разпоредби
КЪМ ЗАКОНА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА КОДЕКСА НА ТРУДА
(ОБН. - ДВ, БР. 52 ОТ 2004 Г.)
§ 39. До 31 декември 2006 г. отпускът по чл. 167а, ал. 1 със съгласието на единия родител може да се ползва изцяло от другия родител.
Виж целия пост
# 831
Бихте ли ми посочили в кой чл. от КТ пише, че не може да се прехвърля 6мес неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8г. В спор съм с една позната която е юрист. Тя твърди ,че няма такова нещо и че ние сме заварено положение и че пак може да си ползваме 12мес неплатена. Та искам да и посоча точно чл. Благодаря ви!

А в кой член пише, че може? Няма вече такъв текст. Той отпадна.
Виж целия пост
# 832
здравейте
имам едно въпросче, не можах да намеря нищо сходно из темата, не я прочетох до края, но ако е обсъждано ще ви помоля да ме извините и да ми дадете цитат на евентуалния отговор
въпросчето ми е следното, работех във фирма и излязох по майчинство, фирмата няма дейност в момента, и има вероятност да си смени собственика, дали мога да се прехвърля във друга фирма и да продължа да си взимам майчинството, или трябва да го прекратя и да почна работа за да не загубя и новото майчинство,

Можете да продължите да си ползвате отпускът за отглеждане на дете дори и ако се прехвърлите в нова фирма.
Виж целия пост
# 833
Здравейте! Моят въпрос е следният-от 07.02.2006г съм в болнични,на 25.09.2006 ми беше терминът,родих на 13.09.2006г.Когато бях в болнични получавах 80% от заплатата си-320лв.От датата,от която съм в майчинство-11.08.2006 получавам 90% от заплатата-360лв.Въпросът ми е защо от 01.01.2007г. аз получавам само 180лв?
Виж целия пост
# 834
Здравейте! Моят въпрос е следният-от 07.02.2006г съм в болнични,на 25.09.2006 ми беше терминът,родих на 13.09.2006г.Когато бях в болнични получавах 80% от заплатата си-320лв.От датата,от която съм в майчинство-11.08.2006 получавам 90% от заплатата-360лв.Въпросът ми е защо от 01.01.2007г. аз получавам само 180лв?

Подаде ли молба-декларация до работодателя за изплащане на обезщетение за бременност и раждане за остатъка до 315 дни?
Виж целия пост
# 835
Да подала съм молба,още на 12.01.2007гДа си търся ли правата,защото едно момиче,с което раждахме заедно получава 90%.Нашата счетоводителка ми казва,че получавам 180лв.,заради дългия болничен-тогава съм била получавала някакви социални пари!!!
Виж целия пост
# 836
Да подала съм молба,още на 12.01.2007гДа си търся ли правата,защото едно момиче,с което раждахме заедно получава 90%.Нашата счетоводителка ми казва,че получавам 180лв.,заради дългия болничен-тогава съм била получавала някакви социални пари!!!

Няма такова нещо - трябва да вземаш същата сума, като обезщетението за бременност и раждане - 135 дни с болнични листове. Търси си правата  Peace
Виж целия пост
# 837
ОК,мерси много!
Виж целия пост
# 838
а мога ли без да подавам такава молба декларация пак да си получавам тези 180 лв
Виж целия пост
# 839
а мога ли без да подавам такава молба декларация пак да си получавам тези 180 лв

Кои 180 лева? През тези 135 дни по 180 лева ли получавате?

По принцип не може да получавате обезщтение без да подадете необходимите документи, тъй като от НОИ няма да знаят, че трябва да ви го изплащат. Освен това в тези документи декларирате, че отговаряте на условията за получаване на обезщетението. Ако не декларирате правото си на обезщетение, никой няма право да ви изплаща каквото и да било.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия