За консервирането, или как да си приготвим зимнина. 11-та тема

  • 25 403
  • 519
# 30
По пазарите, но са доста по- дребни и не са много ароматни, но не са и толкова твърди и безвкусни като вносните.
Виж целия пост
# 31
Днес пътувахме и си взехме от едно село, български, вносни, до сорт е не е до произход.
Виж целия пост
# 32
До сорт и до условия.
Моите домашни ягоди сега започват да зреят, и не са много сладки. В това студено време  няма как да са.
Днес стартирах сезона с първите буркани сироп от бъз.
Виж целия пост
# 33
Бих искала да попитам някоя от Вас дали ползва уред за варене на буркани. В апартамент сме и засега варих само на котлон, но по този начин мога да правя наведнъж по няколко бурканчета или да варя поне по два пъти. Помня, че преди време беше популярен такъв уред на Лидл и беше акала 100 лв след което му вдигнаха цената двойно. Някой ползва ли такъв уред и дали достигат 100 градуса за да не се развалят бурканите? Има и уреди на Кларщайн -единия вид са почти същите като тези на Лидл, а другите с плътно затварящ се капак. Имате ли идея кои са по-добри?
Виж целия пост
# 34
Скрит текст:
Бих искала да попитам някоя от Вас дали ползва уред за варене на буркани. В апартамент сме и засега варих само на котлон, но по този начин мога да правя наведнъж по няколко бурканчета или да варя поне по два пъти. Помня, че преди време беше популярен такъв уред на Лидл и беше акала 100 лв след което му вдигнаха цената двойно. Някой ползва ли такъв уред и дали достигат 100 градуса за да не се развалят бурканите? Има и уреди на Кларщайн -единия вид са почти същите като тези на Лидл, а другите с плътно затварящ се капак. Имате ли идея кои са по-добри?

Четвърта година ползвам този уред взет от Лидл. Нямам проблеми с него. Бурканите винаги са били топ. Нагласяш си време и забравяш. Сам си извършва нагряването на водата и заваряването на бурканите. Когато е готов - сигнализира. Много е удобен за човек, който не живее в къща с двор.
Виж целия пост
# 35
Ползвам такъв уред, марката му е Severin. Купен преди години от борса за преоценени електроуреди.
Преди всичко, този тип уреди са голям казан, който има нагревател. Напълно върши това, за което е предвиден. Водата завира.
Виж целия пост
# 36
На моя лидълския на 100 градуса не завираше и допълнително му слагах нагревател.
Виж целия пост
# 37
На моя лидълския на 100 градуса не завираше и допълнително му слагах нагревател.

Точно това ме притеснява дали си достигат температурата.
Виж целия пост
# 38
Великолепен уред! Ползвам от две години и се улеснявам  много!Има таймер за време и градуси.Нагласят се и не се занимавам изобщо. Всички са еднакви, от Емаг е моя, на добра цена.Моя приятелка го ползва и за загряване на вода за къпане , когато водата липсва.
Виж целия пост
# 39
Великолепен уред! Ползвам от две години и се улеснявам  много!Има таймер за време и градуси.Нагласят се и не се занимавам изобщо. Всички са еднакви, от Емаг е моя, на добра цена.Моя приятелка го ползва и за загряване на вода за къпане , когато водата липсва.

Кой уред ползвате?
Виж целия пост
# 40
Уред за стерилизиране на консерви Concept ZH0030, 27 л, Вътрешни стени от инокс, Таймер. Преди две години беше 199лева от Емаг.
Виж целия пост
# 41
Сладко от ягоди
Виж целия пост
# 42
Браво за сладкото и благодаря за чинийката - вихър детски мили спомени!
Виж целия пост
# 43
Сладко от вишни
Виж целия пост
# 44
Вишните излезнаха ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия