Пердета - 11

  • 7 158
  • 104
# 90
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?
Виж целия пост
# 91
Един тръбен двуканален?
Виж целия пост
# 92
Един тръбен двуканален?
Не. Нещо такова имам предвид.
https://curtains.bg/traben-korniz-s-dekorativen-zavarshek-o-25-3628
Виж целия пост
# 93
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?
Е, как ще се движат самостоятелно тези завеси? Ще трябва да е изцяло осветено или изцяло тъмно, ако се движат заедно, респ. да стоят в двата края плътни завеси за рамка, а тънките - в средата без други възможности и без движение.
Виж целия пост
# 94
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?
Е, как ще се движат самостоятелно тези завеси? Ще трябва да е изцяло осветено или изцяло тъмно, ако се движат заедно, респ. да стоят в двата края плътни завеси за рамка, а тънките - в средата без други възможности и без движение.
Те няма да са закачени едни за други тънките и плътните. Въпросът е, че никога няма да може да се дръпнат плътните завеси докрай, защото в средата ще са събрани тънките. И аз не си го представям много Smile
Виж целия пост
# 95
Някой да е слагал тънки и плътни завеси на един тръбен корниз?
Е, как ще се движат самостоятелно тези завеси? Ще трябва да е изцяло осветено или изцяло тъмно, ако се движат заедно, респ. да стоят в двата края плътни завеси за рамка, а тънките - в средата без други възможности и без движение.
Те няма да са закачени едни за други тънките и плътните. Въпросът е, че никога няма да може да се дръпнат плътните завеси докрай, защото в средата ще са събрани тънките. И аз не си го представям много Smile
Ами затова са измислени и двойните тръбни корнизи - защото както и да ги закачиш, няма да постигнеш ефективно  функцията нито на тънките, нито на плътните завеси.
Ако все пак корнизът е факт и по някаква причина не може да го смениш с двоен, може да помислиш за комбинация от щори и тънки пердета.
Виж целия пост
# 96
Не виждам как ще стане, освен ако дебелите не са само в края за красота и пак има и такъв тип корнизи, само за декоративна част на завесите.Дори тънкото да не е с набор голям, пак няма да се събере много в средата, за да се затъмни със завесата.Сложи си двоен тръбен корниз.Ако има място и искаш завесата да открива добре прозореца, то пусни корниза доста извън края на прозореца и направи дълго преде, така че като го дръпнеш, да открива целия прозорец.Цялата завеса да се събира в частта на корниза, която е извън дължината на прозореца.
Виж целия пост
# 97
Благодаря, момичета. имам достатъчно разстояние от прозореца до края на стената и от двете страни над 70 см, въпросът е че имам само 10 см от стената ... напред .... до едната мебел, ако ме разбирате и нямам възможност да сложа двоен корниз. Тънкото перде ще бъде винаги дръпнато така, че да покрива прозореца, а плътните само при нужда, холо-кухня е, ама е южен прозорецът и е доста голям 3 метра. Smile
Щори няма да сложа, не ги харесвам.
Виж целия пост
# 98
Южен прозорец в постоянно обитавана стая не бих оставила непокрит/незатъмнен, особено в следобедните часове. И аз не харесвам щори, затова навсякъде съм със завеси, но напр. може да разгледаш варианти на римски щори, за мен са достатъчно елегантни и на неподходящи за завеси места могат да ги заместят стилово, отчасти и компромисно - и визуално.
Все пак бих се пробвала и с двоен корниз, щом не харесваш щори - когато е разтворена, плътната завеса няма да заема чак толкова много място, както при затворено положение, колкото и богат да е наборът, освен ако не е прекалено плътна.  Предполагам, че мебелите не са разположени по цялата дължина на стената с прозореца, а само една част се явява проблемна. Не знам за диван ли става дума или за друга мебел, но може и нея да пробваш да преместиш с няколко см напред, ако позволява. 
Виж целия пост
# 99
Оспамих темата.
Кубратова, нещо таква имам предвид.
https://www.pinterest.com/pin/746401338242291405/
Комод е, не мога да го дръпна, защото на пепедникулярната стена има еркерна врата и ако го изместя отива върху нея. Ще пробвам с двоен, трябва достатъчно къс/тесен да намеря.
Виж целия пост
# 100
А държиш ли на тръбен?Защо не релси на тавана?
Виж целия пост
# 101
Видях примерите, но това са завеси, които не се движат (на първата снимка и двете завеси са плътни, просто са различни), на друга тънката завеса не е на същия корниз, а директно върху струна (вероятно) на стената, само плътните завеси са на единствения корниз. Евентуално може да пробваш и така - тънкото перде на монтирана директно на стената струна, а плътните - на единствената релса. Ако искаш в дадени моменти да прибираш симетрично и тънкото перде, тогава трябва да са две.
Виж целия пост
# 102
А държиш ли на тръбен?Защо не релси на тавана?
В момента съм с релси, няма да си го причиня повече. Тези кукички ми "вземат живота", а на тръбният само изхлузвам пердето и готово.... мързелива работа Laughing
Виж целия пост
# 103
Еми, защо не сложиш тънки пердета на всеки прозорец? Има специални релси с лепящи се крепежи. Аз съм с такива в кухнята в единия апартамент, вече 15 години не са мръднали лепките.
Виж целия пост
# 104
Тя не иска да нанизва куки, а явно иска перде или с отвори, или с канал в плата, да се нанизва тръбата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия