Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №32

  • 41 678
  • 741
# 165
Желателно е да поискате да ви я махнат след изтичане срока на годност. За Мирена той е от 5 до 8 г. и включително ако я ползвате с контрацептивна цел, е възможно да настъпи забременяване.
Виж целия пост
# 166
Желателно е да поискате да ви я махнат след изтичане срока на годност. За Мирена той е от 5 до 8 г. и включително ако я ползвате с контрацептивна цел, е възможно да настъпи забременяване.

Точно там е въпроса, смята се че след 52 няма да забременнявам, така че не е нужно да се подменя и я оставят.

Ще видим, просто го споменавам като нещо интересно Simple Smile
Виж целия пост
# 167
Нали сте на 41? Пет години са на 46, а не на 52.

А външно тяло в матката завинаги ми звучи като рецепта за проблеми.
Виж целия пост
# 168
Аз два пъти съм била с Мирена, и двата пъти издържа по 4 години и след това започва едно супер гадно ежедневно зацапване, както в началото, докато се наместят хормоните. Много странно ми звучи това немахане и на мен...
Виж целия пост
# 169
Как така няма да я махате!? Тя не се резорбира. На майка ми така се беше сраснала и едва я махнаха.
Виж целия пост
# 170
Срастването може да стане и в срока на използването ѝ, дори и по- рано.
Виж целия пост
# 171
Не беше в срока, доста време беше минало. Дори гинеколожката и се скара, че е чакала толкова време.
Виж целия пост
# 172
Цял месец ми пропусна, дойде ми, оскъдно е, но поне дойде. Сега пък цапа вече втора седмица. Ходих на АГ преди цикъла, няма причина за притеснение, изследвах и хормони, естрогенът е леко завишен. На преглед съм след 2 седмици, ще мислим май за някакви добавки и прогестеронов крем евентуално.

Сега пия Агнес и вечерна иглика. Док каза да включа и див ямс. Някой пие ли някакви други добавки за наместване на хормоните и намаляване на естрогена? Да попитам док при прегледа. Може пък да е и от прекомерен стрес. Да взема нещо и в тази насока ли?Thinking
Виж целия пост
# 173
Ако се срастне, не е такава драма. Може да си остане.
Тук това се приема за ок.   
И аз съм спирала от скоро, но имам приятелки на 48-49г със спирала от 7-8г и няма да им ги махат вече. Мирена.
Виж целия пост
# 174
Не знам коя е държавата. Аз бих дошла до България да ми я махнат.
Виж целия пост
# 175
Аз сама си експериментирам. 🙄
Витекса не ми беше ок, от дивия ямс получих ужасен вкус в устата. Дълго време пих добавка със соя, но тя е за стимулиране на естрогена.
Поръчах си Мио-инозитол. Ще докладвам как ми е.
Виж целия пост
# 176
Аз сама си експериментирам. 🙄
Витекса не ми беше ок, от дивия ямс получих ужасен вкус в устата. Дълго време пих добавка със соя, но тя е за стимулиране на естрогена.
Поръчах си Мио-инозитол. Ще докладвам как ми е.
Мерси. И аз започвам да се информирам по темата.
Виж целия пост
# 177
Ако се срастне, не е такава драма. Може да си остане.
Тук това се приема за ок…
Това в коя държава?
Не е ок и е истинска драма. Заради хормонална спирала извън срок се наложи тотална хистеректомия на приятелка…2 години по-късно проблемите от  интервенцията никнат като гъби. Сестра ми живее в Австрия, много жени си биели хормонални инжекции или хапче с цел да не им идва цикъл, който нарушава плановете им за пътуване, забавления, танци  и т.н.
Виж целия пост
# 178
Здравейте,
На 49г съм. Миналата година само два пъти ме пропусна цикъла. Този месец мисля , че също ще бъде пропуск. Но от месец всяка нощ имам периодични изпотявания, всеки път се събуждам , защото ми става ужасно топло. Освен това от 5-6 месеца имам много силни болки в ставите, сутрин тялото ми е сковано, и по принцип ако остана известно време в покой после ме болят ставите при движение. Най-вече тазобедрени , гръб, кръст. Имате ли болки в ставите? Записах час при ЛЛ за всеки случай.
Виж целия пост
# 179
Имам, най-изявени в тазобедрените.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия