
Мда...и аз сега открих статия от тази година.
https://www.24plovdiv.bg/index.php/amp/20002202
Съветът ми е да се пише до НОИ , за да има документиран отговор.
Това да стане преди да се подадат документи за ТЕЛК, защото после много трудно се променя дада на инвалидизация.
За мен няма шанс, защото се явих за първия ТЕЛК още по времето, когато за съжаление нямаше достъп до толкова информация и никой не ме предупреди какво мога да загубя, ако не изчакам до навършване на изискваните години трудов стаж. Вече имам 20 г. стаж, но какво от това... Мисля, че е напълно необяснимо и нелогично изискване, което някой някога е включил без изобщо да се замисли и просто така си е останало. А хората с такъв казус са малко и няма кой да ги чуе, за да се променят нещата. Единственото обяснение, което са ми давали, е че има връзка с годините, в които си внасял осигуровка за пенсия, болничен, майчинство и обезщетение за безработица. Ок, но това е относимо само за първото явяване, след това продължаваш да ги внасяш тези осигуровки и защо при следващото явяване на ТЕЛК това да не се отчете?!?
Пуснах тази статия с надеждата да предпазя по възможност някой друг да не попадне в този несправедлив капан, защото после купуването на стаж е много скъпо удоволствие:smile:
