Здравословно хранене на деца от 3 до 7 годишна възраст

  • 126 551
  • 1 172
# 945
Били... , благодаря!  Peace
Виж целия пост
# 946
Пуснали са информация за производителите на сирене, които използват растителни мазнини- http://dnes.dir.bg/2009/02/03/news3947533.html Но не става ясно дали това са хидрогенирани мазнини.
Сиренето, което купих тази вечер- Лактеа липсва в списъка Thinking
Виж целия пост
# 947
Рени, аз доколкото разбрах да се смесват растителни и животински мазнини е опасно, независимо дали растителните мазнини са хидрогенирани или не. Ако не е така, някой да ме поправи и да обясни.

jabata_dil, нека все пак не забравяме скандала с Нитрофен в био пуешко и био яйца. Също и био-то от Китай, където почвата и въздуха са много замърсени,  си е  доста съмнително, особено това в дискаунтърите. Естествено по-добре био отколкото другите боклуци.
Виж целия пост
# 948
Пуснали са информация за производителите на сирене, които използват растителни мазнини- http://dnes.dir.bg/2009/02/03/news3947533.html Но не става ясно дали това са хидрогенирани мазнини.
Сиренето, което купих тази вечер- Лактеа липсва в списъка Thinking
Благодаря!  Hug
Истинското сирене на отделни щандове
http://dnes.dir.bg/2009/02/02/news3941982.html
Виж целия пост
# 949
Днес купих най-скъпото сирене, което се предлагаше в магазина. На етикета пише "хидрогенирани мазнини" Sick

Еми скъпо е, поне пише.
В евтините няма подобни данни..
Виж целия пост
# 950
Рени, аз доколкото разбрах да се смесват растителни и животински мазнини е опасно, независимо дали растителните мазнини са хидрогенирани или не. Ако не е така, някой да ме поправи и да обясни.
Това не съм го чувала. Но не мисля, че е вярно- все пак ежедневно смесваме различните мазнини.

Днес купих най-скъпото сирене, което се предлагаше в магазина. На етикета пише "хидрогенирани мазнини" Sick

Еми скъпо е, поне пише.
В евтините няма подобни данни..
Въпросът е в това, че няма гаранция, че по-скъпите стоки са по-качестевени.
Виж целия пост
# 951
jabata_dil, нека все пак не забравяме скандала с Нитрофен в био пуешко и био яйца. Също и био-то от Китай, където почвата и въздуха са много замърсени,  си е  доста съмнително, особено това в дискаунтърите. 

Добре, скандали много. Дискаунтърите също се проверяват  newsm78 Не zнам какво точно искаш да кажеш  newsm78

Въпросът е в това, че няма гаранция, че по-скъпите стоки са по-качестевени.


Това е вярно, zатова аz си имам марки, които харесвам и купувам от определени магаzини и новите неща имам въzможност да проверя и иzпробвам ... ако ми харесат се включват в списъка с покупки  Wink
Виж целия пост
# 952
Днес купих най-скъпото сирене, което се предлагаше в магазина. На етикета пише "хидрогенирани мазнини" Sick

Еми скъпо е, поне пише.
В евтините няма подобни данни..
Въпросът е в това, че няма гаранция, че по-скъпите стоки са по-качестевени.

Ами в България за нищо няма гаранции, нито цената може да се смята за критерий.
Докато не задължат производителя да пише всички подробности от съдържанието, както е редно, ще има да се чудим какви критерии да прилагаме при избора.  Confused
Виж целия пост
# 953
Ами в България за нищо няма гаранции, нито цената може да се смята за критерий.
Докато не задължат производителя да пише всички подробност от съдържанието, както е редно, ще има да се чудим какви критерии да пролагаме при избора.  Confused
мда, а пък ние трябва да вземем и по една магистратура за да ги разпознаваме..
и освен да носим в лаборатории всяка храна, която купуваме и после право в новините, не виждам как ще се оправим! ooooh!
в къщи май ще почваме да правим и сиренето и кашкавала, а на терасата по някоя кокошка и зайчета с възможна двойна употреба - първо домашни любимци и после в тенджерата.. Mr. Green малко черен хумор.. Twisted Evil
мисля, че все пак наистина ще предпочета бактериите в домашното мляко.. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=326493
Виж целия пост
# 954
мисля, че все пак наистина ще предпочета бактериите в домашното мляко.. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=326493


Снощи буквално се уплаших като гледах новините, не че не ги знам тия неща... Но пък ми свършиха добра работа, защото и детето ги гледа.

Надявам се вече не изглеждам като сектантка в нейните очи, защото отдавна се опитвам да спъвам промиването на мозъци, и съм въвела ограничения в консумираните от семейството храни.  Обаче съучениците в училище не прощават на различните от стадото - беше спряла да яде домашните овесени бисквити, които пращам за закуска, заради подигравките. Confused
Виж целия пост
# 955
мисля, че все пак наистина ще предпочета бактериите в домашното мляко.. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=326493


Снощи буквално се уплаших като гледах новините, не че не ги знам тия неща... Но пък ми свършиха добра работа, защото и детето ги гледа.

Надявам се вече не изглеждам като сектантка в нейните очи, защото отдавна се опитвам да спъвам промиването на мозъци, и съм въвела ограничения в консумираните от семейството храни.  Обаче съучениците в училище не прощават на различните от стадото - беше спряла да яде домашните овесени бисквити, които пращам за закуска, заради подигравките. Confused

Намери в нета инфо как zдравословно се прегхранват zвеzдите и колко супер модерно е да се храниш правилно и я раzпечатай на листа , които по някакъв повод дъщеря ти да покаже на стадото ... Няма ли да свърши работа?
Виж целия пост
# 956
 Тука дават някои критерии, по които оценяват сирената на известни български марки.Ние взимаме на Маджаров и Лакрима,май сме ги налучкали.http://www.bnap.org/?p=93
Виж целия пост
# 957
Ние купуваме някакво датско сирене Апетина. Днес гледах етикета и не пишеше да има растителни мазнини или пък сухо мляко, но дали е вярно...
Виж целия пост
# 958
Тука дават някои критерии, по които оценяват сирената на известни български марки.Ние взимаме на Маджаров и Лакрима,май сме ги налучкали.http://www.bnap.org/?p=93
то това добре, ама май въпросните тестове са от 2006! newsm78 нали си сищате, че оттогава...
Виж целия пост
# 959
Да ви предложа един заместител на какаото - Брашно от рожков . Използва се при хора алергични към какао или при деца. Слага се в сладкиши и дава един специфичен и много хубав вкус, доста подобен на този на какаото. А и на цвят е кафяво. Има готови бебешки каши с рожков като тази на Нестле - ориз и рожкови за деца над 4 месеца. Използва се и когато си на хомеопатично лечение и не трябва да приемаш какао. Може да се слага във всички сладкиши, в които се използва какаото и даже в течен шоколад. Много по-полезно е за децата и не съдържа кофеин, богатo е на минерали, калций, магнезий и фосфор. Използва се и в диабетични продукти. Продават го в диетичните магазини и на диетичните щандове на големите супермаркети. Като добавка в храни носи номер Е410.
Аз лично правя с брашно от рожкови фъч, кекс и нещо като течен шоколад.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия