Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №32

  • 41 678
  • 741
# 180
Ами имам. Преди 2 г ходех на пилатес, сега като ме заболи правя по някое друго упражнение да ми се наместят кокалите. Ако седна или легна на земята, после едва се изправям...
Виж целия пост
# 181
Аз съм с болен кръст и се влошава, ако не си правя тренировките и не ходя на физиотерапия.
За НГ ходихме във Варна, схванах се и на връщане до София едва се прибрах, така ме болеше.
Виж целия пост
# 182

Сега пия Агнес и вечерна иглика. Док каза да включа и див ямс. Някой пие ли някакви други добавки за наместване на хормоните и намаляване на естрогена? Да попитам док при прегледа. Може пък да е и от прекомерен стрес. Да взема нещо и в тази насока ли?Thinking
От вечерната иглика на мен ми става още по-зле, не искам да я чувам вече. Аз пия див ямс и ДИМ (Дииндолилметан) , а за изчистване на естрогена - Калциев Д Глюкорат, сушени кълнове от броколи и Астанксантин. За прогестерона съм писала, от 4 г само вагинално 200мг на вечер, сега ще добавя и крем, макар че там е много малка дозата, 20 мг на помпичка и само на него едва ли ще ви се отрази, но вие си решавате. За 10 г в този филм установих, че тази комбинация ми действа най-добре. Иначе според гинеколозите всичко ми е наред, но аз си знам колко съм наред, та идва момент в който хора в нета са ми помагали повече от лекари.
Виж целия пост
# 183
Ако се срастне, не е такава драма. Може да си остане.
Тук това се приема за ок…
Това в коя държава?
Не е ок и е истинска драма. Заради хормонална спирала извън срок се наложи тотална хистеректомия на приятелка…2 години по-късно проблемите от  интервенцията никнат като гъби. Сестра ми живее в Австрия, много жени си биели хормонални инжекции или хапче с цел да не им идва цикъл, който нарушава плановете им за пътуване, забавления, танци  и т.н.

Испания. Ходя в една огромна честна болница специялизирана по майчинство, онкология за жени и цялостно женско здраве.
Но същата ситуация е при 100% от жените около мен в която и клиника или лекар да посещават.
Тъй като сме на едни години на всички съвсетват Мирена и повече да не се маха.
Виж целия пост
# 184
Цял месец ми пропусна, дойде ми, оскъдно е, но поне дойде. Сега пък цапа вече втора седмица. Ходих на АГ преди цикъла, няма причина за притеснение, изследвах и хормони, естрогенът е леко завишен. На преглед съм след 2 седмици, ще мислим май за някакви добавки и прогестеронов крем евентуално.

Сега пия Агнес и вечерна иглика. Док каза да включа и див ямс. Някой пие ли някакви други добавки за наместване на хормоните и намаляване на естрогена? Да попитам док при прегледа. Може пък да е и от прекомерен стрес. Да взема нещо и в тази насока ли?Thinking

Аз пия див ямс и вечерна иглика. От няколко дни започнах и Феминорм Дуо (ендокриноложката ми каза, че мога да го започна). Не знам доколко ми помагат, защото пак си имам понякога тревожността, лошото настроение без причина, физ.неразположения и т.н. Ще дам шанс на Феминорм да се понатрупа (трябва около 1-2 месеца).
Виж целия пост
# 185
amaru2, за първи път някой споменава астаксантин за ЕД. От къде е това инфо? От колко мг. го пиеш, има ли някаква схема? А сушените кълнове от броколи- доза?
Виж целия пост
# 186
amaru2, за първи път някой споменава астаксантин за ЕД. От къде е това инфо? От колко мг. го пиеш, има ли някаква схема? А сушените кълнове от броколи- доза?

Не го пия специално за естрогена, а като цяло като антиоксидант, но в случая естрогена трябва да се чисти, след като е събуден от прогестерона, та си е в помощ за този процес. Пия от 6 мг, веднъж дневно. Сушените кълнове ( Сулфорафан) са ниска доза, ще я увеличавам постепенно. Към момента 4 мкгр дневно, или 0,4 мг.
Виж целия пост
# 187
А как се установява ЕД, при положение, че и по-назад беше писано, че в периода преди менопаузата хормоните се джуркат както си решат ежедневно? Изобщо това вмешателство с фитоестрогени/прогестерони не трябва ли зорко да се проследява от лекар? Аз лично се притеснявам да действам на своя глава, за да не се получи “вместо да изпишем вежди -да избодем очи”.
Приемането на хормонални или влияещи на хормоните медикаменти или хранителни добавки да не забравяме, че влияе и на гърдите. Мисля си, че приемът на гореспоменатите неща трябва да е премерен и дозиран добре, за да не се излагаме на рискове.
Всичкото това го пиша с желанието и аз да предприема някакви стъпки за балансиране на хормоните, но честно - не смея.
Виж целия пост
# 188
Момичета, към нервността сега се появи нов симптом! Устата ми се напуква, устните са сухи и се белят!!! Излизат ми и пъпки по лицето и шията! Никога не съм имала! Някоя има ли такива симптоми? Ставам на 50 след 15 дни, имам редовен цикъл и овулация. Утре ще пускам хормони за щитовидна, но сега се загледах, че миналата година anti-TPO /MAT/ е било високо , а всички останали са били в норма ? Много често ми е отпаднало и все едно ръцете и краката са кашкавалени. Главоболие си имам често.
Виж целия пост
# 189
Момичета, към нервността сега се появи нов симптом! Устата ми се напуква, устните са сухи и се белят!!! Излизат ми и пъпки по лицето и шията! Никога не съм имала! Някоя има ли такива симптоми? Ставам на 50 след 15 дни, имам редовен цикъл и овулация. Утре ще пускам хормони за щитовидна, но сега се загледах, че миналата година anti-TPO /MAT/ е било високо , а всички останали са били в норма ? Много често ми е отпаднало и все едно ръцете и краката са кашкавалени. Главоболие си имам често.

За напуканите устни и пъпки си вижте витамин Д и Б12.
А щитовидни в норма, не значи оптимални. За оплакванията ви има и друга причина, не е само и непременно пременопауза. Ако Мат е бил висок казвате, то колко над нормата, си означава Хашимото.
Виж целия пост
# 190
Аз лично се притеснявам да действам на своя глава, за да не се получи “вместо да изпишем вежди -да избодем очи”.
Приемането на хормонални или влияещи на хормоните медикаменти или хранителни добавки да не забравяме, че влияе и на гърдите. Мисля си, че приемът на гореспоменатите неща трябва да е премерен и дозиран добре, за да не се излагаме на рискове.
Фитопрепаратите са с много слаба потентност в препоръчителните дози и нямат категорично доказани нито отрицателни, нито положителни ефекти. Така че се приемат на принципа "ако не помага, поне няма да навреди".
За прием на хормони без лекарско предписание съм си казвала мнението неведнъж...

Мацката с пъпките и напуканите устни - можете да вземете 1 месец герикапс/геритамин (A+E), особено в края на зимата не е излишно. И повечко плодове и фрешове за вит. Ц.
Това не са симптоми на ПМП.
Виж целия пост
# 191
Аз лично се притеснявам да действам на своя глава, за да не се получи “вместо да изпишем вежди -да избодем очи”.
Приемането на хормонални или влияещи на хормоните медикаменти или хранителни добавки да не забравяме, че влияе и на гърдите. Мисля си, че приемът на гореспоменатите неща трябва да е премерен и дозиран добре, за да не се излагаме на рискове.
Фитопрепаратите са с много слаба потентност в препоръчителните дози и нямат категорично доказани нито отрицателни, нито положителни ефекти. Така че се приемат на принципа "ако не помага, поне няма да навреди".
За прием на хормони без лекарско предписание съм си казвала мнението неведнъж...

Мацката с пъпките и напуканите устни - можете да вземете 1 месец герикапс/геритамин (A+E), особено в края на зимата не е излишно. И повечко плодове и фрешове за вит. Ц.
Това не са симптоми на ПМП.

И тук идва въпроса колко наистина са безвредни в допустимите дози като не се контролират стриктно и не сме съвсем сигурни какво има в тях....аз лично съм пила такъв препарат и не знам от него ли и е случайност, но станаха по-зле нещата. Та въпросът  на Скиорче е съвсем резонен и поне според мен трябва най-малкото да е препоръчано от лекар-  все пак те имат информация от пациентите кой препарат как действа.
Виж целия пост
# 192
като не се контролират стриктно и не сме съвсем сигурни какво има в тях....
Не сме сигурни, и това също е коментирано многократно - важи за всичко, що е рег. като хранителна добавка.
Но най-вероятно влошаването (не знам на какво) е съвпадение или възрастово развитие, а не причинно-следствена връзка.

Препоръчано от лекар също не е панацея, за жалост, повечето са много зле по фармакология (на тая дисциплина са рядко високите оценки още в уни) + информират се от рекламните кампании на производителите, а не от действителни клинични проучвания + не ги е много грижа за добруването на пациента.
Обратна връзка от действителни пациенти пък съвсем рядко имат и не ги интересува.
Но все пак и моето мнение е, че консултацията не бива да се пропуска.
Виж целия пост
# 193
Lotus32, кой точно препарат си пила и как са се влошили нещата?
Виж целия пост
# 194
Lotus32, кой точно препарат си пила и как са се влошили нещата?

Лейди хармония взимах и в началото ми беше много добре от нея, оправи ми се цикълът, но с течение на времето спря. Като отидох на лекар имах завишен Пролактин и топли вълни и тя ми каза да я спра. Не е казала, че е от нея, аз също не мога да кажа със сигурност, но от тогава не взимам нищо макар и на билкова основа.
Преди много много години я пиех заради изчистване на целулит/ което естествено не стана/ и тогава забелязах, че ми подобрява МЦ. Но тогава съм била на 20+, сега съм преди 40.
Още една позната която я пиеше също каза, че от нея има топли вълни и сърцебиене. И наистина тук е коментирано многократно, че хранителните добавки не се контролират толкова и ние всъщност не знаем дали пием това, което пише.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия