Работа, CV-та, HR-и, съвети - 96

  • 32 899
  • 852
# 615
Едва ли е зададен така директно. А и младите сега си имат самочувствие ... Така че едва ли чак толкова да се е засегнала...
Нарциса, на 20 не издържал в общия случай дете и родител с инсулт. Издържаш си Дто максимум обикновено.
20 годишните работят докато не ги напънат и си хващат шапката, ако нямат мотивация за работа.
Гледам интервюта ежедневно в производство. Почват и на другия ден им дотежало и шапката...
Тия дето издържат семейства по съвсем друг начин разсъждават и се обясняват ..
Виж целия пост
# 616

На последното интервю ме попитаха обвързана ли съм с някоя банка, защото те превеждали заплатите само в една конкретна. Тоест имаш ли кредити и т.н.  Ако имаш, обясняваш и после обсъждат, дали могат да направят компромис. Не ми се струва и това нормално.
Питат не толкова заради банката и заплатата, а за да знаят дали си вързана и ще работиш преко  сили, за да изплатиш покрива над главата си. Или имаш къде да живееш, което е най- голямото перо, и ще им теглиш майните, като те подразнят достатъчно
Виж целия пост
# 617
питат, защото лихвата е свързана с превод на заплатата

на въпрос 'кой ме издържа?'' поглеждам лошо и чао
все още има робовладелци, при които ако може да си плащаш, за да работиш ще им е най- добре
и лаптоп и кола да си носиш от вкъщи
Виж целия пост
# 618
Много селяндурски въпрос, би ми станало смешно, не мога да го взема насериозно. Сигурно бих казал, че обичам да работя за чест и слава, пък дубайският шейх в нас да му мисли.
Виж целия пост
# 619
Въпрос на елементарно възпитание, не на самочувствие. Нищо, като питат дъщерите ви същото, елате да се обясните пак колко е нормално.
Виж целия пост
# 620
Питащата казва, че й е зададен въпрос от прекия шеф, а не на интервю, и то по повод взет аванс от заплатата. Може да се гадае какво е имал предвид с въпроса си, но може да е от любопитство или загриженост, като последното явно никой не смята, че съществува.
Виж целия пост
# 621
Според мен си е неуместно във всеки един случай. Плюс това, какво му е странното да вземеш аванс около коледните празници? Че то на много фирми по подразбиране им дават такъв. Този период обикновено е свързан с големи харчове, не виждам нещо фрапиращо, което да поражда съжаление.
Виж целия пост
# 622
Аз трудно ще се объркам какво и защо ме питат, независимо как ще се помъчат да мажат при директен отговор. Т.е. няма как да реша, че някой любопитства нездраво за издръжката ми, пък човечецът просто да е бил загрижен. То си личи кое е.
Виж целия пост
# 623
Аз трудно ще се объркам какво и защо ме питат, независимо как ще се помъчат да мажат при директен отговор. Т.е. няма как да реша, че някой любопитства нездраво за издръжката ми, пък човечецът просто да е бил загрижен. То си личи кое е.

Точно затова винаги се чудя защо се задават изобщо такива въпроси. Пък отговарящите такива сценарии развиват, че …
Виж целия пост
# 624
Конкретно девойката има драма на всяко работно място с нещо и ги сменя прекалено често... Така че не бих взела за чиста монета въпросът и ситуацията. Ама явно наистина е малка още и се впечатлява от какво ли не. Ако не е малка, още по-зле...
Малко от типа: оле пък колежката попита рецептата за кекса Ваня, а пък за моя не я поиска, ето - нарочили са ме...
Иска ми се да знам версията и на "задалия въпроса" 😉
Виж целия пост
# 625
Конкретно девойката има драма на всяко работно място с нещо и ги сменя прекалено често... Така че не бих взела за чиста монета въпросът и ситуацията. Ама явно наистина е малка още и се впечатлява от какво ли не. Ако не е малка, още по-зле...
Малко от типа: оле пък колежката попита рецептата за кекса Ваня, а пък за моя не я поиска, ето - нарочили са ме...
Иска ми се да знам версията и на "задалия въпроса" 😉

Не е работа на никого зададеният въпрос. Човекът не беше по-скоро особено тактичен. Също е и по-тромав в общуването. Не съм се засегнала, но се шокирах. Също ми е интересно как ще се обсъди тук потенциалния отговор Simple Smile С тази тема съм научила повече за правата си, отколкото където и да било. За което съм благодарна!

За смяната на работните ми места и че на някои хора им изглежда често: Радвам се, че все повече от нас  осъзнават, че първо са хора и трябва да има коректност на работното място. И у нас се ценят кадрите с опит, придобит заради смяна на работни места през няколко години, а не масово да се кисне на едно работно място десетилетия. Зависи и от сектора. 

Никога няма да допусна да ми сложат над главата спуснат човек и аз да му върша работата по подразбиране. В същото време да бъда унижавана и обиждана в каква ситуация съм, а колегите да треперят от неудобство. Обаче съм виждал и по-лоши примери.

За щастие, има светни хора и собственици на бизнеси, които не си затварят очите. Аз не си затварям устата за правата си. Не разбирам защо на някои хора им е толкова трудно да работят или да спазват елементарна трудова култура.
Виж целия пост
# 626
На последното интервю ме попитаха, още съвсем в началото имам ли деца и на колко години са (второто ми е на 1,6г) стана ми неприятно, защото помислих край до тук бях с тази работа. Отговорих и на всички останали въпроси. И за моя изненада ми се обадиха и започвам работа там. 😊
Виж целия пост
# 627
...защото като натрупаш 20 работни места за 5 години в СВто никой няма да ти постила червен килим. Просто съвет. А ти си търси правата и мястото, лошо няма.
Виж целия пост
# 628
...защото като натрупаш 20 работни места за 5 години в СВто никой няма да ти постила червен килим. Просто съвет. А ти си търси правата и мястото, лошо няма.

20 места за 5 г. са много. Дори 10 също. Нямам общо с подобни случаи. Тук не включваме допълнителната работа по проекти, които са срочни. Съответно там се работи на друг тип договор, а не трудов. Правила съм го. Оказа се, че за някои хора, които не са ЧР, е трудно да различат работа по проект и трудова дейност на основната ми работа. Текстът е описан коректно и адекватно. Различни хора четат едно и също, а реакциите им са много контрастни :Д
Виж целия пост
# 629
Този пряк ръководител защо пита? Той е наясно колко е размера на аванса. Щях да му кажа, че търся някой да ме издържа, защото с тоя аванс съм до никъде! 😁

Весели празнци!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия