С какво ви дразнят свекървите? – 160

  • 26 653
  • 757
# 315
Само си представям как някой син ми води снаха у дома и тя започва да ми изхвърля нещата. Може да са последен боклук, ама са мои и някои боклуци имат сантиментална стойност.

У нас например има един буквално парцал - баба ми е избродирала калъфка за възглавница с името на баща ми, аз я извадих да я ползва сина ми, кръстен на дядо си, след прекарана ушна инфекция на сина и лекарства в ухото - калъфката е цялата на петна от лекарствата. Наистина ПАРЦАЛ. За мен тази калъфка е направо свещена - стои сгъната в горната част при калъфките и я вадя и поглеждам редовно. И си представям само как идва снаха и я изхвърля. Леле, леле, снахата ще изхвърля.
Виж целия пост
# 316
Ако има място - отделна кухня, тя да си живее както е свикнала, разделете територията някак,  ако е  възможно и всеки аз себе си. Лесно тук се излиза отделно ,но не всеки може. Най-добре  е отделното, но става и на едно място ,като се разделят  и не общуват много хората , по служба и толкова.
Виж целия пост
# 317
Мъжът ми не иска тя да живее сама ,защото нямало да се оправи сама на минимална заплата.Ремонта се направи чисто и просто за да й е по-удобно и уютно,да се махнат старите вехтории които не са се ползвали с години..
Може би ще прозвучи грубо но тя просто е свикнала да живее в мръсотия.Мрънка че всяка седмица се перат чаршафи,дрехи.Не може да приеме че банята се ползва за къпане почти всеки ден.Отказва да яде ,освен ако не е поканена,ще каже човек че съм го скрила само за мен..С родителите ми не желае да комуникира и когато те идват на гости тя винаги го играе болна
Виж целия пост
# 318
Само си представям как някой син ми води снаха у дома и тя започва да ми изхвърля нещата. Може да са последен боклук, ама са мои и някои боклуци имат сантиментална стойност.

У нас например има един буквално парцал - баба ми е избродирала калъфка за възглавница с името на баща ми, аз я извадих да я ползва сина ми, кръстен на дядо си, след прекарана ушна инфекция на сина и лекарства в ухото - калъфката е цялата на петна от лекарствата. Наистина ПАРЦАЛ. За мен тази калъфка е направо свещена - стои сгъната в горната част при калъфките и я вадя и поглеждам редовно. И си представям само как идва снаха и я изхвърля. Леле, леле, снахата ще изхвърля.
Така, така, говори си още, сега и за теб ще последва дежурното нелепо и без никаква връзка начукване на канче. Joy
Което и на мен ми прави лошо впечатление, и то редовно, и ми идва безсмислено, ама всеки с разбиранията си.

Иначе аз пък приветствам това с изхвърлянето на боклуци, ама наистина боклуци.
Разбира се, добре е да се пита първо, но да речем описания пробит леген не мисля, че следва да се коментира. Или мухлясали подправки в кухнята.
Мъжът ми не иска тя да живее сама ,защото нямало да се оправи сама на минимална заплата.Ремонта се направи чисто и просто за да й е по-удобно и уютно,да се махнат старите вехтории които не са се ползвали с години..
Може би ще прозвучи грубо но тя просто е свикнала да живее в мръсотия.Мрънка че всяка седмица се перат чаршафи,дрехи.Не може да приеме че банята се ползва за къпане почти всеки ден.Отказва да яде ,освен ако не е поканена,ще каже човек че съм го скрила само за мен..С родителите ми не желае да комуникира и когато те идват на гости тя винаги го играе болна
Значи проблемът е с мъжа ти.
Не със свекървата.
Виж целия пост
# 319
И мен тръпки ме побиха как ще дойде някаква снаха и ще започне да ми изхвърля нещата преди да съм умряла. Жената работи още, значи е сравнително млада, вие сте се наели да го играете спасители.
Споко, ти си по-младата и по-силната, ще я надвиеш.
Виж целия пост
# 320
Така, така, говори си още, сега и за теб ще последва дежурното нелепо и без никаква връзка начукване на канче. Joy
Което и на мен ми прави лошо впечатление, и то редовно, и ми идва безсмислено, ама всеки с разбиранията си.

Иначе аз пък приветствам това с изхвърлянето на боклуци, ама наистина боклуци.
Разбира се, добре е да се пита първо, но да речем описания пробит леген не мисля, че следва да се коментира. Или мухлясали подправки в кухнята.
Разбира се,че това което поиска да й се остави се остави.Но съжелявам имаше чанти и чували пълни със чаршафи от преди 50 години,които от неправилно съхранение са напълно неизползваеми. Ръдясали съдове..Не виждам защо трябва да стоят
Виж целия пост
# 321
Синът купи къща, на една стена е с нашата ,близнак. Изгодно. Не  е изхвърляно десетилетия нищо, напротив, мъкнеше каквото и падне ,кашони от магазина, друго. Миналия ден другия син гори 6 часа и това не е  и половината.
 Не разумявам  защо.
 Но са с психични отклонения тези.
 Мразя натур. И пак има за изхвърляне и  у нас - от тези ,може да потрябва.
  От написаното мисля ,че сте в къща. Измисляйте си отделна кухня, първото нещо отделно  е.
Виж целия пост
# 322
Само си представям как някой син ми води снаха у дома и тя започва да ми изхвърля нещата. Може да са последен боклук, ама са мои и някои боклуци имат сантиментална стойност.

У нас например има един буквално парцал - баба ми е избродирала калъфка за възглавница с името на баща ми, аз я извадих да я ползва сина ми, кръстен на дядо си, след прекарана ушна инфекция на сина и лекарства в ухото - калъфката е цялата на петна от лекарствата. Наистина ПАРЦАЛ. За мен тази калъфка е направо свещена - стои сгъната в горната част при калъфките и я вадя и поглеждам редовно. И си представям само как идва снаха и я изхвърля. Леле, леле, снахата ще изхвърля.
Така, така, говори си още, сега и за теб ще последва дежурното нелепо и без никаква връзка начукване на канче. Joy
Което и на мен ми прави лошо впечатление, и то редовно, и ми идва безсмислено, ама всеки с разбиранията си.

Иначе аз пък приветствам това с изхвърлянето на боклуци, ама наистина боклуци.
Разбира се, добре е да се пита първо, но да речем описания пробит леген не мисля, че следва да се коментира. Или мухлясали подправки в кухнята.
Аз пък така ще се притесня като ми начукат канчето.... Повтарям - последен боклук да е - мой си е и не го давам. И ако някой ми пипне нещата - ще го изхвърля. Децата ми са свикнали, че агресивно си браня територията и не ми докосват чантата, портомонето, телефона.

foxyna.123 - не впечатляваш с хубаво.
Виж целия пост
# 323
За мен чисто и просто не е нормално складирането на купчина с боклуци, потънали в прах които не се използват,не са се използвали никога и за в бъдеще ще е така.
Виж целия пост
# 324
Нали свекървата е казала, че къщата е на сина и и да прави каквото иска.
Случаят не е като при бойните свекърви в темата, които сега точат зъби на неродена петкана, но животът е непредвидим и аз не бих се заричала, че няма как синът да доведе снаха в детската стая, ако бях на тяхно място.
Виж целия пост
# 325
Нали свекървата е казала, че къщата е на сина и и да прави каквото иска.
Ей затова няма да прехвърлям имот, който ползвам докато съм жива. Не прехвърлям, приписвам, дарявам, фиктивна продажба и прочие основните си активи.
Виж целия пост
# 326
Янтра, много лично приемаш всеки случай.
Снекървата на foxyna.123 е в съвсем различно положение от теб. Няма как твоите решения да са най-доброто и за нея.
А и за това не се заричай, животът е непредвидим, може и да ти се наложи да прехвърлиш. Виждала съм такива заричания, нито едно не свърши както човекът очасваше.
Виж целия пост
# 327
Мъжът ми не иска тя да живее сама ,защото нямало да се оправи сама на минимална заплата.Ремонта се направи чисто и просто за да й е по-удобно и уютно,да се махнат старите вехтории които не са се ползвали с години..
Може би ще прозвучи грубо но тя просто е свикнала да живее в мръсотия.Мрънка че всяка седмица се перат чаршафи,дрехи.Не може да приеме че банята се ползва за къпане почти всеки ден.Отказва да яде ,освен ако не е поканена,ще каже човек че съм го скрила само за мен..С родителите ми не желае да комуникира и когато те идват на гости тя винаги го играе болна
Последно тази къща чия е - ваша или на свекървата?
Щом ремонтът е направен, за да е удобно и уютно на нея, значи е нейна, така ли?
Виж целия пост
# 328
.Не виждам защо трябва да стоят

Защото са нейните неща, в нейната къща. Много грубо сте влезли в личното й пространство.
Опосум, в моя род има една традиция, която твърдо се спазва и не смятам да я нарушавам. Имотите само се наследяват.
Тя и майка ми вика, че аз съм хазайката, но не съм си позволила да изхвърля нещо без нейно съгласие.
Виж целия пост
# 329
Янтра, много лично приемаш всеки случай.
Снекървата на foxyna.123 е в съвсем различно положение от теб. Няма как твоите решения да са най-доброто и за нея.
А и за това не се заричай, животът е непредвидим, може и да ти се наложи да прехвърлиш. Виждала съм такива заричания, нито едно не свърши както човекът очасваше.
Какво е различното положение? Жената очевидно е живяла в този дом дълги години. Макар и с нежелание е приела да правят ремонт. Твърде нахалната и снаха и син са се набутали и в нейната стая!!!!!!!!! да изхвърлят и да подреждат?!?! Най-мекото, което мога да кажа, че е нахално, грубо и невъзпитано.
И кое ще да е непредвидимото, което да ме накара да прехвърлям имоти? Който е толкова самоуверен и смята, че има право - да се оправя сам, да си купува, ремонтира и изхвърля от собствено жилище.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия