⁉️Изкуственият интелект - новини от света на ИИ, коментари, изображения

  • 21 720
  • 503
# 15
Оставете сирачетата, ами ИИ отдавна се намеси и в науката. Бълват се непрекъснато разни фейк „научни“ данни, „спомени“ на несъществуващи хора, „снимки“ на разни научни чудеса, археологически „находки“ от рода на огромни статуи на извънземни, открити под пирамидите и т.н., и т.н. То не стига, че народът е прост и невеж, ами и умишленото вкарване на фалшива наука още повече усложнява нещата.
За невероятните „статуи“ и други несъществуващи произведения на изкуството пък да не говорим...

Скрит текст:
Виж целия пост
# 16
Оставете сирачетата, ами ИИ отдавна се намеси и в науката. Бълват се непрекъснато разни фейк „научни“ данни, „спомени“ на несъществуващи хора, „снимки“ на разни научни чудеса, археологически „находки“ от рода на огромни статуи на извънземни, открити под пирамидите и т.н., и т.н. То не стига, че народът е прост и невеж, ами и умишленото вкарване на фалшива наука още повече усложнява нещата.
За невероятните „статуи“ и други несъществуващи произведения на изкуството пък да не говорим...
Само че това се прави от години от ЕстественияИнтелект. Фалшиви новини, фалшиви слухове, фалшиви научни данни... Лъжите и манипулациите на ЕстественияИнтелект не са по-добри от тези на Изкуствения.
Виж целия пост
# 17
Разпознавам AI генерираните изображения по интуиция. Просто не изглеждат съвсем естествени, но е факт, че ИИ задобря и то много. А от подобни текстове ми се повръща, както и от "милите спомени" от соца и въздишането колко хубаво е било и как в казармата момчетата са ставали мъже.
Виж целия пост
# 18
На мен ми е ясно къде са реалните снимки и къде са генерирани с AI. Но моите родители, баби и дядовци все още не могат да видят разликата, те са по-уязвими и това ме притеснява.

По-принцип преди не съм използвала даже ChatGPT, просто не разбирам за какво ми е. Ние сами можем да намерим всякаква информация и да развием критичното си мислене. С тези ИИ човечеството ще стигне до дъното от мързеливостта
Виж целия пост
# 19
Аз лично ги разпознавам и подминавам. Големият въпрос каква е целта на подобни публикации.... Заради трафик ли, защо ли...?
И аз нямам отговор и се чудя - какво им носи трафикът.

Иначе далеч не винаги разпознавам по характера на изображението, доста често приличат на истински снимки, по-скоро по някакви странични неща - невъзможна или малко вероятна ситуация, надпис като цитираните...
Това с Легото е много яко.
Виж целия пост
# 20
Аз не знам защо всички мразят ИИ, та ние всички волно или неволно го използваме. А освен това в крайна сметка човечеството ще бъде унищожено от нещо. По-добре да ни унищожи ИИ докато сме в някоя виртуална реалност и гледаме порно, отколкото някоя атомна бомба🥴
Виж целия пост
# 21
О аз не го мразя! Напротив, много го харесва и ми е супер интересно.
Виж целия пост
# 22
Добре е, когато AI се използва по необходимост и по работа. Аз съм за това. Но когато започват да се занимават с глупости, това е друго.
Виж целия пост
# 23
Аз да ви кажа не мога вече без него. Ако имам въпрос питам CHATGPT. Той всичко знае😄. Какво да сготвя, какъв подарък да избера, абе всичко, за което ми отнема няколко дни мислене или няколко часа търсене в интернет. Просто питаш и той ти казва.
Допълвам се, вече не е нужно дори и да търся картинка, която ми трябва само му казвам каква картина да ми направи и готово. Преди ми отнемаше часове, за да намеря нещо конкретно.
Виж целия пост
# 24
Аз да ви кажа не мога вече без него. Ако имам въпрос питам CHATGPT. Той всичко знае😄.
Точно. И даже праща сърчица понякога. Heart  Heart
Виж целия пост
# 25
Не знам дали е мразен. Ама и Скайнет е бил направен да пази човечеството.... (вярно, че е на филм, но като нищо може да стане реалност)
Всички ползваме малко или много ИИ - програми, сайтове, интернет, почти всичко около нас. Подозирам, че човечеството ще затъпява все повече. Като гледам как много от тийновете са нон стоп на телефоните и то не, за да учат нещо или да се развиват, а тик-ток, инстаграм и подобни.
Виж целия пост
# 26
И аз мисля, че се прекалява с омразата - примерно този измислен скандал, че някъде във филма Бруталистът бил използван ИИ. Еми използван е - като помощно средство. Не е генерирал нещо, което да е от решаващо значение.
Той затова съществува, за да се ползва.
Виж целия пост
# 27
Добре е, когато AI се използва по необходимост и по работа. Аз съм за това. Но когато започват да се занимават с глупости, това е друго.

И аз съм на същото мнение, на мен ми пести доста време и ми дава супер готини идеи и насоки.

Аз да ви кажа не мога вече без него. Ако имам въпрос питам CHATGPT. Той всичко знае😄. Какво да сготвя, какъв подарък да избера, абе всичко, за което ми отнема няколко дни мислене или няколко часа търсене в интернет. Просто питаш и той ти казва.
Допълвам се, вече не е нужно дори и да търся картинка, която ми трябва само му казвам каква картина да ми направи и готово. Преди ми отнемаше часове, за да намеря нещо конкретно.
Понякога изплюва и недостоверна информация и са му нужни насочващи въпроси.
Той се обучава и може да ти бъде като асистент - пипни му настройките и ще бъде още по-персонализиран и в по-голяма помощ... наистина е супер полезен инструмент.

Пробвах DeepSeek - на който направиха страшна реклама и по медиите, но нещо не е моят.

Снимките генерирани от AI освен с безумните придружени текстове, ги познавам по пръстите на ръцете - неестествената форма за фон, очите - много от детайлите още не са съвсем изпипани. Не мога да отрека, че има някои наистина много красиви и добре направени. Като пример:

Виж целия пост
# 28
Наскоро имаше една ситуация с руска инфлуенсърка. Използвайки AI, някои направиха снимки на съпруга й с други момичета в сауната, генерираха гласови съобщения с неговия глас и т.н. А тя пък бременна.

Просто някои хора използват добрите неща за зло. Но такива винаги са били и ще ги има винаги, нищо не можеш да направиш. Просто трябва да научим нашите близки и децата ни как правилно да използват информацията
Виж целия пост
# 29
Разпознавам изображенията направени с ИИ. Стоят ми едни изкуствени, прекалено съвършени, цветовете са доста нереални.
Не ми пречат такива изображения, когато ми изскачат. Не се впечатлявам, не ме притесняват.
В социалните мрежи такива снимки събират много лайкове именно, заради ефекта, който имат - като нарисувани стоят и масовата публика се радва на такива неща - особено, когато са животинки, деца, природа.
Мисля, че с разпознаването е въпрос на това кой го гледа. Един млад човек би различил изкуствено създаденото изображение. Докато възрастните хора нямат такъв усет.
Подкрепям обозначаването, маркирането на всичко, което е направено с ИИ.
Рекламата на Лего е сполучлива.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия