Нека в месеца на любовта, да се появят много нови сърчица ! ~бебеправене 617~

  • 31 587
  • 849
# 375
Има форум тук в БГ мама точно за мъжки фактор и спермограма ,там пуснах на мъжът за мнение ,освен че и онлайн се консултирах със специалист Simple Smile
Успех
Здравейте!
Има ли запознати от вас, които могат да изкоментират спермограмата на ММ, която наскоро си направи? Направена е в репродуктивна клиника, след като аз ходих да изследвам причините за висок пролактин и разказах, че имаме неуспех със забременяването. При мен се разбра защо пролактина е висок и го лекувам, но ендокринологът посъветва и съпруга ми да отиде да си направи изследвания. При контролния преглед докторът  му е казал, че спермограмата му е добра и му е изписал добавки. Морфологията и подвижността на сперматозоидите ме карат малко да се съмнявам в заключението. Казали са му да опитваме още 6 месеца и ако не стане, тогава да мислим за асистирана репродукция. Не е насочил да правим допълнителни изследвания или да отидем при друг специалист. Имам чувството, че сме в постоянно чакане да минат няколко месеца и си губим времето. Факта, че от всичко прочетено до момента, разбирам, че не съм направила всички стандартни изследвания при инферлитет, ме карат да смятам така. Чела съм например, че при година и повече неуспешни опити, изследват и проходимостта на фалопиевите тръби, а мен за нищо такова не са ме насочили.  Всичко това, може би ми засилва недоверието в докторите и не знам накъде да я подхвана. Имате ли и препоръка за специалист от Пловдив, който да търси проблема, без аз да го изисквам? Основният ми проблем с чакането е, че не знам дали наистина само пролактина пречи за забременяването, или има и друго, което не е изяснено.




Виж целия пост
# 376
Здравейте, днес ми е 29 ден, от три дни имам бледи черти на теста като днес е най-бледа.
Какво значат?
Досега чхг ми е било само 0, а този прогестерон ми изглежда буквално никакъв дори за преди цикъл.
Още имам висока температура.
Виж целия пост
# 377
Здравей! На коя марка са тестовете, които си направила? Има марки като престо, Лейди тест, които за огромно съжаление в много от случаите имат изпарителни черти. 😞 Резултатите от изследването ти показват, че няма бременност, но ти пожелавам от все сърце, в най-скоро време да видиш заветните 2 чертички, а ЧХГ-то и прогестеронът ти да бъдат в перфектни стойности! 🙏

Здравейте, днес ми е 29 ден, от три дни имам бледи черти на теста като днес е най-бледа.
Какво значат?
Досега чхг ми е било само 0, а този прогестерон ми изглежда буквално никакъв дори за преди цикъл.
Още имам висока температура.
Виж целия пост
# 378
Престо бяха, но ме притеснява и много ниския прогестерон.
Имала съм спонтанен аборт и други случаи със положителен тест на easy at home и след това цикъл и въпреки това никой не ми е казал да го изследвам. Хем знае докторката че правим опити от 2 години… а сега ще се окаже че прогестерона ми е бил нищожен през цялото време… 😑
Виж целия пост
# 379
В случая бременност така или иначе няма, а доколкото разбирам сега очакваш цикъл. За да се ориентираш в стойностите на прогестерона трябва да се тестваш през друго време от цикъла. При две години неуспехи, каквото и да ти казва лекарката (предполагам обикновено АГ), е препоръчително ако искате дете да се обърнете към репродуктивен специалист.
Виж целия пост
# 380
Ходили сме и сме правили разни изследвания, (тромбофилия, резерв, щитовидна, яйчници перфектни, спермограма перфектна) и всичко е било наред, доктор Кръстев от Софиямед също ми каза че сме здрави и просто да не съм го мислела😡 репродуктивните ни препоръчаха едно изследване при мъжа което беше над 1000 лв, него не сме пускали и забравих какво точно е..
Виж целия пост
# 381
Sunflower737, имате ли изследвания за Ир ?
Хистероскопия може да направиш....
Виж целия пост
# 382
А най-баналното - проходимост на тръбите?
Виж целия пост
# 383
За Ир не съм, по принцип съм слаба и никога не съм имала проблем със висока кръвна захар, ако има връзка. Но ще проверя и него.
Почиствали са ми полипи в матката и шийката, както и две конизации имам, вече шийката е напълно възстановена и смъкнах групата.
Проходимост не съм правила, и нея съм си замислила да направя като следваща стъпка..
Виж целия пост
# 384
Задължително направи цветна снимка за проходимост!!!
За Ир не съм, по принцип съм слаба и никога не съм имала проблем със висока кръвна захар, ако има връзка. Но ще проверя и него.
Почиствали са ми полипи в матката и шийката, както и две конизации имам, вече шийката е напълно възстановена и смъкнах групата.
Проходимост не съм правила, и нея съм си замислила да направя като следваща стъпка..
Виж целия пост
# 385
Sunflower737 Ир за двамата !
Нещо консултация с имунолог?
Виж целия пост
# 386
Sunflower737, не знам къде сте ходили на репродуктивен, но те по принцип си имат протоколи и обикновено следват някакъв ред на изследванията -  цветна снимка, СГ, биопсии (вирусологична, имунологична), някакво проследяване на овулация все пак. Според мен потърсете друг лекар и направете хубав план за действие. Репродуктивен лекар не значи непременно инвитро. Щом досега не да ви пратили за по-сериозни изследвания, подозирам, че сте млади и затова може да ви неглижират лекарите.
Виж целия пост
# 387
Дудъл , зависи при кой репрудоктивен.
Биопсиите са в Надежда.. Станулов ми каза че няма нужда от контролна биопсия... Та той не е по тези неща
Виж целия пост
# 388
Не съм правила, само консултация за инвитро и изброените по-горе..
Казват, че няма здравословна причина за инвитро и трябва да си го платим най-вероятно. Даже не знаех, че имунолога има връзка с репродуктивната система.

 Преди 10 години забременях от първия месец и бях бременна до 28г.с когато установиха малформация на мозъка и направихме аборт по медицински причини. След години със същия мъж правихме опити за около 4,5 месеца и не стана. Сега с новия ми мъж имаме един аборт в 7 седмица и според мен биохимична бременност няколко месеца след това. Общо 22 месеца опити.
Ходихме в инвитро клиника София.
Аз съм на 32, мъжа ми на 33 години.
Виж целия пост
# 389
Има връзка имунологията с забременяването  . На кратко при високи НК клетки те атакуват ембриона и той не може да се имплантира...
Други може да запишете за Калчев, Ковачев . За инвитро по фонд трябва 4 инсета .
Може кариотип да пуснете
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия