СНБМ - инициативи - VІ част

  • 21 836
  • 290
# 60
Цитат
Доколкото ми е известно, в повечето случаи, жените бременни с близнаци, раждат преждевременно. Оттук и идеята (някоя от близнашките майки беше писала за това) да излизат в болнични по-рано от останалите. Какво ще кажете да пуснем тема (може с анкета) в близнашкия форум със запитване дали са родили по-рано от термина и сътоветно колко по-рано, за да конкретизираме по-ранния отпуск за раждане, като част от исканията ни?

Според мен ще бъде по-добре да пуснем тема, всеки гласно да си изрази каквото мисли по въпроса. Иначе съм за

Цитат
Другото, за което си мисля от доста време, и съм споделяла с някои от вас, е да привлечем за лица на инициативата и събитията актрисата Елена Петрова и журналиста Крум Савов, които са щастливи родители на близнаци. Идеята е да присъстват на печатните материали (брошури, плакати, др.) и да участват и в 2-те събития (празника и кръглата маса). Чрез тяхното участие ние ще привлечем повече хора и интерес към инициативата, за тях ползите са същите.

Нищо не ни пречи да се свържем с тях, но честно казано аз съм малко скептична, дано да не съм права.

Цитат
Също така мисля, че е добре да подготвим и отпечатаме брошурите за инициативата с близнаците до 1-ви Април, за да разпространим част от тях по училищата за бременни (вместо да лепим плакати). В тази връзка, някой мислил ли е за слоган?

Това според мен е едно от спешните неща- така, момичета и техните момчета дайте да се напънем малко, за да го измислим, колкото е възможно по-рано!

Цитат
Някой обади ли се на Марсел вчера?
Аз звънях, те отпадат като вариант. Миме, ти ли ще водиш разговори за срещите със спонсорите?

Някой ако има логото ни във формат .jpg моля да ми го изпрати на мейла ми, най-накрая да го изпратя на списание "МАМА"
Виж целия пост
# 61
Доколкото ми е известно, в повечето случаи, жените бременни с близнаци, раждат преждевременно. Оттук и идеята (някоя от близнашките майки беше писала за това) да излизат в болнични по-рано от останалите. Какво ще кажете да пуснем тема (може с анкета) в близнашкия форум със запитване дали са родили по-рано от термина и сътоветно колко по-рано, за да конкретизираме по-ранния отпуск за раждане, като част от исканията ни?
помощ?
  Ето подобна темичка от близнашкия с анкета дори В коя седмица родихте
  Искам да споделя че доколкото съм преглеждала и докато бях бременна средно близнаците се раждат 36 г.с. Това по - рано да се излиза в отпуск не е лошо, но реално повечето чакащи близнаци така или иначе излизат по-рано в болничен. Аз лично си родих само 20 дни преди термина и излезох в болничен съвсем нормално от което съм доволна, т.к съв в платен болничен повече време когато малките са вече налице  Simple Smile Така че аз лично нямам нищо против да има възможност да се излиза и по-рано в болничен, но не и да е задължително защото аз не бих искала.
Виж целия пост
# 62
Извинете за отсъствието  Embarassed, имах гости от Несебър два дни  Laughing

Така, направо пристъпвам към добрата новина!

Едно момиче от форума - никък й е nnnnina - предложи да осигури награди за конкурса за детска рисунка.

...
Ние имаме център за работа с деца - Пумпелина, всъщност наградите ще осигуря от името на центъра Пумпелина.
Това е добра идея като знаете имената и възрастта на наградените, ще осигурим адекватни награди според възрастта и града от който е детето - специално за рисуването /тук пояснявам, че като първа награда или като специална изключителна награда Нина предлага едномесечен курс по рисуване в техния център/ - ако не е от София - зависи от възрастта можем да помислим за бои или друго за рисуване.

Още едно пояснение по горния цитат: тъй като умувахме какви да са наградите, така че да са подходящи и за възрастовата група, и за пола на децата, се сетих, че ние ще имаме яснота за отличените рисунки още към 7-8 април, защото срокът за предаването им е до 5 април.
Виж целия пост
# 63
Гери, страхотна новина. Но вие за какви награди горе долу говорихте. На скайп срещата се спомена за децата над 9 години, да е колело, замък или пъзел според възрастта. Тя какво каза по въпроса?

Аз имам едно предложение, айде да си направим рекламни фанелки, за да може да се отличаваме на самото събитие и ако някой има въпроси лесно да се ориентира. Вие какво ще кажете.....
Виж целия пост
# 64
Подкрепям идеите на Инето. Колкото и трудно да ни се струва, и колкото и скептични да сме /Наси,   bouquet/, докато не опитаме, не можем да знаем какъв ще е резултатът.

За слоган на брошурата мисля.

Доли, или някой друг, може ли да качите в пощата текста на брошурата, обаче в някакъв текстови файл, за да мога да го поправям? В първия вариант - pub файл, не мога да го отворя, а вторият вариант е като снимка, не мога да копирам и коригирам.

Наси, Нина каза, че може да осигури за трета и втора награда в трите възрастови групи подаръкът да е дървена играчка, а за първа награда - едномесечен курс по рисуване.

Виж целия пост
# 65
Цитат
Наси,  Нина каза, че може да осигури за трета и втора награда в трите възрастови групи подаръкът да е дървена играчка, а за първа награда - едномесечен курс по рисуване.

Гери, за курса по рисуване и в трите възрастови групи ли ще бъде първа награда? А дървените играчки какво представляват?
А колкото до поканата за Елена Петрова и Крум Савов съм съгласна, че трябва да опитаме....скептицизма си го запазвам за себе си  love001
Виж целия пост
# 66
Доколкото ми е известно, в повечето случаи, жените бременни с близнаци, раждат преждевременно. Оттук и идеята (някоя от близнашките майки беше писала за това) да излизат в болнични по-рано от останалите. Какво ще кажете да пуснем тема (може с анкета) в близнашкия форум със запитване дали са родили по-рано от термина и сътоветно колко по-рано, за да конкретизираме по-ранния отпуск за раждане, като част от исканията ни?

Добре ще бъде да имаме мнението на близнашките майки. Видях темата, която е посочила Айла, но там са писали само кога са родили. Мисля че ще е добре да пуснем друга тема, в която тези майки да пишат личното си мнение, да кажат колко тежко е протекла бременноста им и до колко това е било в следствие на многоплодността. Също така могат да дават и предложения.


Другото, за което си мисля от доста време, и съм споделяла с някои от вас, е да привлечем за лица на инициативата и събитията актрисата Елена Петрова и журналиста Крум Савов, които са щастливи родители на близнаци. Идеята е да присъстват на печатните материали (брошури, плакати, др.) и да участват и в 2-те събития (празника и кръглата маса). Чрез тяхното участие ние ще привлечем повече хора и интерес към инициативата, за тях ползите са същите.

Би било чудесно, ако се ангажират с подобни инициативи.
И въобще колкото повече личности, с по-голяма известност и присъствие в медиите, ни подкрепят официално толкова по-добре.
А може да се опита и не само с родители на близнаци, но и с пораснали такива. Например новият ни министър по евроинтеграция  Гергана Грънчарова, Ивайла Бакалова ...


Също така мисля, че е добре да подготвим и отпечатаме брошурите за инициативата с близнаците до 1-ви Април, за да разпространим част от тях по училищата за бременни (вместо да лепим плакати). В тази връзка, някой мислил ли е за слоган?

Ползата от плакатите видяхме на протестите. Дано бременните посещаващи училища са по социално ангажирани. Но все пак това ще е детски празник и не знам до колко бременни жени, особено тези с първо дете, ще обърнат внимание на подобна инициатива. Още повече, че в повечето случаи те не са съвсем наясно с евентуалните трудности, които може да съпътстват отглеждането на дете.
А иначе колкото по-рано се направят брошури, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 67
Миглена Ангелова също е с близнаци. Тя ни познава вече като сдружение, така че може също да ни продкрепи. Ако не да дойде на събитието то поне тя да ни покани, за да обясним защо правим малко и голямо събитие....Какво ще кажете?
Виж целия пост
# 68
Също така мисля, че е добре да подготвим и отпечатаме брошурите за инициативата с близнаците до 1-ви Април, за да разпространим част от тях по училищата за бременни (вместо да лепим плакати). В тази връзка, някой мислил ли е за слоган?

Ползата от плакатите видяхме на протестите. Дано бременните посещаващи училища са по социално ангажирани. Но все пак това ще е детски празник и не знам до колко бременни жени, особено тези с първо дете, ще обърнат внимание на подобна инициатива. Още повече, че в повечето случаи те не са съвсем наясно с евентуалните трудности, които може да съпътстват отглеждането на дете.
А иначе колкото по-рано се направят брошури, толкова по-добре.

Ев, имам предвид бременните с близнаци основно, защото цялата инициатива ги касае лично. (не че  с майчинството беше различно, но ние да направим каквото трябва, пък ... )


Миглена Ангелова също е с близнаци. Тя ни познава вече като сдружение, така че може също да ни продкрепи. Ако не да дойде на събитието то поне тя да ни покани, за да обясним защо правим малко и голямо събитие....Какво ще кажете?

Лошо няма, както се казва. Колкото повече, толкова повече (този израз май го използвам все по-често)
Виж целия пост
# 69
За балоните ви писах онзи ден. Сега давам отчет и за гирляндите.

Синьо-бял  
Дължина около 2,0 - 2,5 м       Цена 1,60 лв.        Над 12 бр. - цена 1,40 лв.

Цветя
Дължина около 4,5 м       Цена 2,60 лв.        Над 12 бр. - цена 2,30 лв.

Влак
Дължина около 4,0 м       Цена 1,60 лв.        Над 12 бр. - цена 1,40 лв.

Пеперуди
Дължина около 2,5 - 3,0 м       Цена 2,70 лв.        Над 12 бр. - цена 2,40 лв.

Мрежа
Дължина около 1,5 м       Цена 1,50 лв.        Над 12 бр. - цена 1,25 лв.

Слънца
Дължина около 4,0 м       Цена 1,60 лв.        Над 12 бр. - цена 1,40 лв.

Шаренийка
Дължина около 4,5 м       Цена 3,00 лв.        Над 12 бр. - цена 2,50 лв.

Червено-бяло
Дължина около 4,0 м       Цена 4,00 лв.        Над 10 бр. - цена 3,70 лв.

Панделки
Дължина около 3,0 м       Цена 2,60 лв.        Над 12 бр. - цена 2,30 лв.

Домино
Домино
Цена 1,00 лв. за 12 бр.        Над 120 бр. - цена 0,80 лв. за 12 бр.

Също така и лента за връзване на балоните: дължина 250 м, ширина 1 см, цена 2,20 лв.
Виж целия пост
# 70
Ев, имам предвид бременните с близнаци основно, защото цялата инициатива ги касае лично. (не че  с майчинството беше различно, но ние да направим каквото трябва, пък ... )

Ясно, но и те едва ли знаят какво ги чака.
Но ако може да се променят нещата и това да ги засегне пряко може пък да са и по-активни.
А може да се разпространяват и в клиниките за ин-витро. Нали от там най-често излизат с многоплодна бременност.
Виж целия пост
# 71
Евче, на мен най-много ми харесаха цветята.
Виж целия пост
# 72
А сега де цветята или слънцата?  Wink

Евче, на мен най-много ми харесаха цветята.

Цитат
[22:09:06] Насинда каза: ами слънцата най-много ми харесаха
Виж целия пост
# 73
А сега де цветята или слънцата?  Wink

Евче, на мен най-много ми харесаха цветята.

Цитат
[22:09:06] Насинда каза: ами слънцата най-много ми харесаха

Пеперудитеееее  ppp



П.С. Ев, това за клиниките ми хареса, ама пък дали няма да се разстроят жените, които нямат този късмет и щастие засега.
Виж целия пост
# 74
П.С. Ев, това за клиниките ми хареса, ама пък дали няма да се разстроят жените, които нямат този късмет и щастие засега.

То ако не стане те така или иначе ще си бъдат разстроени. Но все пак в тях трябва да остане надеждата, че следващия път ще успеят и подкрепяйки инициативата ще спомогнат за по-добрите условия за отглеждане и на децата, за които мечтаят и се борят.



Аууу, пропуснала съм да поздравя за добрата новина   bouquet

Едно момиче от форума - никък й е nnnnina - предложи да осигури награди за конкурса за детска рисунка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия