?Въпроси всякакви? (2025 г.)

  • 476 120
  • 11 425
# 11 370
Увеличиха я преди време но ми се върти нещо като 5-6€ месечно, плюс, че на всяко обработено в банката (а не онлайн наредено)платежно има такса от 1€ , а изобщо не коментирам, че за да попиташ нещо трябва да си запишеш час 🙂
Виж целия пост
# 11 371
Смени си банката Simple Smile

Моята такса е еднократна, годишна. На дъщеря ми е без никакви такси, друга банка.
Виж целия пост
# 11 372
Какви са тези платежни, какви са тея пет лева-  тотален нонсенс.
Blink  преводите са безплатни и са до доста удобно големи суми, повечето хора едва ли достигат лимита на тези суми със сигурност. Такса нямам нито за теглене, нито за вноска. 
Виж целия пост
# 11 373
Това с таксата при теглене мисля, че се прави с цел ограничаване на кешовите плащания.
Ами,не.
Кешовите плащания се ограничават с въвеждането на допълнителни улеснения при безкешовите.

Аз живея в раят на банковата система- не плащам никакви такси, за никакви тегления, младежите до 31г не плащат абсолютно никакви такси; аз плащам някакви стотинки всеки месец( под 70 цента са); плащам данъци с двойна електронна верификация+ смс; правя транзакции с смс; международни преводи по SEPA безплатно, стигат на мига; ...
Банковата система в България е тромава и застинала и не иска да се реформира.
Знам, има хора се страхуват от електронният отпечатък, тинтири- минтири...
Но бизнеса!- той има само позитиви от това.
За бизнеса незабавните плащания, са еквивалент на това да преминеш от изпращане на писма по пощата към комуникация в чат приложения.
Виж целия пост
# 11 374
Сега се сетих как като се прибрах веднъж в България исках да закрия една сметка и да видя имам ли нещо останало по нея, не само че нямаше останало, ами и плащах, за да я закрия 😂от таксите за месец се беше натрупала сметка. И служителката услужливо предложи да ми смени паундове в лева, за да я платя, но понеже банкнотите ми са шотландски, което пак си е sterling pound не ги приеха, та беше една одисея😅
Виж целия пост
# 11 375
Едно време, след като си закрих първата сметка към ОББ, по същия начин аз имах да давам.
И за blink превод ми се удържа 0.98лв.
Виж целия пост
# 11 376
Въпрос на проучване на пазара е. И на наш съзнателен избор с кого да работим и с кого не.
- Не плащам месечна или годишна такса.
- Превалутиране евро / лев  по официалния курс още от 2024г.
- Безплатно теглене от банкомат на банка в България или ЕС - два пъти месечно.
- Безплатни мигновени преводи през онлайн банкирането
- Удобна възможност да прибереш някаква сума настрани - нарича се Касичка, имам достъп винаги при нужда, а парите вътре се олихвяват.
Виж целия пост
# 11 377
Какви са тези платежни, какви са тея пет лева-  тотален нонсенс.
Blink  преводите са безплатни и са до доста удобно големи суми, повечето хора едва ли достигат лимита на тези суми със сигурност. Такса нямам нито за теглене, нито за вноска. 

Не са безплатни. 90 ст ми взема ОББ за превод през банкирането.

Сега, това че някой плаща в кеш, не го прави по-глупав от плащащият дигитално. Така си мисли само втория.
Ама първият пък мисли втория също за тъп. Взаимно е. Grinning
Това са две групи хора, всяка мисли другата за по-тъпа.

Истината е някъде по средата...

Аз лично ползвам и двата метода.
Всеки от тях си има предимство.
Крайностите никога не са били ок.
Обобщенията тоже.
Виж целия пост
# 11 378
Blink  преводите са безплатни и са до доста удобно големи суми
Блинк не е безплатен. Име на банката която го изпълнява за без пари. (сега да не се окаже, че говориш за онази измишльотина P2P по телефон)
От утре блинк става сепа инстант Joy
Виж целия пост
# 11 379
Банковата система в България е тромава и застинала и не иска да се реформира.
Знам, има хора се страхуват от електронният отпечатък, тинтири- минтири...
тромава е, защото чуждите банки са тромави. Grinning
Виж целия пост
# 11 380
Днес може ли да се подава декларация за приходите?
И дали работят банките?
Мисля че е работен ден
Виж целия пост
# 11 381
Официален почивен ден е. Ни банки работят, ни НАП ,ни нищо държавно.
Виж целия пост
# 11 382
Днес може ли да се подава декларация за приходите?
...
Може би ако обясните каква е тази декларация за приходите, ще ви дадем по-точен отговор.
Виж целия пост
# 11 383
Значи банкова сметка не мога да си взема?
И съм закъснял за всичко?
Бяха ми казали че само единия родител трябва да попълни декларация или може и двамата?
Не надвишаваме  доходите.
Ами всеки декември родители пускат декларация и им връщат пари от данъци мисля.
Не съм запозната, приятелки ми казваха само единия пускал.
Баща и е подал, мисля че аз не мога... но все пак питам.
Виж целия пост
# 11 384
Ако единия родител е подал, другия не може.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия