Некоректно поведение на служители от Инспекция по труда

  • 2 155
  • 9
Здравейте,
Имахме проверка днес от Инспекцията по труда. Двете инспекторки явно не  бяха особено на кеф, та още вратата киселееха. Най-странното е, че изискаха и ГФО на фирмата за 2023 г. Ще следели да са отразени разходите за заплати и дали отговаряли на ведомостите. Освен това едната си позволи да повишава тон на мен и колежката. И преди са ни проверявали, но всичко е минавало етично и цивилизовано. За първи път се случва такова поведение. Ще спестя другите им изцепки. Според вас има ли смисъл да се подаде жалба срещу поведението им в Инспекцията? Или по-скоро няма особено голям смисъл.
Виж целия пост
# 1
Нямат ли право да изискват ГФО?
Приключи ли проверката, всичко свърши ли?
Виж целия пост
# 2
Имат право, това им е работата. Щом ще сравняват ведомостта, значи има оплакване.
Виж целия пост
# 3
Въобще да не ви хрумва.
Но е странно слда проверяват 2023 година.
Че и 12 ведомости да събират, за да проверят резултата.
При това инспекция по труда, а не  НАП.
Виж целия пост
# 4
Щом искат ГФО и ведомостите за 2023, значи идват по сигнал, а не рутинна проверка. Някой бивш работник най-вероятно е подал жалба за неизплатена заплата или обезщетение.
Виж целия пост
# 5
Щом искат ГФО и ведомостите за 2023, значи идват по сигнал, а не рутинна проверка. Някой бивш работник най-вероятно е подал жалба за неизплатена заплата или обезщетение.

Точно това щях да кажа, обикновено са кисели и заядливи когато идват по сигнал.
При нас веднъж направо изискаха конкретно досието на една служителка. Като показахме, че сме завели дело срещу нея, и видяха в документацията, че сме изрядни, веднага си промениха поведението.
Явно когато отиват по сигнал, предпоставят, че ще общуват с нарушител, и затова идват наострени.

Аз се радвам, когато си вършат работата, за да се пресекат порочните практики на некоректните работодатели. А да не се лъжем, те са доста. Предпочитам да овикат някой изряден, отколкото да вземат пликче на входа, и дори да не прекрачат прага на обекта.
Виж целия пост
# 6
Кое му е странното, при това "най-странното" да искат ГФО за 2023 г.?  Странно би било да ви искат ГФО за 2024.
В жалбата какво бихте написали, че служителките киселеели?
Никой не обича да бъде проверяван, това е ясно. Съветът ми и да се опитате да запазите добрия тон и съдействате при проверката.
Виж целия пост
# 7
Странното е, че просто могат да искат ведомостта, в която се предполага, че липсва плащане към конкретен служител.
Виж целия пост
# 8
Нарочно искат още нещо, уж да не изглежда че идват по сигнал. Пък то си личи от 100км когато цъфнат по сигнал. Когато идват на рутинна проверка обикновено започват с графиците, книгите за инструктаж, протоколите от замервания, инструкциите за работа с машини и разни подобни.
Pp_v09, какво всъщност стана с вашата проверка?
Виж целия пост
# 9
Преди повече от 20 години при нас е идвала и икономическа полиция по сигнал. Беше като филм, влезнаха, заключиха отвътре и започнаха да отварят всички шкафове и чекмеджета и напълниха всичко в кашони, тогава още всичко беше на хартия, събраха личните карти на абсолютно всички- администрация, производство, чистачки, пазачи, записаха данните и после писахме обяснения, абсолютно всички. Взеха кашоните с документите и после какво стана не знам, шефовете нищо не казаха, глобиха ли ги, рушвет ли са дали, ама всичко си продължи по старому.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия