?Въпроси всякакви? (2025 г.)

  • 475 757
  • 11 425
# 1 335
Удобни ли са менструалните чашки? И на какъв принцип се избира размера им? Надеждни ли са срещу протичане?
За нераждала е най-малкия размер. За по-обилни течения са от М нагоре. Имай предвид, че чашката като събере кръвта изглежда много по-малко колкчество, отколкото на превръзки.
В началото трябва да свикнеш докато ги ползваш, правилно поставяне и правилно изваждане. Възможно е да ти протича леко, първите няколко цикъла се учиш общо взето. После свикваш. Удобна е, предлагам да вземеш с накрайниче, за да ти е по-лесно ваденето, също може и лубрикант ( обикновен, медицински, какъвто ти понася), като намажеш ръба на самата чашка ще ти е по-лесно да я вкараш. Има различни техники на поставяне, има снимки, клипове, може да потърсиш.
Трябва да не си гнуслива от себе си, от кръв и тн и да си сигурна, че имаш възможност преди и след като я поставиш да си с измити чисти ръце и също да може нея да отмиеш.
Чудесна алтернатива е за жени с вагинизъм(аз усещах тампона и години наред имах проблем с поставянето на най-малкия размер, поставях го правилно, но после ме болеше целия корем, имах проблем и при полов акт), както и при алергии от превръзки,защото е направена от медицински силикон.
Когато ползвах чашка си бях взела едни таблетки за протези, с които я дезинфекцирах в края на цикъла. Иначе се измива добре с топла/гореща вода при всяка смяна, ако имаш въможност и с интимен гел.
Спестява много пари от превръзки и тампони и може да стоиш с нея до 12ч. Аз не можах да продължа с нея, защото на работа мивките бяха извън тоалетните и не беше удачно да си изкарвам кървавата чашка да я мия там.
Има тема за алтернативните менструални продукти, може да погледнеш и там.
В началото като я слагаш, може да си сложиш ежедневна превръзка за всеки случай и ако си вкъщи е най-добре, за да не се притесняваш от протичане.

Вечер може да спиш през цялата вечер с нея. Ако си се научила правилно да я ползваш и си направила добър вакуум, няма да ти протече. А превръзките се разместват и дори да си сложил нощна,. Може да протече настрани, както много често ми се е случвало.
Със сигурност след като родя ще се върна към чашката. За момента има само една марка с два типа превръзки, от които не съм правила алергии. А е едно от кошмарните ми преживявания.
С една чашка изкарваш много време, мисля че няколко години може да се ползва.
Виж целия пост
# 1 336
Притеснява ме усещането. Аз усещам и ми обива дори тачпона за девствени, не знам как бих понесла чашката вътре с часове....
Виж целия пост
# 1 337
Ако е поставен правилно тампона не би трябвало да се усеща и ако ти е правилния размер. Аз обясних защо се случваше при мен, но ми предизвикваше болки в корема. Чашката след поставяне не се усеща ако е поставена правилно. Не предизвиква усещане на чуждо тяло.
Виж целия пост
# 1 338
Колкото жени, толкова отговори ще получиш за чашките. Такова нещо не си и помислям да сложа.
Виж целия пост
# 1 339
Всеки сам си преценява, не съм чула жена, пробвала чашка да се откаже от нея.
Виж целия пост
# 1 340
Всеки сам си преценява, не съм чула жена, пробвала чашка да се откаже от нея.
Аз. Ползвах 3+ години. После я отсвирих... Не ми е удобна, когато пътувам.
Виж целия пост
# 1 341
А чашката става ли за млади и девствени момичета?
Виж целия пост
# 1 342
А чашката става ли за млади и девствени момичета?
Не. След полов контакт тогава.
Виж целия пост
# 1 343
А чашката става ли за млади и девствени момичета?
Не. След полов контакт тогава.
Е тя е написала
Притеснява ме усещането. Аз усещам и ми обива дори тачпона за девствени, не знам как бих понесла чашката вътре с часове....
Четете де, преди да давате акъл.
Виж целия пост
# 1 344
Moят въпрос нямаше нищо общо с нея, просто проявих интерес.
Виж целия пост
# 1 345
А чашката става ли за млади и девствени момичета?
Не. След полов контакт тогава.
Е тя е написала
Притеснява ме усещането. Аз усещам и ми обива дори тачпона за девствени, не знам как бих понесла чашката вътре с часове....
Четете де, преди да давате акъл.
Това казвам и аз, че имах вагинизъм и не можех и хс тампон да сложа, който е за девствени. В същото време правех алергии от превръзки. Пробвах чашката, осъзнах, че няма нищо общо. Даже веднъж бях забравила, че съм с чашката и бях стояла повече от 12ч. А и няма шанс да стане проблем както при тампон.
Докато не пробваш няма как да разбереш. И аз се чудех как ще стои това нещо в мен, ама си стоеше.

Аз спрях да я ползвам само заради смените ми на работа и разположението на мивките в тоалетните. И бих се върнала към нея със сигурност.
Виж целия пост
# 1 346
Moят въпрос нямаше нищо общо с нея, просто проявих интерес.
Става. Има нарочни такива. Купила съм за моите магарици, но още не са ги ползвали, само са пробвани.
Иска се много добра организация, сръчност, и да има минимални условия , за да не се моташ в тоалетната. В училище не става- има кабинки, с мивки в  общата част. Да, знам и с бутилка вода става, и съм го практикувала, но аз имам силна мотивация- не понасям тампони, и се обривам от превръзки. Млади момичета нямат ( в общия случай) , такава крещяща нужда.

За мен, най- големият плюс на чашката, е че не ставам нощем , за да се сменям, в най- обилния  ми ден.
Виж целия пост
# 1 347
Имам въпрос относно обемна плюшена играчка. Как мога да я дезинфекцирам така, че да съм сигурна, че е чиста, за да я дам на дете? Изпиране в пералня на 30 градуса и ниски обороти (за да не се разпадне) дали би било достатъчно?
Виж целия пост
# 1 348
Скрит текст:
А чашката става ли за млади и девствени момичета?
Не. След полов контакт тогава.
Е тя е написала
Притеснява ме усещането. Аз усещам и ми обива дори тачпона за девствени, не знам как бих понесла чашката вътре с часове....
Четете де, преди да давате акъл.
Това казвам и аз, че имах вагинизъм и не можех и хс тампон да сложа, който е за девствени. В същото време правех алергии от превръзки. Пробвах чашката, осъзнах, че няма нищо общо. Даже веднъж бях забравила, че съм с чашката и бях стояла повече от 12ч. А и няма шанс да стане проблем както при тампон.
Докато не пробваш няма как да разбереш. И аз се чудех как ще стои това нещо в мен, ама си стоеше.

Аз спрях да я ползвам само заради смените ми на работа и разположението на мивките в тоалетните. И бих се върнала към нея със сигурност.
Тя девойката сама да прецени, но аз реших, че не си видяла въпроса ѝ дали става за девствени.
Виж целия пост
# 1 349
Самата тя не казва, че е девствена, а че пробвала тампон за девствени. ЧС пита за това.
Аз бях 1:1. Буквално по-миналата година лятото започнах да ползвам тампон, понеже започнах да ходя често по басейни.
Междудругото като говорим и за тампони, вече има такива за плуване и такива с пробиотици тип профилактични и се правят курсове с тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия