Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 93

  • 42 127
  • 765
# 150
Привет, миналият месец ми направиха биопсия ИМПО+ и резултатът ми е: Индекс на имунен баланс: 4 Имунните показатели са с отклонения.
Часът ми при репродуктивния специалист е следващата седмица. Междувременно се опитах да запиша час за имунолог за да се разчетат резултатите, но изненадаата ми беше голяма като ми казаха, че ИМПО+ е различно звено от имунологичното изследване на имунолозите и те няма как да го тълкуват...
Поправете ме ако нещо бъркам, но имунологичните проблеми ги имам за нещо по специфично и смятам, че имунолог най-логично трябва да може да ми даде най-точна информация?

Та така съм в ситуация, дето знам, че имам някакъв проблем, но нямам никаква информация какъв е и трябва да чакам цяла седмица на тръни

Ако има някой които вече е минавал по тази парзалка, моля да сподели информация. Какво би трябвало да очаквам като възможни причини за тази 4ка и доколко трябва да се притеснявам?

Малко инфо история: Имам една стимулация с пункция от която се получиха 5 ембриона. Имам 1 свеж и един замразен трансфер към днешна дата като и двата нямаха имплантация (0.1 на теста за бременност). Преди следващият трансфер направихме биопсия ИМПО+ за да покаже евентуални имунологични проблеми нещата да се случат. Аз съм на 36, като изключим горния резултат всичко останало ми е в норма.
Малко по-назад в темата писах относно биопсиите. ИМПО+ се прави от биолозите, няма общо с имунолозите.
Виж целия пост
# 151
Аз имам 4 неуспешни инсеминации и сега ми предстои да подавам документи за инвитро.
Шансът за успех при инсеминация е 20%. Както при обикновен полов контакт в деня на овулацията. Дори лекарите не могат да го направят 80-90%. И аз имам неуспешни инсеминации и не виждам смисъл в този метод вече. След втората направо казах, че искам ин витро и бебето си стана от първия път.
И аз знам, че шансът при инсеминации е значително по-нисък и не съм очаквала чудеса. Разочарованието ми от болницата и лекари нямат общо с тези неуспешни опити. Радвам се, че при вас е станало при първи опит инвитро. И аз имам големи надежди за това, което предстои, затова искам да се извърши от хора, на които имам доверие.
Виж целия пост
# 152
Аз имам 4 неуспешни инсеминации и сега ми предстои да подавам документи за инвитро.
Шансът за успех при инсеминация е 20%. Както при обикновен полов контакт в деня на овулацията. Дори лекарите не могат да го направят 80-90%. И аз имам неуспешни инсеминации и не виждам смисъл в този метод вече. След втората направо казах, че искам ин витро и бебето си стана от първия път.
И аз знам, че шансът при инсеминации е значително по-нисък и не съм очаквала чудеса. Разочарованието ми от болницата и лекари нямат общо с тези неуспешни опити. Радвам се, че при вас е станало при първи опит инвитро. И аз имам големи надежди за това, което предстои, затова искам да се извърши от хора, на които имам доверие.

Какво точно ви разочара? Аз съм вече 2 години там без успех и вече сега съм разочарона от д-р Персенска...
Виж целия пост
# 153
Здравейте, момичета!

Пациентка съм на Надежда от два месеца. Сега ми излязоха резултатите от ИМПО+.  Индексът на имунен баланс е 1 (нисък). Изписаха ми лечение Зарзио x1 всеки ден + Програф 2x1 мг.  След това ще ми направят контролна биопсия. Има ли някой преминал през такова лечение и има ли ефект?  Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 154
За колко време излезе резултата от биопсията?
Виж целия пост
# 155
2402 , моите ИМПО и ИМПО+ излезнаха за 8-9 дни .
Виж целия пост
# 156
Благодаря, sunshine Flowers Cherry Blossom
Виж целия пост
# 157
За колко време излезе резултата от биопсията?

Моите резултати бяха готови за 10 дни.
Виж целия пост
# 158
Здравейте.А съм на ЕЦ ,вече втори опит инвитро.Преди правихме леки стимулация с Кломифен от втори ден на МЦ ,но сега не може да стартираме вече втори цикъл заради хормоните.През Януари Estr. ми на втори ден 203.1,FSH 6.02.Пропуснахме цикъла заради задържан фоликул.Този месец Estr.74,FSH 9.46 и пак ще е цикъл без стимулация.Може ли някой да сподели какви трябва да са тези стойности на хормоните на втори ден?Нещо се обърках вече,кога е без стимулация ,кога пропускаме цикъла....??!
Виж целия пост
# 159
Момичета на някоя от вас правена ли е пункция от д-р Илиев , преди седмица ми заявиха че моята докторка ще отсъства и ще я замести той. Тъй като съм на естествен цикъл и предният месец не можаха да извадят нищо бях адски притеснена че и този месец ще ме изтърват. Много странно впечатление ми направи този д-р сякаш не вярваше на написаното от моят лекуващ лекар за броя фоликули и техният размер , дори попита дали има десен яйчник. Резултата беше втора неуспешна пункция, имало само един останал малък фоликул от 12мм . и нямало смисъл да прави пункция. Вече започнах да се отчайвам . На някого случвало ли му се е да му се пукат два месеца подред фоликулите преди пункция.
Виж целия пост
# 160
Slavi77 Не се отчайвайте, до някъде всичко е и късмет, както и цялостното състояние на тялото.
За пукането на фоликули преди пункцията чувам от други момичета и мисля, че се случва при доста жени. Относно д-р Илиев, аз съм негова пациентка и имам 8 пункции правени от него и 1 от д-р Персенска. За сега пункциите са ми таймирани много добре, не съм имала предварително спукани фоликули и вадим зрели яйцеклетки (на ЕЦ съм). Стискам палци следващите пъти да имате повече фоликули и да започнат да се получават нещата.
Момичета на някоя от вас правена ли е пункция от д-р Илиев , преди седмица ми заявиха че моята докторка ще отсъства и ще я замести той. Тъй като съм на естествен цикъл и предният месец не можаха да извадят нищо бях адски притеснена че и този месец ще ме изтърват. Много странно впечатление ми направи този д-р сякаш не вярваше на написаното от моят лекуващ лекар за броя фоликули и техният размер , дори попита дали има десен яйчник. Резултата беше втора неуспешна пункция, имало само един останал малък фоликул от 12мм . и нямало смисъл да прави пункция. Вече започнах да се отчайвам . На някого случвало ли му се е да му се пукат два месеца подред фоликулите преди пункция.
Виж целия пост
# 161
Момичета, искам да ви питам. На вас попълват ли си ви амбулаторните листове от всички посещения? При мен много дати липсват и после се налага да се моля да ми ги качват отделно, а ми е важно да ги имам, защото си следя кой месец колко фоликула и с какви размери съм имала. Но това, че качват в системата каквото им падне изобщо не ми допада. Много неприятно се получава да ходя аз непрекъснато да им се моля за това, което са длъжни да попълват.
Виж целия пост
# 162
Момичета, искам да ви питам. На вас попълват ли си ви амбулаторните листове от всички посещения? При мен много дати липсват и после се налага да се моля да ми ги качват отделно, а ми е важно да ги имам, защото си следя кой месец колко фоликула и с какви размери съм имала. Но това, че качват в системата каквото им падне изобщо не ми допада. Много неприятно се получава да ходя аз непрекъснато да им се моля за това, което са длъжни да попълват.
Аз съм забелязала същото. Пациентка съм на доктор Персенска и забелязвам, че доста от последните ми посещения липсват. От първият месец имам, но след това сякаш не ги пускат. Добре, че ги казва на сестрата в кабинета, че да разбера за какво става въпрос и по този начин ги запомням, но не е приятно, да.
Виж целия пост
# 163
На мен от прегледите ми ги пишат, обаче правих хистероскопия и там не фигурира нищо от нещата, които ми казаха в последствие.
Виж целия пост
# 164
Значи почвам да си мисля, че зависи коя е сестрата на смяна. Защото ето, че има хора на които са попълвали от прегледите. И аз имам един-два листа, които са много подробно написани и после изведнъж установявам, че ми липсват поне 3 амбулаторни листа. То е ясно, че може да помним до някъде и в кабинета какво се казва, но така не е редно според мен. А пък от хистероскопия, което си е вид епикриза вече - това е пълно безобразие. Аз бих се обадила да си я искам.
Те иначе никога не дават при самия преглед вътре, това му свикнах, но поне да си ги попълват после. То все едно е имало месеци, в които няма и следа, че съм била в болницата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия