Осмокласници 2024/2025 - тема 4

  • 37 985
  • 759
# 495
Да, втори език не може винаги да се избира, съгласна съм, но и не е нужно детето да има предварителни знания - всички започват от нулата да го учат.
Но детето, което в момента е във френска паралелка и не желае вече да учи този език ще се измъчи до 12 клас, но няма да усвои на ниво езика. Освен, ако нещо не пробуди интереса му.
Виж целия пост
# 496
Учила съм 6 години френски в училище и само две нива испански на школа. Трябва да ви кажа, че на испански мога да се оправя криво-ляво, но и думичка не мога да кажа на френски. За мен френския е в пъти по-труден от испанския. Съчувствам на наборката, че го учи по 4-6 часа на ден, но изборът беше неин. Поне като започне и испански другата година, той ще ѝ се стори като песен.
Виж целия пост
# 497
Всичко зависи и от интересите на човек. Аз пък съм учила 4 години в училище и 4 години в университета испански като втори език, но не съм го ползвала и вече нищо не помня. Но пък започнах френски на частни уроци в 8 клас и после на курсове, много ми харесваше този език  - и изкарах сертификат B2 без да съм усетила голям зор.
Виж целия пост
# 498
Mama Ru вторият език не може да се сменя, тъй като е определен на ниво паралелка още при кандидатстването. При избора предимство се дава на училището, а не на втория език. Моят син например искаше първи английски и втори френски, но тази комбинация я има буквално в 3-4 училища между които първа и втора АГ, за които не му стигна балът. В неговото училище езиците са само английски и испански, като за част от паралелките първи е английски, а втори - испански, а за другите - обратното.
Във 2АЕГ няма френски, само в Първа.
Виж целия пост
# 499
Всичко зависи и от интересите на човек. Аз пък съм учила 4 години в училище и 4 години в университета испански като втори език, но не съм го ползвала и вече нищо не помня. Но пък започнах френски на частни уроци в 8 клас и после на курсове, много ми харесваше този език  - и изкарах сертификат B2 без да съм усетила голям зор.
И това е вярно - мотивация и интереси Simple Smile Но тук някой беше казал, че ако се знае френски, после подобните му езици, като испански, италиански и други, се учат много лесно.
Виж целия пост
# 500
Нашите събираха по 5 лева за подарък на класната, предполагам, че и някъде ще отидат да се почерпят последния ден преди ваканцията.
Абонамент за Уча се поднових тази пролет, та още си го имаме и гледам, че го ползва. За догодина мисля, че ще е особено полезен и няма да го спирам. На уроци по математика ходи веднъж седмично, че на него си му е трудна математиката.
И при нас нямат право на избор за втори език - само немски, но ще го започват от догодина. По английски е с 34 оценки Laughing
Виж целия пост
# 501
Хора, наборката има 12 оценки всичко на всичко. По корейски са само 2. Имам чуството, че не ходи на училище, а на някакъв клуб по интереси. На мен това ми харесва, защото виждам спокойствието и желанието й да ходи на училище. Учи без напрежение (то и оценките са като за без напрежение, но това е друг въпрос). Социалната страна на училищния живот в момента надхвърля академичната и то не само за нея.
Не мога да преценя как върви с ученето на езика, но вече си говори някакви неща, обяснява някакви супер сложни правила. Ваканцията ще я карам да ми чете и превежда Кпоп песни да я видя как е. Simple Smile
Виж целия пост
# 502
Това е най- важното, да се чувстват добре и да ходят с желание. Моето е чувствително, притеснително и за това за мен е много важно да се чувства на мястото си, то за всички родители е така де. Слава богу, засега се чувства добре, харесва му, а на оценките по английски / естествено те са още на началните нива / много се радва Satisfied
Виж целия пост
# 503
хихих
МОМЕНТ . Където пишеш, че има "34" оценки: не си изпуснала едно тире помежду цифрите?!?
Виж целия пост
# 504
Наборът с 15 оценки по английски и 11 по всички други предмети.
Виж целия пост
# 505
И наборът е с 14 оценки по английски и 12 общо по всички останали предмети Joy
Няма абонамент в уча.се, но сериозно се замислям за другата година да активирам. И на сестра му ще е от полза.
За втори език се чуди между китайски и испански. По испански има някакви базисни познания, които придоби с Дуолинго - стигат му дотолкова, че да комуникират с испанско говорещите деца на приятелка, (които пък е момента учат български Joy - един вид са си в помощ взаимно).
С математиката не е добре работата - уж всичко схващал, но оценките са в топлата гама Flushed
Виж целия пост
# 506
15 оценки има моето дете, по английски, по физическо и по математика са по две, по останалите - по една. 14 от оценките са за периода 16.09-30.10, през ноември отсъства заради контузия. Така като гледам почти по нищо няма да е с повече от 2-3 оценки. Очаквам само по английски да стигне някакъв минимум 4-5 оценки, че са с 12 часа седмично, но то време не остана за това.
Виж целия пост
# 507
Във 2АЕГ няма френски, само в Първа.
Откога е така? 2020 сякаш имаха и френски.
Виж целия пост
# 508
Във 2АЕГ няма френски, само в Първа.
Откога е така? 2020 сякаш имаха и френски.
Тц, никога не е имало френски във 2АЕГ. Вторите езици там са испански, немски и руски.
Виж целия пост
# 509
Моята има всичко на всичко 11 оценки.
Ahoney само 1 оценка има моята по корейски, но вчера са правили контролно при втората госпожа...та чакам вкючване.
Иначе и за мен някак лежерно го карат ученето на езика, но тя не казва да се срещала някакви големи затруднения...
Ходи на училище с удоволствие...много харесва класа....това май ми е най-важно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия