Майчинството счетоводно - 3

  • 151 499
  • 2 946
# 870
Явно нещо не съм в час със случая и подробностите по него  Blush
Виж целия пост
# 871
Аз да ви попитам следното-в момента вече съм в болничен за бременност и раждане. Очаква се повишение на заплатите в работата през лятото в моето учреждение. Това ще се отрази ли върху моето обезщетение или трябва да измисля някакъкъв номер с шефа, та да взимам малко повече, че сега съм почти до минималната. В министерство работя.
Виж целия пост
# 872
Аз да ви попитам следното-в момента вече съм в болничен за бременност и раждане. Очаква се повишение на заплатите в работата през лятото в моето учреждение. Това ще се отрази ли върху моето обезщетение или трябва да измисля някакъкъв номер с шефа, та да взимам малко повече, че сега съм почти до минималната. В министерство работя.

Няма такъв номер  Thinking
Базата за изчисление на обезщетението са предходните 6 месеца, преди излизане в отпуск за бременност и раждане.
Виж целия пост
# 873
Е, жалко. Благодаря, молих им се аз зимата, но все щата им пречеше. Здраве да е!
Виж целия пост
# 874
И аз да питам Flutter
Нали ако тръгна на работа преди края на отпуска по майчинство (т.е. преди детето да навърши 2г) ми се полагат 50% от 180лв? Счетоводителката ни твърди, че ако си прекъсна отпуската по майчинство, но излезна в редовен платен отпуск не ми се полагат. Ще ги получавам само за дните в които съм съм на работа, а не в отпуск.
Виж целия пост
# 875
И аз да питам Flutter
Нали ако тръгна на работа преди края на отпуска по майчинство (т.е. преди детето да навърши 2г) ми се полагат 50% от 180лв? Счетоводителката ни твърди, че ако си прекъсна отпуската по майчинство, но излезна в редовен платен отпуск не ми се полагат. Ще ги получавам само за дните в които съм съм на работа, а не в отпуск.

Счетоводителката греши. При прекъсване на отпускът за отглеждане на дете до 2 г. възраст преди да навърши детето 2 год. - независимо от причината - се полага 50 % от обезщетението. На практика отпускът - платен годишен - е нормална част от трудовия процес на лицето и част от неговия осигурителен и трудов стаж.
Виж целия пост
# 876
И аз имам едно питане....Болничния ми за 45 дена изтича на 19 март, но родих на 15 и от 16 започва този за раждане.Получих 422лв обезщетение при заплата 800 бруто, та питанката ми е тези парички за целия март ли са или до 15 само или до 19 ? Благодаря предварително и извинете ако вече сте отговаряли на такъв въпрос.
Виж целия пост
# 877
Аз също имам заплетен въпрос.Та сестра ми е бременна.Работодателите й знаят, но сега се опитват да я накажат за нещо или направо да я уволнят, и тя самата незнае защо и какво точно.Та тя е на изпитателен срок все още, най-вероятно договора е в полза на работодателя.Питането е имат ли право да я уволнят при това положение?И ако имат право има ли смисъл да си взима болнични?Въобще какви права има тя, тъй като те постъпват неправомерно?
Виж целия пост
# 878
И аз имам едно питане....Болничния ми за 45 дена изтича на 19 март, но родих на 15 и от 16 започва този за раждане.Получих 422лв обезщетение при заплата 800 бруто, та питанката ми е тези парички за целия март ли са или до 15 само или до 19 ? Благодаря предварително и извинете ако вече сте отговаряли на такъв въпрос.

За целия месец са, ако си представила и болничния лист от болницата, където си родила. Този болничен е на едно основание - бременност и раждане - независимо, че е разделен на три болнични листа. Когато ти издават последния болничен - при педиатъра на детето ти - ще се изравнят дните до 135 .
Виж целия пост
# 879
Аз също имам заплетен въпрос.Та сестра ми е бременна.Работодателите й знаят, но сега се опитват да я накажат за нещо или направо да я уволнят, и тя самата незнае защо и какво точно.Та тя е на изпитателен срок все още, най-вероятно договора е в полза на работодателя.Питането е имат ли право да я уволнят при това положение?И ако имат право има ли смисъл да си взима болнични?Въобще какви права има тя, тъй като те постъпват неправомерно?

Ако договорът е със срок за изпитване в полза на работодателя, то той може да освободи сестра ти по всяко време от изпитателния срок, без да се налага да търси причина да я наказва. Ако тя си вземе болничен до изтичане на изпитателния срок не могат да я уволнят.
Виж целия пост
# 880
Incandescent ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ - добре че е този форум   bouquet Hug
написахме нова молба-декларация и включихме изпуснатият в предишната цял месец   Twisted Evil
Виж целия пост
# 881
здравейте
имам едно въпросче, не можах да намеря нищо сходно из темата, не я прочетох до края, но ако е обсъждано ще ви помоля да ме извините и да ми дадете цитат на евентуалния отговор
въпросчето ми е следното, работех във фирма и излязох по майчинство, фирмата няма дейност в момента, и има вероятност да си смени собственика, дали мога да се прехвърля във друга фирма и да продължа да си взимам майчинството, или трябва да го прекратя и да почна работа за да не загубя и новото майчинство,

Можете да продължите да си ползвате отпускът за отглеждане на дете дори и ако се прехвърлите в нова фирма.

мерси,
моята счетоводителка твърди че питала в ной и там и казали че ако сменя фирмата трябва да почна работа на трудов договор и така ще го загубя, можете ли да ми дадете някой линк към някой закон та да и го дам да се образова
Виж целия пост
# 882
здравейте
имам едно въпросче, не можах да намеря нищо сходно из темата, не я прочетох до края, но ако е обсъждано ще ви помоля да ме извините и да ми дадете цитат на евентуалния отговор
въпросчето ми е следното, работех във фирма и излязох по майчинство, фирмата няма дейност в момента, и има вероятност да си смени собственика, дали мога да се прехвърля във друга фирма и да продължа да си взимам майчинството, или трябва да го прекратя и да почна работа за да не загубя и новото майчинство,

Можете да продължите да си ползвате отпускът за отглеждане на дете дори и ако се прехвърлите в нова фирма.

мерси,
моята счетоводителка твърди че питала в ной и там и казали че ако сменя фирмата трябва да почна работа на трудов договор и така ще го загубя, можете ли да ми дадете някой линк към някой закон та да и го дам да се образова

Е, то в прав текст не е написано точно това.
Иначе източникът е Кодекса за социално осигуряване. Има го в сайта на НОИ - www.noi.bg
Виж целия пост
# 883

За целия месец са, ако си представила и болничния лист от болницата, където си родила. Този болничен е на едно основание - бременност и раждане - независимо, че е разделен на три болнични листа. Когато ти издават последния болничен - при педиатъра на детето ти - ще се изравнят дните до 135 .
[/quote]

Ами.. сигурно съм смешна, но ако е така не е ли много малко???
Виж целия пост
# 884
Сега се върнах от НОИ.
Обясниха ми ,че програмата им е такава:....(както и тактично,да не се мъча да ги разбирам тези работи...)
Когато постъпи сума се разпределя между -главница,лихва и просрочие....
Така ,че в крайна сметка всичко излиза че си е главница. Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия