ТЕЛК и НЕЛК - въпроси и отговори ТЕМА 2

  • 37 863
  • 940
# 375
Бърз въпрос (да не се окаже, че имам проблем с четенето с разбиране) ЕР ми е от 02.12.2024. Нали имам право на данъчно облекчение за цялата 2024? Т.е. 790-те лв?
Виж целия пост
# 376
Бърз въпрос (да не се окаже, че имам проблем с четенето с разбиране) ЕР ми е от 02.12.2024. Нали имам право на данъчно облекчение за цялата 2024? Т.е. 790-те лв?
Да. Виж последното  в първи пост .
Виж целия пост
# 377
Бърз въпрос (да не се окаже, че имам проблем с четенето с разбиране) ЕР ми е от 02.12.2024. Нали имам право на данъчно облекчение за цялата 2024? Т.е. 790-те лв?
Да. Виж последното  в първи пост .
Да, да и него, и в сайта на НАП чета и точно като за цяла година го разбирам, но имам казус и реших все пак да питам.
Виж целия пост
# 378
Търся решение на следния казус: Има решение на ТЕЛК за 3 години. Преди да изтекат тези 3 години се навършват години за пенсиониране по стаж и възраст. И телк решението трябвало да стане пожизнено. Но лицето със сигурност ще има по - висока пенсия по стаж и възраст. Кой и какъв документ трябва да издаде за това , че телк става пожизнен?
Мисля, че НОИ .
Виж целия пост
# 379
Запазила съм си този скрийншот за купуване на стаж при социална пенсия за инвалидност - мнението е на експерт от НОИ:


Не мога да увелича екранната снимка, за да прочета какво точно пише.
Не знам какво да направя, за да мога да прочета, моля за помощ!
Виж целия пост
# 380
Кликате с десния бутон на мишката върху снимката и избирате Отваряне на изображението в нов раздел. В новия раздел кликате отново върху снимката и тя ще се уголеми.
Виж целия пост
# 381
Ето линк от въпросната статия, цитирана от Iveta_S.


https://tretavazrast.com/2021/06/10/%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0% … 0%BE%D0%B3%D0%B0/
Виж целия пост
# 382
Здравей мили дами ще кача телк решение ако може да ми обесните  в това решение .
Виж целия пост
# 383
Миглена 15 какво точно искаш да ти се обясни?   Направи нова снимка. Не се вижда всичко.


Гита Ог  ако искаш дай казуса. Може  някой да даде идея как да се разреши Wink.

elica_2007   ще я приемат от куриер.  Аз съм пращата  документи до комисия с Еконт.
 Предполагам,че ще я придвижат към НЕЛК.
Виж целия пост
# 384
Здравейте!Ще подадем документите за ТЕЛК на дъщеря ми,по електронен път.Интересува ме,как трябва да бъде направена заверката на копията на документите.И ако тя е на граждански договор,в декларацията какво трябва да попълни?Доколкото разбирам,трудова характеристика,не е нужна.
Виж целия пост
# 385
Здравейте!Ще подадем документите за ТЕЛК на дъщеря ми,по електронен път.Интересува ме,как трябва да бъде направена заверката на копията на документите.И ако тя е на граждански договор,в декларацията какво трябва да попълни?Доколкото разбирам,трудова характеристика,не е нужна.
Заверка на копия на документи се прави с електронен подпис. Сканират се документите и се подписва всяка страница с ел.подписа. На мен така ми беше обяснено преди много години, когато минавах обучение за работа с електронен подпис. От тогава проблем не съм имала и винаги по този начин съм изпращала документи и са ги приемали, успешно.
Желая Ви успех.
Виж целия пост
# 386
Благодаря!
Виж целия пост
# 387
Перах, благодаря, но всичко е оправено към днес вече Simple Smile Беше станала грешка в счетоводството на фирмата ни, но е коригирано.
Виж целия пост
# 388
Момичета, за Телка при онко заболяване достатъчен  ли е само амбулаторен лист от онколога на диспансера или трябва етапна епикриза?
Виж целия пост
# 389
Аз лично им предоставих амбулаторен лист от онколог. За първо освидетелстване бях. Това, след като ми поискаха допълнително документ от преглед при онколог, иначе при първоначалното заявяване им прикачих всички епикризи от леченията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия