Предстои ми инсеминация - тема 36

  • 26 761
  • 732
# 720
Аз съм при д-р Сенкова в Неовитро, София. Екипът им е доста добър, понякога прегледите ми са при д-р Бранков или д-р Пиперкова. Всичко си обсъждат и решават заедно как да се процедира.
Виж целия пост
# 721
Здравейте дами,

 Виждам, че тук определено знаете за какво става въпрос. Аз съм много невежа в инсеминациите, и се извинявам, но ви моля за помощ!

 Пробваме от няколко години, 4-5 г, ходила съм на доста генеколози, които ми казват, че уж няма проблем и все пак не става Същото се отнася и за съпруга ми..Поради това вече се реших да стартираме скоро проби с инсеминация Може ли инфо какво е нужно, за да се направи инсеминация, да препоръчате доктор, от който сте доволни от процедурата в София (дали е задължително да минеш през него като репродуктивен специалист, който наново да преглежда всичко - да пуска хормони, да следи мц и т.н., или просто записваш час за процедура), обща цена и т.н.

Виж целия пост
# 722
Pyari.petya, задължително първо се записва час при репродуктивен АГ, който ще прегледа документите, ще огледа матката и яйчниците. Ако всичко е наред, би пристъпил към инсеминация. Аз бях в същото положение с обикновени АГ-та, всичко ми беше ОК. После се оказа, че нито полипи ми бяха видяли, нито че съм с намален яйчников резерв.
Препоръки най-различни може да получите. Аз ви съветвам да потърсите в София какви репродуктивни има, да прослушате интервюта с тях, да прочетете мнения и да си изберете по този начин специалист.
Също препоръчвам, ако не сте правили, да пуснете и спермограма и така да отидете при репродуктивния.
Виж целия пост
# 723
Pyari.petya, задължително първо се записва час при репродуктивен АГ, който ще прегледа документите, ще огледа матката и яйчниците. Ако всичко е наред, би пристъпил към инсеминация. Аз бях в същото положение с обикновени АГ-та, всичко ми беше ОК. После се оказа, че нито полипи ми бяха видяли, нито че съм с намален яйчников резерв.
Препоръки най-различни може да получите. Аз ви съветвам да потърсите в София какви репродуктивни има, да прослушате интервюта с тях, да прочетете мнения и да си изберете по този начин специалист.
Също препоръчвам, ако не сте правили, да пуснете и спермограма и така да отидете при репродуктивния.

Допълвам този коментар, че спермограмата трябва да е разширена, а също мъжът може да пусне ДНК Фрагментация, а вие да си направите и цветна снимка, ако нямате.
Виж целия пост
# 724
Избирате си репродуктивен доктор, той Ви преглежда, назначава изследвания и ако сте подходящи за инсеминация, преминавате към инсеминация. Като цяло не е особено тежък процесът до стигане до инсеминация, ако всичко е наред, тоест ако нямате нещо за лекуване, опериране и т.н. Правят се няколко изследвания и цветна снимка и отивате на инсеминация. Основната стъпка е да си намерите доктор. Оттам нататък той ще Ви поведе през процеса.
Цена - при мен на 1 инсеминация горе-долу ми излиза 1000 лв, като в тези пари, освен самата инсеминация, са включени изследванията, които се пускат преди всяка инсеминация, и прегледите при доктора.

Здравейте дами,

 Виждам, че тук определено знаете за какво става въпрос. Аз съм много невежа в инсеминациите, и се извинявам, но ви моля за помощ!

 Пробваме от няколко години, 4-5 г, ходила съм на доста генеколози, които ми казват, че уж няма проблем и все пак не става Същото се отнася и за съпруга ми..Поради това вече се реших да стартираме скоро проби с инсеминация Може ли инфо какво е нужно, за да се направи инсеминация, да препоръчате доктор, от който сте доволни от процедурата в София (дали е задължително да минеш през него като репродуктивен специалист, който наново да преглежда всичко - да пуска хормони, да следи мц и т.н., или просто записваш час за процедура), обща цена и т.н.


Виж целия пост
# 725
Pyari.petya, задължително първо се записва час при репродуктивен АГ, който ще прегледа документите, ще огледа матката и яйчниците. Ако всичко е наред, би пристъпил към инсеминация. Аз бях в същото положение с обикновени АГ-та, всичко ми беше ОК. После се оказа, че нито полипи ми бяха видяли, нито че съм с намален яйчников резерв.
Препоръки най-различни може да получите. Аз ви съветвам да потърсите в София какви репродуктивни има, да прослушате интервюта с тях, да прочетете мнения и да си изберете по този начин специалист.
Също препоръчвам, ако не сте правили, да пуснете и спермограма и така да отидете при репродуктивния.



Благодаря ви, мили дами! Наистина сте прекрасни всички!


Относно полипите, аз имам т.нар. раничка на шийката на матката, но ми казаха да го мисля евентуално след раждане. Мислите ли, че може да има ефект върху зачеването?
Виж целия пост
# 726
Аз честно казано изчетох доста и от всичко стигнах до извода, че при инсеминацията шансовете са горе-долу колкото при нормални опити, да речем +10%. Но пък и не е кой знае колко вредна, стимулацията с лекарства, ако изобщо има такава, не е като при инвитро...И затова мисля че всички двойки минават през това, стига да нямат някакви сериозни проблеми, грубо казано, ако двойката има някакъв шанс естествено, пробват инсеминация...И вече след това се минава на тежката артилерия, ако ти стига волята, нервите...и донякъде и парите, защото няма какво да се лъжем, разход си е...Ясно, че е важен разход и парите не бива да се гледат, стига да ги имаш... Аз лично приех философски въпроса, чакам да минат тези процедури, без да възлагам големи надежди, за да не се сдухвам...И ако стане, супер, ако не ще го мислим... На мен детето никога не ми е било самоцел, аз и затова не съм го направила досега. То и донякъде товая е проблемът де...че вече съм минала цифрата 4 в годините си...но пък продължавам да вярвам, че поне в това отношение каквото му е писано на човек, това...Познавам двойки, които са уж без проблеми, опитват с години и не става. Познавам и такива, които уж имат сериозни медицински предпоставки да не стане или поне да е трудно...и се случва след месеци...Така че правим каквото можем, пък каквото такова...Е, разбира се въпреки "преклонната си възраст" вярвах, че ще се случи лесно и естествено и сега ми е малко трудно да вляза в новата реалност, но....Мен само ме притеснява наистина това доколко това се е превърнало в бизнес и колко добросъвестни са лекарите, но тук вече можем само да се надяваме да сме направили правилния избор. За всеки от специалистите могат да бъдат прочетени мнения и в двете посоки, а в крайна сметка медицината не е точна наука и няма как при всички да има успехи и всички да са доволни. Пък и както каза Acrobaleno93 по-горе, поне при инсеминацията не пречи да се пробва и естествено в деня след процедурата и следващите, така че да не разчитаме само на лекарите и да увеличим шансовете на съдбата Simple Smile
Виж целия пост
# 727
Здравейте,
Да се оплача, минах последната инсеминация и днес си направих от обикновените тестове, отрицателен е. Ще си пусна и кръвен утре за всеки случай, но мисля, че е ясно.
Тъпичко.
И сега, гадното инвитро :/
Виж целия пост
# 728
s212365173, съжалявам!
Вече като минала по този път, не бих казала, че инвитрото е толкова гадно. Носи много повече яснота какво се случва.
Успех!
Виж целия пост
# 729
Lubanik, моля Ви, споделете какъв Ви е опитът с инвитрото, защото честно казано ми се гади при мисълта за него. Заради стимулациите, процедурите, парите. Звучи ми супер изтощително психически, физически и финансово (дори и с финансирането).

s212365173, съжалявам!
Вече като минала по този път, не бих казала, че инвитрото е толкова гадно. Носи много повече яснота какво се случва.
Успех!
Виж целия пост
# 730
Да, такова е. Във форума има теми за инвитро, като Предстои ми инвитро, които биха били много полезни. Там съм споделяла и аз. За съжаление пътят при мен, а и при други двойки, е много трънлив и бавен. Но има и случаи, при които има успех от първия опит.
Най-основно предимство за мен пред инсеминацията е, че не се стреля в тъмното. При инсеминация приемаш медикаменти, чакаш две седмици, а дори не знаеш дали е имало оплождане. Чакането за датата за тест за мен е най-гадното нещо!
Като първа стъпка преценете дали сте доволни от репродуктивния и клиниката си, ако трябва направете консултации и с други специалисти. Харесайте си някой и подайте документи за финансиране към Центъра за асистирана репродукция (болницата, в която изберете да правите инвитро, подготвя документите и обясняват процеса).
Не искам нито да хейтя някого, нито да хваля, тъй като при всеки има и успели и неуспели.
Виж целия пост
# 731
Аз съм при Станулов в Доверие в София и засега съм доволна от него, но честно казано с инсеминациите според мен почти при всички е едно и също. Имам му доверие, което е най-важно. Изглежда ми много отдаден на работата си и е много педантичен.
Колкото до инвитрото, да, има повече яснота, но с цената на какво?
И защо не се правят тези изследвания предварително, та да не си блъскаме главите да се чудим какво става... Особено както ние сме с неизяснен инфертилитет... Но както и да е. Просто в момента съм много в ничия земя, защото нямам идея какво да очаквам, мога ли да си го позволя изобщо... Четох по другите теми, но половината неща нищо не ми говорят, а другата половина са чисто индивидуални за всеки и пак съм като в небрано лозе.
Виж целия пост
# 732
Ами виж, никой няма да те застави на сила да правиш нещо против волята си! И ние се водим неизяснен фактор, 4-5години опити, нито една бременност. За мен лично беше важно да видя въобще имам ли яйцеклетки, какви са, качествени ли са, оплождат ли се, ембриони стават ли. В никакъв случай не съм се отказала и от мисълта, че бих могла да забременея естествено. Да говорим, че при нас всичко се случва супер бавно и имам доста месеци без пункции и трансфери; тогава си действаме по нормалния път.

Каквото и да правиш, си има цена. Да не правиш нищо - отново има цена, но идва много по-късно и с лихва. Прецени за вас коя цена е по-ниска.
Аз имам позната, която от същото време като нас правят опити, против АРТ е, но и те нямат все още резултат въпреки всички алтернативни мерки, които са взели. Инвитрото също нищо не гарантира. За съжаление има и много жени с много опити години на ред и отново не виждат двете черти.
Има толкова много информация, толкова видео в ютуб с истории на жени с репродуктивни проблеми, подкастове и т.н.
Иначе подкрепям изследвания да се правят превантивно, но и те никак не са малка сума. Например кариотип, за тромбофилия(според мен това трябва да е задължително!), имунология, вирусология и микробиология в матката и т.н. и т.н. ... Всичко си е цифра. Аз съм благодарна, че има все пак финансиране от държавата, което ти подкрепя 4 опита до 6000лв на опит, което въобще не е малко. На първия ми опит дори за нищо не съм доплащала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия