Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 20

  • 35 423
  • 786
# 60
Сотира беше наистина чудесна вилна зона. Високо, гледка, чист въздух, кеф...
Обаче и там май го презастроиха със кой каквото сварил.
Пред Изгрев бих избрала Сотира, но за къща ако може.
Виж целия пост
# 61
За тази област питам конкретно. Не съм сигурна точно къде се води. Там вече са само строежи на блокове.
Виж целия пост
# 62
Някой има ли идея къде по-точно ще са разположени тези сгради в Младост 1?
Виж целия пост
# 63
За тази област питам конкретно. Не съм сигурна точно къде се води. Там вече са само строежи на блокове.

Не знам как се води,но там е кошмар. Преди 2г гледахме там апартаменти и е някакъв ужас-кал,мизерия,напляскали сграда до сграда и да искаш улица да асфалтираш просто не виждам как. И подарък да ми направят,не бих живяла там. Брокера ни прекара през една отъпкана пътека през светофара,не знам от къде се качват тия коли нагоре.... И за ужас на Пенко и кучета имаше даже
Виж целия пост
# 64
Уау тия билдинги къде са локирани... Що не вземете да научите български. Думата е разположени, не локирани. И не е локация,  а местоположение. Вашето е ни риба, ни рак. Ни английски знаете, ни български.

Виж целия пост
# 65
Meжду ул Мир и Терапията е ад, Калища, високи сгради, които една на друга си правят сянка чак до 5-6 етаж.Единствено си заслужава комплекса точно до очната Св. Петка, защото са ниски сгради с по-нормални отстояния
Виж целия пост
# 66
Доколкото виждам на картата в това каре на ул. Ванко Ванков има 3 възможни захождания - отгоре от Мир и после вдясно, покрай очната и този наистина тесен път, който последно беше донякъде асфалтиран, водещ директно до Смирненски.
Но да, доста е застроено... Предполагам, щом строят толкова, има и търсене?
Виж целия пост
# 67
Има търсене за инвестиции, дават под наем на студенти и на хора за нощувки, чиито роднини са по болниците там.
Виж целия пост
# 68
Някой има ли идея къде по-точно ще са разположени тези сгради в Младост 1?

поредните мастодонти тип село, които вече се строят точно под стадиона на Тим, отстрани на МЦ Младост, между Жижо и малката зелена зона до канала, която ще остане според градоустройствения план и ще носи помпозното име Парк.
Виж целия пост
# 69
Случва се да минавам от там и видях, че строежа е започнат, но не съм го снимал.
Ето снимка от гугъл:


 
Някой има ли идея къде по-точно ще са разположени тези сгради в Младост 1?

поредните мастодонти тип село, които вече се строят точно под стадиона на Тим, отстрани на МЦ Младост, между Жижо и малката зелена зона до канала, която ще остане според градоустройствения план и ще носи помпозното име Парк.
Виж целия пост
# 70
Това не е ли този комплекс на Металекс ли беше фирмата, дето имаше проблем с етажите / височината и разрешителното?
Виж целия пост
# 71
Това не е ли този комплекс на Металекс ли беше фирмата, дето имаше проблем с етажите / височината и разрешителното?
Металекс е инвеститора, да. https://
Виж целия пост
# 72
Това не е ли този комплекс на Металекс ли беше фирмата, дето имаше проблем с етажите / височината и разрешителното?
Точно така. Май свалиха съвсем малко броя на етажите, платиха точно на когото трябва за да може Летище да престане да се съпротивлява и получиха ново разрешително. Сега нещата отново не вървят гладко. Отдолу се оказа, че има скала, която заема все по-голяма и голяма площ от парцела, та се налага да разбиват от сутрин до здрач, дори почивните дни.
Виж целия пост
# 73
Егати късмета, очаквах че ще кажеш че са попаднали на подземно езеро, река, блато, плащащи пясъци ама не и скала....Пък и скала да е, във Варненско няма гранит или нещо плашещо, само варовик.
Виж целия пост
# 74
очаквах че ще кажеш че са попаднали на подземно езеро, река, блато, плащащи пясъци ама не и скала....

Всички от квартала го знаем, че в тази зона е постоянно е мокро , заради канала и въобще цялата водосборна зона, която се спуска от Франгата (подпочвени води и канали),  ненапразно по соц времената там не беше застроявано). При дъжд, долните етажи на МЦ Младост за наводнени, а по Чекеларов - независимо от многобройните ремонти и отводняване - при лек дъжд тече река - ... Но на фона на строежите наоколо -  да попаднат на скала - може би беше кофти късмет. Или предполагам са правили геодезически проучвания и са го знаели (защото там си имаше едни доста големи скални отломки разхвърляни по поляната) но това просто не ги е спряло. Както правилно отбеляза - варовик е. Което хем е хубаво, защото лесно се разбива,  но  е и лошо - има ли варовикови скали има и подпочвени води.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия