?Въпроси всякакви? (2025 г.)

  • 475 735
  • 11 425
# 1 410
Някой може ли да ми каже кое мляко /като марка/ съдържа втория елемент, как да се ориентирам?
И кои съдържат първия и третия, за да ги избягвам?
Скрит текст:

Нещо ми е много сложа темата и не мога да се ориентирам.
Виж целия пост
# 1 411
Доколкото знам всички те са нормално налични в млякото принципно.
Виж целия пост
# 1 412
Това не са ли млечни протеини, във всяко мляко би трябвало да ги има.

ПП Гугъл казва, че в камилското мляко няма бета-лактоглобулин.
Виж целия пост
# 1 413
Като почина майка ми ние с брат ми отидохме в данъчната служба и прехвърлихме имота да си го плащаме ние. После прехвърлихме партидите - не е ли това прехвърлянето на наследство? Как и къде казвате, че има глоби не разбрах
Виж целия пост
# 1 414
Е, в данъчната служба, де. За там иде реч.
Виж целия пост
# 1 415
Забави се няколко месеца с прехвърлянето и ще получиш глоба.
Виж целия пост
# 1 416
Въпрос: не съм ползвала chat GPT досега. Освен текстова информация, може ли да генерира визуализации? Снимки, видео? Трябва ми хореография към музика, например.
Виж целия пост
# 1 417
Въпрос: не съм ползвала chat GPT досега. Освен текстова информация, може ли да генерира визуализации? Снимки, видео? Трябва ми хореография към музика, например.
Има големи ограничения за таблици, видео ,снимки,....
Питай го , най-добре към кой Ai  ще те насочи, за да си свършиш работата.
Не забравяй да му кажеш, да  е безплатен Wink
Виж целия пост
# 1 418
Като почина майка ми ние с брат ми отидохме в данъчната служба и прехвърлихме имота да си го плащаме ние. После прехвърлихме партидите - не е ли това прехвърлянето на наследство? Как и къде казвате, че има глоби не разбрах

ИмаШЕ глоби в дирекция Местни данъци и такси, където преди изменението на закона, наследниците бяха длъжни да  подадат коригираща декларация с новите собственици-наследници, в 6 месечен срок от настъпване на смъртта.
Това вече отпадна и сега ако не се подаде такава декларация ,след 6 месеца те служебно си отразяват промяната.
Виж целия пост
# 1 419
Въпрос: не съм ползвала chat GPT досега. Освен текстова информация, може ли да генерира визуализации? Снимки, видео? Трябва ми хореография към музика, например.
Има големи ограничения за таблици, видео ,снимки,....
Питай го , най-добре към кой Ai  ще те насочи, за да си свършиш работата.
Не забравяй да му кажеш, да  е безплатен Wink
И изобщо не е препоръчително да има надписи на визуализациите, защото пише неграмотно и после трябва да се преправят във Фотошоп (на английски , на български не съм пробвала).
Виж целия пост
# 1 420
Въпрос: не съм ползвала chat GPT досега. Освен текстова информация, може ли да генерира визуализации? Снимки, видео? Трябва ми хореография към музика, например.
Има големи ограничения за таблици, видео ,снимки,....
Питай го , най-добре към кой Ai  ще те насочи, за да си свършиш работата.
Не забравяй да му кажеш, да  е безплатен Wink
И изобщо не е препоръчително да има надписи на визуализациите, защото пише неграмотно и после трябва да се преправят във Фотошоп (на английски , на български не съм пробвала).
Не съм забелязала да пише неграмотно, даже не му се налага вече да го поправям , че не искам br , а само pt  , изрично ми казва, че дава отговор в европейски португалски - всекидневно го ползвам.
Бях си сложила чат бг на отделен бърз бутон, но го махнах-вижда ми се много слабо разработен, дори да пиша бг на португалския бот, ми отговаря по-подробно и по-смислено на български.
Виж целия пост
# 1 421
Скрит текст:
Въпрос: не съм ползвала chat GPT досега. Освен текстова информация, може ли да генерира визуализации? Снимки, видео? Трябва ми хореография към музика, например.
Има големи ограничения за таблици, видео ,снимки,....
Питай го , най-добре към кой Ai  ще те насочи, за да си свършиш работата.
Не забравяй да му кажеш, да  е безплатен Wink
И изобщо не е препоръчително да има надписи на визуализациите, защото пише неграмотно и после трябва да се преправят във Фотошоп (на английски , на български не съм пробвала).
Не съм забелязала да пише неграмотно, даже не му се налага вече да го поправям , че не искам br , а само pt  , изрично ми казва, че дава отговор в европейски португалски - всекидневно го ползвам.
Изрично съм уточнила езика - английски. Подозирам, че в Американския колеж поназнайват езика.
Виж целия пост
# 1 422
Скрит текст:
Въпрос: не съм ползвала chat GPT досега. Освен текстова информация, може ли да генерира визуализации? Снимки, видео? Трябва ми хореография към музика, например.
Има големи ограничения за таблици, видео ,снимки,....
Питай го , най-добре към кой Ai  ще те насочи, за да си свършиш работата.
Не забравяй да му кажеш, да  е безплатен Wink
И изобщо не е препоръчително да има надписи на визуализациите, защото пише неграмотно и после трябва да се преправят във Фотошоп (на английски , на български не съм пробвала).
Не съм забелязала да пише неграмотно, даже не му се налага вече да го поправям , че не искам br , а само pt  , изрично ми казва, че дава отговор в европейски португалски - всекидневно го ползвам.
Изрично съм уточнила езика - английски. Подозирам, че в Американския колеж поназнайват езика.
Изрично казвам, че е заради слабо ползване. Ботът има нужда от указания.
Езикът е едно, компютърните им умения-съвсем друго.
Виж целия пост
# 1 423
Скрит текст:
Въпрос: не съм ползвала chat GPT досега. Освен текстова информация, може ли да генерира визуализации? Снимки, видео? Трябва ми хореография към музика, например.
Има големи ограничения за таблици, видео ,снимки,....
Питай го , най-добре към кой Ai  ще те насочи, за да си свършиш работата.
Не забравяй да му кажеш, да  е безплатен Wink
И изобщо не е препоръчително да има надписи на визуализациите, защото пише неграмотно и после трябва да се преправят във Фотошоп (на английски , на български не съм пробвала).
Не съм забелязала да пише неграмотно, даже не му се налага вече да го поправям , че не искам br , а само pt  , изрично ми казва, че дава отговор в европейски португалски - всекидневно го ползвам.
Изрично съм уточнила езика - английски. Подозирам, че в Американския колеж поназнайват езика.
Изрично казвам, че е заради слабо ползване. Ботът има нужда от указания.
Езикът е едно, компютърните им умения-съвсем друго.
Какви висши компютърни умения се предполагат при искане да бъде генериран образ по определена тема като са дадени ключови думи?
Препоръчала съм при визуализации да се избягва текст на английски върху тях, особено ако няма умения за работа с програма за обработка на снимки.
Всеки преценява какво да прави и ползва. Личният ми опит показва категорично да се избягва текст на английски в генерираните от AI снимки (а такъв се появява в 90% от случаите, освен ако изрично това не е указано) и това е максимумът, който мога да дам като препоръка по зададения въпрос.
Виж целия пост
# 1 424
Аз два-три пъти съм му искала изображения и не стават. Веднъж си говорехме за едни диаграми и той започна да ме пита искам ли да ми покаже примерна диаграма (като сме ги обсъдили и знае за какво говорим и в разговора се изказва компетентно) и аз му казахда покаже. Излезе изображение, което нямаше нищо общо.

Но пък веднъж му показах една картинка от Инстаграм - ретро илюстрация, но нямаше обяснение от кого е. Попитах го, той предположи един викториански художник и се оказа, че наистина е той.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия