Майчинството счетоводно - 3

  • 151 498
  • 2 946
# 840
Здравейте! В момента дъщеря ми е на 9 мес. и съм още в майчинство, Имам намерение да започна работа ноември месец, когато тя ще е на 1 и 3 мес. Тъй като планираме второ бебе бих искала да ви попитам как стои въпроса, ако забременея в рамките на 2-те години майчинство за първото ми дете. Какви пари ще взимам първите 9 мес. за второто? Може ли работодателят да откаже да ми изплати отпуска, защото ми се натрупа много? Изобщо ако имате някакъв съвет как да постъпя тъй като взимам добра заплата с пълни осигуровки и искам да взема най-правилното решение.
Виж целия пост
# 841
Здравейте! В момента дъщеря ми е на 9 мес. и съм още в майчинство, Имам намерение да започна работа ноември месец, когато тя ще е на 1 и 3 мес. Тъй като планираме второ бебе бих искала да ви попитам как стои въпроса, ако забременея в рамките на 2-те години майчинство за първото ми дете. Какви пари ще взимам първите 9 мес. за второто? Може ли работодателят да откаже да ми изплати отпуска, защото ми се натрупа много? Изобщо ако имате някакъв съвет как да постъпя тъй като взимам добра заплата с пълни осигуровки и искам да взема най-правилното решение.

Първо - натрупан неизползван отпуск се заплаща само при прекратяване на трудовия договор и изрично искане от страна на работника.
Ако заременееш и майчинството за първото дете се застъпи с болничния за бременност и раждане на второто, то ще вземаш сума равна на тази за първото дете през 315-те дни отпуск за бременност и раждане.
Виж целия пост
# 842
Благодаря за отговора. За отпуска имам предвид дали изобщо ще ми го даде, аз не се изразих правилно, не искам да ми го изплаща, а да ми го даде. Защото той ще е около 2 1/2 месеца и не знам дали няма да му се видят много. За майчинството - в такъв случай има ли значение дали ще се върна на работа на трудов или на граждански договор? Ако съм те разбрала правилно, ако не са изтекли 2-те години за първото дете, ще получавам пак 90 процента от заплатата си, независимо дали съм работила 6 мес. преди това или не?
Виж целия пост
# 843
Благодаря за отговора. За отпуска имам предвид дали изобщо ще ми го даде, аз не се изразих правилно, не искам да ми го изплаща, а да ми го даде. Защото той ще е около 2 1/2 месеца и не знам дали няма да му се видят много. За майчинството - в такъв случай има ли значение дали ще се върна на работа на трудов или на граждански договор? Ако съм те разбрала правилно, ако не са изтекли 2-те години за първото дете, ще получавам пак 90 процента от заплатата си, независимо дали съм работила 6 мес. преди това или не?

По Кодекса на труда имаш право на платен отпуск за периода в майчинство, но дали работодателят ти ще реши да наруши закона - не знам  Thinking

За майчинството си ме разбрала правилно.
Виж целия пост
# 844
Благодаря Стики  bouquet
Виж целия пост
# 845
Incandescent, благодаря много за бързите отговори. Последен въпрос - какво става, ако забременея преди да са изтекли 2-те години, но родя след изтичането им?
Виж целия пост
# 846
Incandescent, благодаря много за бързите отговори. Последен въпрос - какво става, ако забременея преди да са изтекли 2-те години, но родя след изтичането им?

Обезщетението се определя на база 6 месеца предхождащи излизането в болничен, вкл. и обезщетението за отглеждане на 1-вото дете, ако е част от периода.
Виж целия пост
# 847
Днес в 1 срещу всички имаше въпрос - Каква е сумата, която се получава през първите 315 от отпуската по майчинство(формулировката може да не е вярна, но вие ме разбирате)... И познайте първо за кого се сетих??????

Даааааааааа, познахте! За тях.....  bouquet
Виж целия пост
# 848
Днес в 1 срещу всички имаше въпрос - Каква е сумата, която се получава през първите 315 от отпуската по майчинство(формулировката може да не е вярна, но вие ме разбирате)... И познайте първо за кого се сетих??????

Даааааааааа, познахте! За тях.....  bouquet

Да бе, и аз нали съм си професионално изкривена и веднага контрирах, че всъщност няма верен отговор, защото се получава не 90% от брутната заплата, а 90% от осигурителния доход. Освен това отговорът 180 лева не беше неверен, защото какъв е проблема една майка да получава 180 лева? Ако на толкова се осигурява, толкова ще получава. И изобщо тоя въпрос...... #2gunfire Не ми хареса, с две думи. Laughing Ама това си е от професията.
Виж целия пост
# 849
Днес в 1 срещу всички имаше въпрос - Каква е сумата, която се получава през първите 315 от отпуската по майчинство(формулировката може да не е вярна, но вие ме разбирате)... И познайте първо за кого се сетих??????

Даааааааааа, познахте! За тях.....  bouquet

Да бе, и аз нали съм си професионално изкривена и веднага контрирах, че всъщност няма верен отговор, защото се получава не 90% от брутната заплата, а 90% от осигурителния доход. Освен това отговорът 180 лева не беше неверен, защото какъв е проблема една майка да получава 180 лева? Ако на толкова се осигурява, толкова ще получава. И изобщо тоя въпрос...... #2gunfire Не ми хареса, с две думи. Laughing Ама това си е от професията.

Зина  Mr. Green Grinning
Виж целия пост
# 850
Интересува ме следното.

Начисляват ли се лихви върху лихви?
Виж целия пост
# 851
Интересува ме следното.

Начисляват ли се лихви върху лихви?


Зависи какъв е случая. В общия случай не. Но ако става дума за банков кредит например, е възможна такава ситуация.
Виж целия пост
# 852
Интересува ме следното.

Начисляват ли се лихви върху лихви?


Зависи какъв е случая. В общия случай не. Но ако става дума за банков кредит например, е възможна такава ситуация.
Благодаря Hug
Не е свързано с банков кредит.
Виж целия пост
# 853
За един ден осигуровка и фактура за закупена стока трябва ли да се подава данъчна декларация.
Виж целия пост
# 854
За един ден осигуровка и фактура за закупена стока трябва ли да се подава данъчна декларация.

Да
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия