С какво ви дразнят свекървите? – 160

  • 26 657
  • 757
# 495
Жилището е на онзи, който го е купил.
Скрит текст:
Не знам дали авторката на казуса е трол, но има достатъчно гласове в нейна защита, които са си реални. Явно нотариалните актове са по-важни от хората и всеки може да си третира чуждите къщи като бащиния, когато му е паднало. Че и вместо благодарност да мрази и да нарича с обидни епитети. Затова са си прави американците, като се пенсионират си продават всичко и във Флорида. Така и снахите няма защо да ги мразят.
Това рядко е свекървата, обаче. В повечето случаи тя също "получава" без да е дала пари.
Виж целия пост
# 496
Ако е апартамент и свекърите са 70 и нагоре, по има вероятност да е купен от свекъра и свекървата, защото масовото строене на блокове е горе-долу по тяхно време.
Но за къща и ако свекърите са по-млади, по-вероятно е и на тях да е наследство.
Колкото до това чия собственост е апартамента.... Моите свекъри са дали техния апартамент (купуван от тях) на другия си син и са отищли на село след пенсионирането. Свекървата се е връщала после да гледа децата, като са пораснали вече само те ходят на село, тя идва от време на време на гости.
Няма претенции дали нещо е разместено и изхвърлено, въпреки че мебелировката е още каквото те са купували едно време.
Никога не казва "моя апартамент" или "у нас", винаги казва "в апартамента на батко ти" или "у Иванкини" (името е примерно).
Никой не ги е прилъгвал, измамвал или нещо подобно, те са се пенсионирали рано и са били съвсем с ума си. Те и сега са си напълно способни да преценяват, нищо че са на 70, много са практични и трудно някой би ги излъгал.
Затова и казвам, че.понякога инициативата за дарението е на възрастните, а не на младите, никой не ги изнудва, никой не ги лъже. И за тази жена може да е супер, че снаха и живее при нея, просто да си е темерут и да не го показва, а вътрешно да се радва, че някой и обръща внимание. Вторачили сте се в едни стари чаршафи и чайници, но леля ми казваше, че най-тежко е човек да замръква сам. Тя колко вещи прежали покрай брат ми, а имаше табелка образцов дом едно време.
Виж целия пост
# 497
Аз лично се вторачвам не във вещите, макар че безспорно и те си имат значение в казуса, а в мнението на снахата за свекървата. Тя я нарича мърлява и груба, твърди, че от самото начало жената е  "ужас" но трайно се заселва у нея, това нормално ли е? Какво се очаква, жената да умре, да се изнесе, или десетилетия да живеят заедно? Кой отива да живее в един дом с човек, за когото има такова мнение.
След като се жениш, но не харесваш родителите на мъжа, значи преди да се съберете си уреждате жилищния въпрос. Няма никакво значение от кого получила свекървата къщата, тя тая къща може да се наследява в рода от сто години. И синът също ще я наследи, и даже вече му е прехвърлена, вероятно с доживотно право на ползване, защото така се прави.  Но как отиваш да живееш с такава мърлява и гнусна жена, като я смяташ за такава? И после какво - разчиташ, че ще я изместиш и свиеш в едно ъгълче, ще и махнеш вещите и ще вземеш властта. Но това е жив човек, който се намира в дома си. Не стават така нещата.
Виж целия пост
# 498
Жилището е на онзи, който го е купил.
Скрит текст:
Не знам дали авторката на казуса е трол, но има достатъчно гласове в нейна защита, които са си реални. Явно нотариалните актове са по-важни от хората и всеки може да си третира чуждите къщи като бащиния, когато му е паднало. Че и вместо благодарност да мрази и да нарича с обидни епитети. Затова са си прави американците, като се пенсионират си продават всичко и във Флорида. Така и снахите няма защо да ги мразят.
Това рядко е свекървата, обаче. В повечето случаи тя също "получава" без да е дала пари.
И как е станало това, че и в повечето случаи? Жените в България работят традиционно и допринасят финансово колкото мъжете, особено пък в миналото по соц-а. Дом се е градил от двама обикновено.
Виж целия пост
# 499
Те са вече роднини. Човек не се отказва от роднините си, ако са мърлячи, но има право да се оплаква от тях.
Брат ми е такъв плюшкин. Живяла съм с него, но и аз се оплаквах. Blush
Скрит текст:
Жилището е на онзи, който го е купил.Не знам дали авторката на казуса е трол, но има достатъчно гласове в нейна защита, които са си реални. Явно нотариалните актове са по-важни от хората и всеки може да си третира чуждите къщи като бащиния, когато му е паднало. Че и вместо благодарност да мрази и да нарича с обидни епитети. Затова са си прави американците, като се пенсионират си продават всичко и във Флорида. Така и снахите няма защо да ги мразят.
Това рядко е свекървата, обаче. В повечето случаи тя също "получава" без да е дала пари.
]/spoiler]
И как е станало това, че и в повечето случаи? Жените в България работят традиционно и допринасят финансово колкото мъжете, особено пък в миналото по соц-а. Дом се е градил от двама обикновено.
По-горе написах такъв пример.
Свекърите са приписали апартамент на другия си син. Другата им снаха не е участвала по никакъв начин в покупката,, апартаментът е купен преди тя да стане снаха. Племенникът ми е вече голям, ако доведе снаха, нейната свекърва не е купила имота, в който ще живеят.
Не всички свекърви са на 70-80 години.
Ако свекървата е на 55, не е точно от поколението, което е строило къщи.
Виж целия пост
# 500
Не знам на кой му трябват чаршафи от 80-те, има съвременни технологии на тъкане и чаршафите са меки и приятни, няма да легна в хасето от онези години. Отдавна се освободих от такива и хавлии също.
На същия, който мрънка, че не му стигат парите и затова купува напр. евтина храна и не се грижи адекватно за здравето си, особено зъбното.
Както писаха по-назад - с препарати се избелват петна, с времето дори хасето омеква от пране. Ново не значи непременно качествено.
Виж целия пост
# 501
Божке, как не ви омръзна...
Виж целия пост
# 502
Жилището е на онзи, който го е купил.
Скрит текст:
Не знам дали авторката на казуса е трол, но има достатъчно гласове в нейна защита, които са си реални. Явно нотариалните актове са по-важни от хората и всеки може да си третира чуждите къщи като бащиния, когато му е паднало. Че и вместо благодарност да мрази и да нарича с обидни епитети. Затова са си прави американците, като се пенсионират си продават всичко и във Флорида. Така и снахите няма защо да ги мразят.
Това рядко е свекървата, обаче. В повечето случаи тя също "получава" без да е дала пари.
И как е станало това, че и в повечето случаи? Жените в България работят традиционно и допринасят финансово колкото мъжете, особено пък в миналото по соц-а. Дом се е градил от двама обикновено.
В масовия случай дом се дава от родителите на мъжа и се прехвърля само на мъжа. Все още много жени са с очакване домът да бъде осигурен от мъжа и нямат финансово участие в купуването.
Виж целия пост
# 503
Моята тема няма нищо общо с тази.
В тази тема става въпрос за елементарна хигиена,а не за име на дете.
Различно е.


Авторката може и да не чете вече,но темата мисля,че може да е полезна и на други момичета със същия проблем.
За мен е нормално човек да почисти жилището в което ще живее и да изхвърли боклуците.И не е логично една стая да бъде оставена мръсна,а другите да бъдат почистени.Ако видя подправки или каквито и да било продукти с изтекъл срок на годност,аз също ще ги изхвърля. Никога не бих се съгласила да живея в кочина,без значение дали съм бременна или не.Не стига,че изчистила жената,ами и виновна..
Виж целия пост
# 504
Божке, как не ви омръзна...
На мен лично не ми омръзва да пиша в тема, която ми е интересна и я следя.
Ако ми омръзне, ще се отпиша.
(Пречим ли на някого? Thinking)
Виж целия пост
# 505
И аз смятам, че споровете в тази тема са полезни. Авторката още онзи ден каза, че ще си вземе от съветите нужното. Но казусът мен ме пали и ми е интересен 😀
Виж целия пост
# 506
Да, става въпрос за “елементарна хигиена“ през погледа на човек, на когото поне аз нямам никакво доверие относно това, което написа. Първоначално се вързах, въпреки леките съмнения, но после се убедих, че авторката /регистрирана в дена на поста/ е или трол, или както някой друг написа - някаква селска история от махала с три къщи в някое село. Та, доста скептична съм относно нейното понятие за “елементарна хигиена“, да не говорим, че това е човек, който от ден едно не понася свекърва си и не отговори на въпроса защо аджеба е отишла да живее с “ужас в мръсотия“. Blush Та по нейния “казус“ толкова.
Иначе по въпроса по принцип - стоя си зад мнението, както и на повечето взели отношение /предимно снахи/, че никой няма право да навлиза на друг в личното пространство и да му изхвърля вещи независимо от това какви са те и каква преценка има той за тях. Пита се, говори се, коментира се. Ако не ти изнася поведението на отсрещната страна, когато тя е тъща или свекърва, в чиито дом /макар и приписан/ си се нанесла - със съпруга ти се изнасяте някъде, където сте само двамата и може да се вземат решения само от двамата.
Виж целия пост
# 507
Да,ама защо да се изнасят тя и съпруга и,след като жилището е на съпруга и?Ако жилището беше на свекървата-тогава да.
За свекървата-може да има ОКР жената...и да обича да трупа боклуци..
Но във всички случаи за мен е безхаберие да я оставят да продължи да трупа боклук и да живеят всички в кочина.
При това в жилище,което вече не е на свекървата,а на младите.

А ако няма никакво заболяване,на мястото на свекървата аз лично щях да се засрамя и сама да изчистя и да си изхвърля боклуците ,след като знам,че сина ми ще доведе жена вкъщи.
Виж целия пост
# 508
Защото жилището е на свекървата и е преписано на сина. Най-вероятно тя няма къде да се изнесе. И снахата стиска палци да умре, щото не я понася!
Виж целия пост
# 509
Това с приписаните жилища е нож с две остриета. Много възрастни хора го правят, или за да  разпределят имотите си, или да мотивират този, на когото е приписано, да полага грижи за имота, особено ако  има половинка. Но ако е единствено жилище, както в случая, значи точно едно нищо. Булката си повтаря "Къщата е на мъжа ми", но и майка му и той си знаят, че докато тя е жива, това си остава нейната къща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия