С какво ви дразнят свекървите? – 160

  • 26 654
  • 757
# 330
Мъжът ми не иска тя да живее сама ,защото нямало да се оправи сама на минимална заплата.Ремонта се направи чисто и просто за да й е по-удобно и уютно,да се махнат старите вехтории които не са се ползвали с години..
Може би ще прозвучи грубо но тя просто е свикнала да живее в мръсотия.Мрънка че всяка седмица се перат чаршафи,дрехи.Не може да приеме че банята се ползва за къпане почти всеки ден.Отказва да яде ,освен ако не е поканена,ще каже човек че съм го скрила само за мен..С родителите ми не желае да комуникира и когато те идват на гости тя винаги го играе болна
Последно тази къща чия е - ваша или на свекървата?
Щом ремонтът е направен, за да е удобно и уютно на нея, значи е нейна, така ли?
Не е нейна ,но това не променя факта че на всички трябва да ни е удобно
Виж целия пост
# 331
Мъжът ми не иска тя да живее сама ,защото нямало да се оправи сама на минимална заплата.Ремонта се направи чисто и просто за да й е по-удобно и уютно,да се махнат старите вехтории които не са се ползвали с години..
Може би ще прозвучи грубо но тя просто е свикнала да живее в мръсотия.Мрънка че всяка седмица се перат чаршафи,дрехи.Не може да приеме че банята се ползва за къпане почти всеки ден.Отказва да яде ,освен ако не е поканена,ще каже човек че съм го скрила само за мен..С родителите ми не желае да комуникира и когато те идват на гости тя винаги го играе болна
Последно тази къща чия е - ваша или на свекървата?
Щом ремонтът е направен, за да е удобно и уютно на нея, значи е нейна, така ли?
Не е нейна ,но това не променя факта че на всички трябва да ни е удобно
Е на нея очевидно не и е удобно ВЕЧЕ. Благодарение на теб.
Виж целия пост
# 332
Така е, трябва да е удобно на всички, но така, както си го написала излиза, че с мъжа ти сте в нейния дом.
Ако къщата е ваша - твоя и на съпруга ти, е различно.
От накъсаните ти писания разбирам, че е на съпруга ти, приписана от майка му/прехвърлена/дарена, или там по някакъв друг начин придобита?
Питам защото тези неща е трябвало да ги изясните предварително, ако е така.
Или пък изобщо да не се съгласяваш да живееш с нея.
Виж целия пост
# 333
Динчо, оказва се, че са нейните неща в тяхната къща.
Най-малкото трябва да се съобразява, че мухълът може да навреди на другите хора в къщата.
Аз сега на едното място, където живеем съм под наем и не бих си позволила да завъдя мухъл и мишки, само защото ми е кеф. Човек има задължения към околните, не може да си прави каквото иска.
Всъщност и в нашия апартамент не бих си позволила. Ужасно е да си съсед на такива плюшкиновци ( hoarders ).
Какво остава да знаеш, че бременна жина живее в мухъла и да не ти пука.
Виж целия пост
# 334
Мъжът ми не иска тя да живее сама ,защото нямало да се оправи сама на минимална заплата.Ремонта се направи чисто и просто за да й е по-удобно и уютно,да се махнат старите вехтории които не са се ползвали с години..
Проблемът ти е с мъжа ти.
Майка му няма да се оправи с минимална заплата. Значи трябва да я подпомагате от семейния ви бюджет.
Е, щом парите за подпомагане на бедната свекърва са общи, то и решението трябва да е общо - и ти да участваш, не трябва да си безгласна буква.
Пробвали сте, не е станало. Вътрили сте се със сумата за ремонта - приеми го като подарък (и от теб) към жената, която е родила мъжа ти.

Вярвам ти, че е свикнала да живее в мръсна среда. Няма да я промениш. Всеки твой опит ще води до скандали, цупене и проблеми.
За съжаление имах такива близки жени, но тях ги хващаше след 70-75 г. възраст. И жени, които като млади са били чистофайници.

За да не се карате - задължително трябва да живеете отделно. За свекървата може да купите (с ипотека) малко жилище близо до сегашното, вие да останете в големия апартамент/къща. Ще ходите, ще помагате, ще давате пари, ако не й стигат. Но живеете отделно.
Виж целия пост
# 335
Опусъм, къде се оказа, че къщата е на снахата? Нещо не съм прочела ли?
Виж целия пост
# 336
Опусъм, къде се оказа, че къщата е на снахата? Нещо не съм прочела ли?
Пише, че къщата е на сина. Но все пак удобно се мълчи как сина е придобил къщата.
Виж целия пост
# 337
Написано е, че къщата е на мъжа, не на свекървата.
Виж целия пост
# 338
Разбира се, че няма как да е на сина и да е пълна с вещи на свекървата, аз затова я попитах как точно са уредили собствеността.
Виж целия пост
# 339
Къщата е приписана на мъжа ми от майка му,съжалявам че съм оточнила.
Уважавам мнението на всеки, но явно още е прието че всички вехтории трябва се държат на склад и нищо не трябва да се изхвърля независимо колко голям боклук е.
Виж целия пост
# 340
Голяма грешка на свекърва ти- прехвърля къщата на мъжа ти и вие смятате, че тя вече е негова. Твоя обаче не е. Не го казвам със заяждане. Помисли си след като той смята това за негово, как би се държал към теб. Ти ще имаш ли някакъв принос?
Виж целия пост
# 341
foxina 123,
търсиш проблема на грешно място.
По принцип е добре да се хвърлят боклуци и вредни за здравето неща. Но... ако това натоварва психиката на свекървата ти, вече не е добре.

Грешно - искаш да промениш свекървата ти. Възрастен човек с навици. Не можеш. Ще става все по-зле.
Живеете заедно, защото тя няма сама да се справи финансово.
Вярно решение - живеете отделно. Всеки си знае къщата и всеки сам решава. Вие помагате с финансите, когато и колкото можете.
И свекърва ми искаше да се съберем под един покрив в голямо жилище. Казахме НЕ. И помагаме финсово, когато можем.
Виж целия пост
# 342
А защш да е грешка? Ако не може наистина да се справя и не иска да живее сама, дали ще е по-правилно да си стиска имота и да живее сама и в мизерия.
Приписала е къщата срещу гледане и те това и правят - грижат се за нея.
Виж целия пост
# 343
Страшна грижа, изхвърлят й нещата, защото ги смятат за непотребни. Ако тази жена все още работи, значи не е безпомощна бабичка.
Виж целия пост
# 344
Големи измислици.
Какво гледане на жена, дето ходи на работа.
Момичето е младо и не разбира, че греши, като чисти и хвърля. И то чужди неща.
Боклукът за един е съкровище за друг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия