В момента чета ... 92

  • 42 821
  • 712
# 225
Чета "Маестра" от Трейси Шевалие. Края на 15-ти век, втората половина на 16-ти век. Разказ за работилниците за стъкло на остров Мурано, за Венеция, за онзи период на разцвет на търговия и занаяти, поглед към живота в дома, на улицата, към местните пазари, каналите и гондолите, бита на хората в онази епоха, унищожителното нашествие на чумата. Трейси Шевалие пише безкрайно увлекателно и живописно (ще усетите ароматите, вкусовете, ще си представите формите и цветовете, вплетени в тях), но на мен тази книга не ми въздейства така силно както Дамата и еднорогът (която е една от любимите ми книги, един истински миниатюрен шедьовър).
Виж целия пост
# 226
Завърших "Последна молитва" на Боян Боев. Прекрасна книга!
Историята се развива малко преди Освобождението в град Делва и започва със завръщането на Найден - синът на един от чорбаджиите, който години наред живее в Одеса. Решавайки да стане учител, в него започва да се пробужда и стремежът за свобода. Животът му се преплита както с други съмишленици, така и с турци и чорбаджии, които предпочитат статуквото да не се променя. Любовта също е една от главните теми в романа - споделената, несподелената и забранената. Основните персонажи са пълнокръвни, истински и колкото и да са различни, по едно нещо си приличат - повечето от тях носят в себе си както доброто, така и лошото.
Предразсъдъци, борба за свобода, любов и прошка, готовност за саможертва, лекомислие, лъжи - толкова много неща, над които да се замисли човек.
Финалът на историята не беше този, който исках, но пък беше логичният, предполагам, и също ми хареса.
Виж целия пост
# 227
Чета "Маестра" от Трейси Шевалие. Края на 15-ти век, втората половина на 16-ти век. Разказ за работилниците за стъкло на остров Мурано, за Венеция, за онзи период на разцвет на търговия и занаяти, поглед към живота в дома, на улицата, към местните пазари, каналите и гондолите, бита на хората в онази епоха, унищожителното нашествие на чумата. Трейси Шевалие пише безкрайно увлекателно и живописно (ще усетите ароматите, вкусовете, ще си представите формите и цветовете, вплетени в тях), но на мен тази книга не ми въздейства така силно както Дамата и еднорогът (която е една от любимите ми книги, един истински миниатюрен шедьовър).

О, много благодаря за този отзив, понеже си я сложих в поръчките и много искам да я прочета.

Аз завърших "Свирепа зима". Леко ме разочарова края или поне от един момент нататък теориите ми се видяха малко фантазни, но е напълно възможно да е истина все пак, знае ли човек. Като цяло й дадох висока оценка.
Виж целия пост
# 228
"Чамкория" гледах в Париж преди години - Бахаров се представи блестящо, беше удоволствие от първата до последната дума.
Не помня кой тук препоръча "Сърце на вятъра", но книгата е чудесна. Написана е в необичаен формат, който много ми допадна, прочетох повече от половината само днес. Толкова е колоритна, човешка, истинска...
Виж целия пост
# 229
Гея, на "Свирепа зима" съм дала 4* точно заради нереалистичната обосновка на терористичната линия.
Иначе по отношение на Мартин самият финал е потресаващ и изключително силен.

Приключих "Поляната". И в тази книга Робърт Дъгони не изневерява на стила си. Отново имаме разследване на убийство в наши дни и убийство от преди 40 години.
Чудесно пише този човек! Обожавам го!
Виж целия пост
# 230
Гея, на "Свирепа зима" съм дала 4* точно заради нереалистичната обосновка на терористичната линия.
Иначе по отношение на Мартин самият финал е потресаващ и изключително силен.

Приключих "Поляната". И в тази книга Робърт Дъгони не изневерява на стила си. Отново имаме разследване на убийство в наши дни и убийство от преди 40 години.
Чудесно пише този човек! Обожавам го!

Миж, значи не е в мен проблема Simple Smile Вчера точно се чудих да намаля ли оценката, да я вдигна ли... Да, много ми стана мъчно за Мартин, това е голяма тежест.
Аз чакам с нетърпение да издадат следващата на Дъгони, много искам да продължат поредицата. Много е хубава.
Виж целия пост
# 231
Прочетох "Да се завърнеш за Коледа" В началото ми харесаха героите и диалозите, сториха ми се достоверни, но книгата започна да ми става все по-безинтересна и скучна. Не ми хареса тук връщането към миналото, ама явно вече няма книга, в която да го няма.
Нещо не мога да попадна на хубава коледна книга.

Продължавам с "Всички опасни неща".
Виж целия пост
# 232
Прочетох "Да се завърнеш за Коледа" В началото ми харесаха героите и диалозите, сториха ми се достоверни, но книгата започна да ми става все по-безинтересна и скучна. Не ми хареса тук връщането към миналото, ама явно вече няма книга, в която да го няма.
Нещо не мога да попадна на хубава коледна книга.

Продължавам с "Всички опасни неща".

На мен ми хареса "С обич, Коледа", авторката има явно особен афинитет към коледните неща - има коледен лагер, прави сценарии за филми на коледна тема, изобщо обсебена от коледа. Така че може да я пробваш и нея.
Виж целия пост
# 233
Ще я видя за догодина, за тази имам още няколко, които трябва да отметна.
Виж целия пост
# 234


Продължавам с "Всички опасни неща".
Много хубава, динамична, с много обрати.

Аз започвам '' Мълчанието на вдовицата" на Сидни Шелдън
Виж целия пост
# 235
Виждам, че има 10ина книги за Tracy Crosswhite от Robert Dugoni, на български три ли са издадени досега?
Виж целия пост
# 236
Виждам, че има 10ина книги за Tracy Crosswhite от Robert Dugoni, на български три ли са издадени досега?

Да, три .. Има накъде да дерзаят Simple Smile
Виж целия пост
# 237
Благодаря, имам чувство, че ще ми харесат. Сложих ги в списъка.
Виж целия пост
# 238
Аз се каня днес да свърша с Исабел Алиенде и почвам "Свирепа зима". Очаквах шрифтът да е по-дребен, изненадана съм.
Виж целия пост
# 239
Виждам, че има 10ина книги за Tracy Crosswhite от Robert Dugoni, на български три ли са издадени досега?

Да, три .. Има накъде да дерзаят Simple Smile

Дано все пак видят бял свят на български, че то и това не е лесно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия