Сто и четвърта плетаческа тема

  • 20 570
  • 754
# 195
Аз плета с тази: https://www.pleta.bg/bg/baby-wool/

40% Мериносова вълна, 20% полиамид, 40% акрил
50гр/175м

Преждата има лека еластичност, пресукана е добре, не е твърде дебела, но не е тънка. Иска ми се да стане зимна рокля, около коляното.
Виж целия пост
# 196
Още една рокля, ако някой още си търси модел.
https://www.stranamam.ru/post/15250430/

Напредвам с маргаритките. Blush за довършване със сивото останаха 15.
Моите домашни засякоха, че докато гледам филм, плета едно квадратче за 8 минути.
Друго си е да имаш ОТК!
Wink
Виж целия пост
# 197
Още една рокля, ако някой още си търси модел.
https://www.stranamam.ru/post/15250430/

Напредвам с маргаритките. Blush за довършване със сивото останаха 15.
Моите домашни засякоха, че докато гледам филм, плета едно квадратче за 8 минути.
Друго си е да имаш ОТК!
Wink

Добри, на какво ще стават тези квадратчета? Имам изплетени за блуза, но нямам никаква представа как да ги свържа
Виж целия пост
# 198
Тези маргаритки ми напомнят една жилетка, която плетох преди няколко години по този клип https://www.youtube.com/watch?v=7Qp9E2yXnDQ&list=LL&index=226
По желание на младата дама добавих още един ред квадрати, за да не е толкова къса.
За жалост нямам снимка след завършването ѝ. За моя радост се носи - любима ѝ е, но за мой ужас се пере в пералня и суши в сушилня Imp - нямало проблем, перфектна била Flushed
Скрит текст:


За свързването на квадратите това ми е едно от любимите видеа https://www.youtube.com/watch?v=M_N0LkqH7Oc
Зависи какъв ефект ще искате да се получи при свързването... да е релефно, незабележимо, като акцент...
Тук исках да се забелязва и да е релефно
Скрит текст:
Виж целия пост
# 199
За жилетка на квадрати съм си запазила тези инструкции в Пинтерест:





И тези разновидности на квадратчета, като иначе, ако се порови, има безброй опции:



Аз съм решила да правя жилетка от онези преливащите прежди (не знам дали ще се получи, но защо пък не).
Не искам многоцветни квадратчета и ако не е преливаща прежда, ще е едноцветна. Не си падам особено по шарени дрехи за себе си, освен рокли на цветя.
Виж целия пост
# 200
Да но схемата малко трябва да се промени ако е за жилетка в по - голям размер . Трябва да се сложат редове и от страни  или ако е по същата схема да се изплете по дебел бордюр защото не се затваря изцяло ако е по дадената схема . Тази схема която показвате е за по слабички момичета . Аз свързвам от вътрешната страна като взимам само едната страна на бримката , а отпред не се вижда съединяването . Има доста начини .
Виж целия пост
# 201
Още една рокля, ако някой още си търси модел.
https://www.stranamam.ru/post/15250430/

Напредвам с маргаритките. Blush за довършване със сивото останаха 15.
Моите домашни засякоха, че докато гледам филм, плета едно квадратче за 8 минути.
Друго си е да имаш ОТК!
Wink

Добри, на какво ще стават тези квадратчета? Имам изплетени за блуза, но нямам никаква представа как да ги свържа

Ще бъде одеало.
Поизбистрих идеята, ще е леко релефно, но няма да е с бяло, не искам толкова да изпълва свързването.
Но първо ще довърша второто температурно одеало - за големия син. На 21 април съм.
След маргаритките ме чака още едно - за малкия син.
Confused
Виж целия пост
# 202
Аз искам ей такава блуза:
,
обаче квадратите ми не са толкова големи и може би свързването не трябва да е забележимо. Вече половин година стоят изплетени така . . . и все не знам откъде и как да ги навържа.
Виж целия пост
# 203
Май са два реда по три отпред и отзад и три реда по два за ръкавите

Дай някоя снимка на квадратите и размерите и ще го измислим. Simple Smile

Точно като клипчето на рали мисля да е, но ръбчето да е от лицевата страна.
Виж целия пост
# 204
nas_nina , бих попитала Йоана от Crochet things, която всъщност е и на снимката. Мила и отзивчива е, и няма да откаже помощ.
Виж целия пост
# 205
Тя даже има видео как свърза квадрати
Виж целия пост
# 206
Свързват се като вземеш двата квадрата и ги залепиш с лице един към друг и взимаш бримката само от вътрешната  страна на двете квадратчета и изплиташ и така с всички квадрати . Така отпред не си личи . Не знам дали ме разбрахте за съжаление не мога да намеря такъв клип за да ви покажа .

Блузата на Йони е много красива , но много зависи с каква прежда ще се изплете за да стои толкова готино . Тя е майстор създава разкошни плетива .
Виж целия пост
# 207
nas_nina , бих попитала Йоана от Crochet things, която всъщност е и на снимката. Мила и отзивчива е, и няма да откаже помощ.

Да, тя е. Хм, не съм попадала на видео. Ще потърся в профила й и ако не успея да се справя пак ще търся помощ.
Виж целия пост
# 208
Ето видеото
Виж целия пост
# 209
Аз правих такава блуза, но преждата ми е дебеличка Simple Smile Малко съм като мече с нея, но пък как топли Simple Smileосвен това на мен ми допадат тези квадрати също доста
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия