За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 524
  • 765
# 615
С какво овкусявате печени на скара зеленчуци?
Яла съм в заведение и бяха заляти с нещо, което беше сладко-кисело на вкус. Не успях да разбера какво е. Подозирам, че може да е някаква смес от мед и оцет, но не съм сигурна.
Докато ги пека - с зехтин и риган, после някой капки балсамов оцет и сол. Толкова. Стават разкошни.
Виж целия пост
# 616
Барбалена, аз пека козунак в стъклена форма и се получава добре. Според мен не е от материала на формата.
Виж целия пост
# 617
В ''запасите'' си намерих няколко пакетчета суха мая изтекла миналия месец,дали може да се ползва или да не рискувам?
Виж целия пост
# 618
Според мен не рискувай...
Виж целия пост
# 619
В ''запасите'' си намерих няколко пакетчета суха мая изтекла миналия месец,дали може да се ползва или да не рискувам?

Зависи за какво ще я ползвате маята. Може да я разтворите в 100 мл. леко затоплено прясно мляко или вода и я разбъркайте, добавете 2-3 с.л. брашно и 1 с.л. кристална захар и отново разбъркайте, докато се получи рядка каша. Оставете съда на топло ако втаса за 30-тина минути може да я използвате без проблем. Това ще означава, че маята е все още активна.
Виж целия пост
# 620
Това брашно дали става за козунак?
Виж целия пост
# 621
Това брашно дали става за козунак?

Става, да... не го смесвай с друго, само с него действай.
Виж целия пост
# 622
В ''запасите'' си намерих няколко пакетчета суха мая изтекла миналия месец,дали може да се ползва или да не рискувам?
Един месец според мен нищо не е на фона на дългия срок, но може да я активирате за собствено успокоение - действате както ако работите със свежа мая но слагате сухата вместо нея.
Виж целия пост
# 623
Аз съм ползвала суха мая и половин година след изтичане на срока от опаковката. Имах няколко пакетета и сполучливо ги оползотворих в хлебопекарната.
Виж целия пост
# 624
Здравейте, мога ли да направя козунак без яйца. Ще имаме гости и детенцето има алергия към яйца.
Ползвам рецептата за козунаци на съфорумка и там е с 3 яйца. Досега не съм правила без яйца и ще се получи ли същото?
Глупав въпрос може би, но наистина не знам.
Виж целия пост
# 625
Здравейте, мога ли да направя козунак без яйца. Ще имаме гости и детенцето има алергия към яйца.
Ползвам рецептата за козунаци на съфорумка и там е с 3 яйца. Досега не съм правила без яйца и ще се получи ли същото?
Глупав въпрос може би, но наистина не знам.
Разбира се, че няма да е същото без някоя съставка. Ползвай банани вместо яйцата.
Виж целия пост
# 626
В ''запасите'' си намерих няколко пакетчета суха мая изтекла миналия месец,дали може да се ползва или да не рискувам?
Нищо й няма, ползвай.
Всички козунаци, които сътворих тази година бяха със суха френска мая от 2023 година, предварително активирах маята , да съм убедена че е годна,  активира се чудесно. Сухата мая е опакована достатъчно добре в пликчето, така че нищо й няма, херметически е затворена.
Виж целия пост
# 627
Здравейте, мога ли да направя козунак без яйца. Ще имаме гости и детенцето има алергия към яйца.
Ползвам рецептата за козунаци на съфорумка и там е с 3 яйца. Досега не съм правила без яйца и ще се получи ли същото?
Глупав въпрос може би, но наистина не знам.
[/quote
Напишете в Гугъл ''Козунак без яйца'' и излизат рецепти
Виж целия пост
# 628
Да ,видях, но исках да се включат хора, които са правили.
Виж целия пост
# 629
Много добре ми се получиха козунаците с брашното за пица 👍🏻
И май за пръв път са на конци 😀
Скрит текст:

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия