За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 523
  • 765
# 255
Мда, стевията все си е гадна, то не е до промяна във вкуса защото тя и без топлинна обработка си оставя този гаден послевкус.
По принцип като има заменки с неща дето са съвсем различни от първоначалното, поне аз предпочитам да потърся рецепта която си е с това което искам да има в нея - било подсладител, брашното заменено с нещо си или каквото е там. Доста по-голяма вероятност е да е успешно, някои неща просто не е същото като ги няма и се получава друга консистенция. Не казвам че ще стане непременно лошо, повечето пъти пак се получава вкусно, но не винаги е очакваното. Казвам го като човек който отбягва захар и тесто от години, та не е като да не съм пробвала отначало това-онова, аз и обичам да експериментирам в кухнята.
В случая предимно за кекса и мъфините говоря де, на юфката и сладката баница няма какво да им пострада на текстурата.

Mikkey, по-скоро нещо в количеството на яйцата и/или брашното, аз също правя по рецепта която е с много малко мазнина, даже съм забравяла да сложа и пак са ставали.
Виж целия пост
# 256
Захар не консумирам сигурно от 10-на години,с изключение когато съм в България.
Винаги ползвам стевия или monkfruit и никога не съм имала проблеми - печива,кремове,в домашни сладка.. Аз мога да ви дам линкове към двата продукта,доказали се дълги години,но не знам дали ще ви вършат работа.
Имам и един посладител,който е специално за печива. Splenda Magic Baker - нямам никакви забележки,но по-рядко се сещам да го купувам. Пак е на малки гранулки като захарта.
Виж целия пост
# 257
Имам пилешко филе и гъби. Какво да приготвя, но без да има брашно и млечни?
Виж целия пост
# 258
Ориз с пиле домати и гъби, ориз с пилешко спанак и гъби, зелеви сарми.
Виж целия пост
# 259
Скрит текст:
Имам пилешко филе и гъби. Какво да приготвя, но без да има брашно и млечни?

https://ipeychev9.blogspot.com/2023/09/blog-post_29.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2021/09/blog-post_21.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2019/10/blog-post_6.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2017/11/blog-post_20.html
Виж целия пост
# 260
Имам пилешко филе и гъби. Какво да приготвя, но без да има брашно и млечни?
КРЕМООБРАЗНА ПАСТА КРИТАРАКИ СЪС СПАНАК И ГЪБИ - CREAMY SPINACH AND MUSHROOM ORZO
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2024/01/creamy-spinach-and … ushroom-orzo.html
ПАСТА ОРЗО С ПИЛЕ И ПАРМЕЗАН - PARMESAN AND CHICKEN ORZO PASTA
сложи и гъби, като първо ги минеш за малко  на котлон с масло
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2023/12/parmesan-and-chick … n-orzo-pasta.html
Виж целия пост
# 261
 Само пиле и гъби в тиган с малко мазнина, сол и черен пипер, щом няма друго...Simple Smile
Виж целия пост
# 262
Само пиле и гъби в тиган с малко мазнина, сол и черен пипер, щом няма друго...Simple Smile

То има, ама не бива. Simple Smile
Правя го сега задушено с гъбите, малко морков, чесън. Не знам дали да не добавя малко вино.
Виж целия пост
# 263
Само пиле и гъби в тиган с малко мазнина, сол и черен пипер, щом няма друго...Simple Smile

То има, ама не бива. Simple Smile
Правя го сега задушено с гъбите, малко морков, чесън. Не знам дали да не добавя малко вино.
Добави малко.
Виж целия пост
# 264
Скрит текст:
Само пиле и гъби в тиган с малко мазнина, сол и черен пипер, щом няма друго...Simple Smile

То има, ама не бива. Simple Smile
Правя го сега задушено с гъбите, малко морков, чесън. Не знам дали да не добавя малко вино.

По тази рецепта можеш да направиш гъбите и пилешкото. Първо запържи нарязаното на дребни парчета пилешко месо за 2-3 минути на силен огън. Извади го и сложи гъбите. Запържи ги с пресования чесън докато омекнат. Върни обратно месото при тях, налей малко бяло вино, още 3-4 минути. Отнеми от огъня сложи подправки и сол. Готово.
Виж целия пост
# 265
Скрит текст:
Само пиле и гъби в тиган с малко мазнина, сол и черен пипер, щом няма друго...Simple Smile

То има, ама не бива. Simple Smile
Правя го сега задушено с гъбите, малко морков, чесън. Не знам дали да не добавя малко вино.

По тази рецепта можеш да направиш гъбите и пилешкото. Първо запържи нарязаното на дребни парчета пилешко месо за 2-3 минути на силен огън. Извади го и сложи гъбите. Запържи ги с пресования чесън докато омекнат. Върни обратно месото при тях, налей малко бяло вино, още 3-4 минути. Отнеми от огъня сложи подправки и сол. Готово.

Точно така ги направих и станаха много вкусни.
Виж целия пост
# 266
Купих си салати от производител, който не ползва химии при отглеждане на зеленчуците. На обяд като взех салатите, бяха супер сочни и свежи. Извадих ги от торбичката и ги оставих на закрита тераса на студено. Сега се прибирам от работа, те спаружени увехнали, все едно са от магазина на 6 дена. Как трябва да ги съхранявам , за да се запазят свежи? В найлонова торба ли, накиснати във вода 🤷?
Виж целия пост
# 267
Купих си салати от производител, който не ползва химии при отглеждане на зеленчуците. На обяд като взех салатите, бяха супер сочни и свежи. Извадих ги от торбичката и ги оставих на закрита тераса на студено. Сега се прибирам от работа, те спаружени увехнали, все едно са от магазина на 6 дена. Как трябва да ги съхранявам , за да се запазят свежи? В найлонова торба ли, накиснати във вода 🤷?
Измивам , както се измива салата, листо по листо, потопявам ги в купа с вода и оцет, да падне всичко, това  е задължително, изплаквам, отцеждам и ги поставям  в онази купа с врътката за отцеждане на зеленчуци, и след това и ги прибирам в найлоново пликче и в хладилника, така , защото няма вода по тях ми остават свежи, водата ги разваля и съответно мухлясват, е , свежи .свежи до 3 - 4 дни.
Ако нямаш купа за отцеждане ги попий много хубаво с домакинска хартия.
Виж целия пост
# 268
И аз ако вече съм измила ги прибирам отцедени с центрофугата както са.
Ако не са - хартиена кърпа около самата салата и тогава вече в найлон в чекмеджето за зеленчуци. Така не увяхват или изсъхват, но пък хартията попива конденза върху найлоновия плик и не стоят досущ мокри защото от това пък ще започнат да загниват.
С всички зелении постъпвам така, не само със салати. Набрани зелени подправки, зелен лук, спанак, лапад... Поне за себе си не съм открила нещо което да работи по-добре и така си действам от много години.
Виж целия пост
# 269
Купих си салати от производител, който не ползва химии при отглеждане на зеленчуците. На обяд като взех салатите, бяха супер сочни и свежи. Извадих ги от торбичката и ги оставих на закрита тераса на студено. Сега се прибирам от работа, те спаружени увехнали, все едно са от магазина на 6 дена. Как трябва да ги съхранявам , за да се запазят свежи? В найлонова торба ли, накиснати във вода 🤷?
Отрежи кочана отдолу и потопи листата в малко вода. Ще се съвземат.
Иначе ги съхранявам в найлонов плик и в отделението за зеленчуци или както са писали, измити, добре подсушени, увити в домакинска хартия и пак в найлонов плик. Така се съхраняват 3-4 дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия