?Въпроси всякакви? (2025 г.)

  • 475 715
  • 11 425
# 1 380
Здравейте,изпуснах 6 месечния срок за прехвърляне на дела от апартамента на починалия ми съпруг и разбирайки,че подлежа на глоба ,изчаках 2 години. Сега се чудя,има ли промени към днешна дата? Минал ли е срока за глоба? Благодаря
Аз прехвърлих собствеността 6 години след като я наследих, не ме глобиха нищо. Приятелка работи в нотариална кантора и ми каза, че след 2 години няма санкции.
Виж целия пост
# 1 381
По ЗАНН  - трябва да е минала една година от извършване на нарушението, за да няма глоба.
Обаче тук е тънкия момент кога е извършено, в случая довършено това нарушение - то е довършено първият ден след шестте месеца в които е трябвало да декларираш промяната в собствеността пред МДТ.
Виж си кога е настъпила смъртта, преброй си шест месеца след нея, после още една година и ако е минала година след тези 6 месеца, не подлежиш на глоба.
Иначе преди 2 години с фиш глобата беше 30 лева.
Сега служебно отразяват промяната в собствеността без да е нужно ти да декларираш нещо, но не съм ровила от кога действа тази нова разпоредба и важи ли за заварени казуси.
Виж целия пост
# 1 382
Това щях да допълвам - я я глобят, я не. И да има глоба ще е от порядъка на 10 до 50 лева.

Щом все още се плаща по ЕГН на починалия, значи нищо служебно не са отразили...
Виж целия пост
# 1 383
Като почина татко и ние не знаехме за тези срокове. Не ни сложиха глоба, може би след 6 месеца отидохме. Мисля, че за 20 лв. спомена служителката.
Виж целия пост
# 1 384
30 лв е. Аз я плащах и знам.
Виж целия пост
# 1 385
Това за пране ли е или омекотител?
Виж целия пост
# 1 386
Течен перилен препарат за цветно пране.
Виж целия пост
# 1 387
30 лв е. Аз я плащах и знам.
От 10 до 400 е. Колкото прецени наказващият орган.
Виж целия пост
# 1 388
Това за пране ли е или омекотител?
пише, че е за цветно пране. Smiley
и 8 пранета гювеч
Виж целия пост
# 1 389
30 лв е. Аз я плащах и знам.
От 10 до 400 е. Колкото прецени наказващият орган.

Аз бях с фиш. Не с акт. От 10 до 50 лв. Но налагат в нашата община по 30 лв.
Виж целия пост
# 1 390
Искам да попитам, ако знаете какво означава някой да те булясва?
Срам ме беше да попитам.
Виж целия пост
# 1 391
Искам да попитам, ако знаете какво означава някой да те булясва?
Срам ме беше да попитам.
Не съм го чувала. Да не идва от побългаряване на bullying - да тормозиш някого.
Виж целия пост
# 1 392
Искам да попитам, ако знаете какво означава някой да те булясва?
Срам ме беше да попитам.
буля. потърси го в речника на българския език. да не го преписвам. Smiley
Виж целия пост
# 1 393
Търсих, знам буля какво е. Самият израз Ще я булясвам не можах да си го обясня.
Не беше казано в отрицателно изречение, сигурно не е свързано с булинг.
Благодаря все пак.
Виж целия пост
# 1 394
Ще я прави булка, ще я взема за булка?!
Не съм го чувала, предполагам само.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия