Домашното насилие – тема №6

  • 15 826
  • 224
# 150
Какво й е другото на историята?
Новото: Липсва скандалът със свекървата. Ново е счупеният телефон, както и това, че друг ще припознае детето, а това става, ако авторът не е вписан като баща.
Виж целия пост
# 151
Този автор ХОДИ на работа.
Не знам защо си мислите, че е единичен случай описаното.
Такива неща се случват И на мъжете.
Всичко идва точно от самоувереността на една майка, че никой няма да я пипне , защото е родила.
Авторе, медицинско, извикай и 112 при следващ скандал. Напиши фактите и до Социалните.
Има гореща линия за хора, пострадали от насилие.
Потърси правата си, не стой като бастун, защото накрая ти ще излезеш виновен за всичко. И наистина може и да не си  видиш детето дълго.
Виж целия пост
# 152
Какво й е другото на историята?
Новото: Липсва скандалът със свекървата. Ново е счупеният телефон, както и това, че друг ще припознае детето, а това става, ако авторът не е вписан като баща.
Мисля, че скандалът го имаше и в другата версия. Но припознаването със сигурност е нов елемент.
Виж целия пост
# 153
Аз си мисля, че жена му го заплашва, ако мине номерът, а той не е наясно, че заплахите са безпредметни, щом има брак и вече е вписан като баща.
За мен скандалите и обидите на лична основа още като гаджета са червен флаг. Какво толкова има да делите, че чак ще се обиждате? Съответно е било въпрос на време скандалите да стигнат до физическа агресия. И мъжете насилници са същите, като гаджета се изпускат с някоя "овца" или "к*рва", а после като дойдат бебета, разходи, недоспиване вече и шамарят.
Съветът ми при предната тема беше психолог, сега вече е адвокат. Следродилната депресия не е оправдание или извинение да удряш с юмруци.
Виж целия пост
# 154
Авторът вместо да пуска тема след тема, наистина да търси адвокат. Само че в миналата тема обясняваше, че само й хванал ръцете да я спре, сега се оказва, че я бил и блъснал, та не знам колко още ни спестява и накрая да не излезе друго. Тук не се споменава и конфликтът, който беше основен в другата тема, а именно този с родителите. Но ние тук не сме съд и не знаем всички обстоятелства, затова наистина да търси професионална помощ. Не знам форумът какво друго може да му даде.
Виж целия пост
# 155
Аз пък мисля, че /ако изобщо темата е истинска/, авторът успешно тормози и подлудява половинката си, съвсем умишлено при това, и търси поле за валидиране на поведението си, и начин да извлече ползи от него. Не питайте откъде знам...
Виж целия пост
# 156
Тази история вече я четохме и посъветвахме авторът да се срещне с психиатър, който да го консултира как да постъпи. Повтарянето на историята в темата за домашно насилие от друг профил вече е тревожен знак, но съветът остава същият. Психиатър, добър, не форуми.
Виж целия пост
# 157
Аз пък мисля, че /ако изобщо темата е истинска/, авторът успешно тормози и подлудява половинката си, съвсем умишлено при това, и търси поле за валидиране на поведението си, и начин да извлече ползи от него. Не питайте откъде знам...
Как стигнахте до това заключение? Нищо не клони в тази посока. Историята звучи правдоподобно. Жена му има ниска емоционална интелигентност и/или някакво разстройство по описанието. Налагам те от безсилие е фраза на такъв човек.
Имам позната, която така истерясваше с предишния си приятел, тогава обясняваше, че насаме я изкарва извън равновесие и после хората я мислят за луда. Добре, ама сега с новия й приятел същата работа. Аз съм цял ден с тях, проследявам отстрани скандала от зародиша до ескалацията, ми тя просто истерясва от нищото. Щото той има друго мнение, щото не е съгласен, щото й спорил, щото все много знаел...
Виж целия пост
# 158
Подобни истории показват много ясно лицемерието и двойният стандарт от страна на голяма част от жените и обществото като цяло. Когато мъж сподели за проблем от такова естество, било то психическо или физическо насилие, то веднага или всичко става измислица, или той лъже за много детайли и си го предизвиква. А е много трудно да се възприеме, че както има мъже изверги, така има и жени. Физическото насилие срещу мъже също е факт, макар да се говори рядко за него и да е срамно да бъде признато. Има агресивни жени с достатъчно физическа сила или за сметка на това умения и желание, с които да наранят сериозно един мъж особено ако е сравнително слаб физически и не трениран и психически подготвен, там нещата са същите като при жените жертви на насилие, в добавка и дълбоко възпитаното в обществото, че ако и отвърне той става изрода, а тя жертвата.
Изобщо в такива теми се наблюдава голяма фенщина и идеологична индоктринираност, което обезсмисля всяква дискусия по нататък
Виж целия пост
# 159
Айде да не се връщаме да четем мъжките мнения, когато жена се оплаква Wink Когато една постна снимки с насинено лице, и после се оказа, че лъже и буйства, всички единодушна подкрепихме мъжа. Тук картинката не е ясна. А той като мъж има всички средства да се махне. Разликата във физическите възможности не опира до лицемерие. Ако пък си иска детето и е готов да го гледа сам, едва ли ще му е трудно да събере доказателства в описаната от него ситуация.
Виж целия пост
# 160
Ами трудно ще му е. И детето е още бебе, доколкото помня на 4 месеца.
Затова трябва да се консултира с адвокат какви са му шансовете.
Виж целия пост
# 161
Това е и което повечето хора го посъветваха предишната тема + психиатър. Ние тук освен с някаква морална позиция на база подбрани сведения, не знам с какво повече можем да допринесем. Но той видимо търси някаква реакция, защото за втори път пуска историята, от втори профил, като двата пъти е избрал да наблегне на различни неща и да не спомене други.
Виж целия пост
# 162
А сигурни ли сме, че е един потребител? Аз не съм.
Виж целия пост
# 163
Аз съм.
Виж целия пост
# 164
Подобни истории показват много ясно лицемерието и двойният стандарт от страна на голяма част от жените и обществото като цяло. Когато мъж сподели за проблем от такова естество, било то психическо или физическо насилие, то веднага или всичко става измислица, или той лъже за много детайли и си го предизвиква. А е много трудно да се възприеме, че както има мъже изверги, така има и жени. Физическото насилие срещу мъже също е факт, макар да се говори рядко за него и да е срамно да бъде признато. Има агресивни жени с достатъчно физическа сила или за сметка на това умения и желание, с които да наранят сериозно един мъж особено ако е сравнително слаб физически и не трениран и психически подготвен, там нещата са същите като при жените жертви на насилие, в добавка и дълбоко възпитаното в обществото, че ако и отвърне той става изрода, а тя жертвата.
Изобщо в такива теми се наблюдава голяма фенщина и идеологична индоктринираност, което обезсмисля всяква дискусия по нататък

Така е. Просто е рядко срещано  и нали е мъж, защо да не се каже, че послъгва или троли.
Но има такива случаи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия