Нашите орхидеи – тема 45

  • 27 752
  • 749
# 510
Прекрасни!
Виж целия пост
# 511
Много са хубави.
Виж целия пост
# 512
Очите ми останаха в последните орхидеи. Heart Eyes А жълтите мустачки са чудни!
Виж целия пост
# 513
Ей това се случва като натежи една орхидея на цветарника и се изсипе върху другите. . Направо ми идваше да викам, ама виновни няма. Сега букетче в бурканче, много крехкички тия цветоноси Weary
Виж целия пост
# 514
Жалко наистина. Следващия път приготви тежести за баланс.
Виж целия пост
# 515
Здравейте, може ли да ми кажете на какво се дължи да са така корените и листата, също така дали ще оцелеят https://
Виж целия пост
# 516
Sunny, мисля, че не си заслужава усилието да я реанимираш. Според мен е гъбично заболяване и при мен такива орхидеи си заминават постепенно. Вземи си новичка.
Виж целия пост
# 517
Дехидратирана е и може да има изгнили корени. Аз се боря до последно, колкото и понякога са изглежда невъзможно спасението. Може да я накиснете за по-дълго да поемат добре корените вода и да позеленеят и да се види кои са живи, извадете я от корите, отрежете, ако има изгнили, третиране с въглен или друг препарат, нови кори.
Виж целия пост
# 518
Това е сухо гниене при което орхидея изглежда дехидратирана, но всъщност тъканите й са запушени от гъбичен патоген, не минават течности, не се хидратира. Често е сякаш въпрос на по-сериозно накисване , но не е така. Колкото и  да се накисва, тъканите са непроходими за момента. И само новите тъкани (новопорасналите само листа и корени )ще имат такава, ако растението пребори патогена.
В този случай
1.Вадя
2.Изрязвам всички  гнили корени
3.Подкъсявам пънчето
4.Правя разтвор на фунгицид и я накисвам цялата но с главата надолу за 5 минути
5.Преработвам субстрата термично
6.Намирам малка саксийка  и я садя с особено внимание
7.От там обработват през седмица още два пъти с друг широкопрофилен фунгицид ( стават три пъти).
8. От там просто чакам и понеже корените са малко и поливам много разредено.
9.Ако почнне да се рестартира , то е прескочила трапа.Успеваемостта ми , дори с моят голям опит е около 50%. При съвременните хибриди и по-малко.

Пример за две такива рестартирани (ваше ляво) в обща малка саксия.


Виж целия пост
# 519
Не бях сигурна това Кимоно дали пак ще е пелорик. Снимах я до нормалната орхидея. Тепърва ще цъфти Simple Smile



Сдобих се и с две нови. Една от Лидл май е Phalaenopsis Tiny Melissa



И една много ароматна от гърците /някой ако я разпознава да помогне с името Simple Smile /. Ходих до пазара за друго и нямаше как да подмина

Виж целия пост
# 520
Не бях сигурна това Кимоно дали пак ще е пелорик. Снимах я до нормалната орхидея. Тепърва ще цъфти Simple Smile



Сдобих се и с две нови. Една от Лидл май е Phalaenopsis Tiny Melissa



И една много ароматна от гърците /някой ако я разпознава да помогне с името Simple Smile /. Ходих до пазара за друго и нямаше как да подмина


Втората е много нежна. Имах такава, но загина. Ако видя пак ще си взема.
Третата я знам като "Лятна песен" (Summer song) и е леко ароматна. Имам я и тази година цъфти.
Виж целия пост
# 521
Благодаря Angela61 Relaxed

Този четвъртък я взех, може все още да има някъде. Една беше в нашия. Преди известно време пак ги имаше, но не успях тогава да уцеля.

Не бях сигурна това Кимоно дали пак ще е пелорик. Снимах я до нормалната орхидея. Тепърва ще цъфти Simple Smile



Сдобих се и с две нови. Една от Лидл май е Phalaenopsis Tiny Melissa



И една много ароматна от гърците /някой ако я разпознава да помогне с името Simple Smile /. Ходих до пазара за друго и нямаше как да подмина


Втората е много нежна. Имах такава, но загина. Ако видя пак ще си взема.
Третата я знам като "Лятна песен" (Summer song) и е леко ароматна. Имам я и тази година цъфти.
Виж целия пост
# 522

И една много ароматна от гърците /някой ако я разпознава да помогне с името Simple Smile /. Ходих до пазара за друго и нямаше как да подмина


Излиза ми като Ароматна Орхидея Phalaenopsis Morning Breeze
Виж целия пост
# 523
Ето неуспешен случай на борба със сухо гниене. От половин година се опитвам да спася поне нещо, разчитах, че има няколко добри корена, но при цялото внимание и многократна обработка, дори директно мазане по стъблото, болестта полека си "изяде" цветето.



Виж целия пост
# 524
Благодаря за нагледното обяснение. А също, че споделяш, така няма да изживяваме загубата на цвете, щом и на вещи в отглеждането на оридеи им се налага да се разделят с някоя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия