За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 524
  • 765
# 645
Скрит текст:


Виж целия пост
# 646
Имам 3 л прясно мляко ...дайте идея какво може да се направи
Виж целия пост
# 647
Крем карамел, мляко с ориз или грис, а останалото го замрази.
Виж целия пост
# 648
Ако не измислиш какво да го правиш, замрази го в по-малки бутилки.
Виж целия пост
# 649
Имам 3 л прясно мляко ...дайте идея какво може да се направи
Крем карамел, макарони на фурна, в краен случай извара.
Виж целия пост
# 650
Бешамел също да добавя към идеите за прясното мляко, с него вече има различни неща. И най-баналното - кисело мляко с поне част от него  ако не и всичкото, ако не си харесате други идеи, то трае повечко.
Виж целия пост
# 651
Идеи как се поправя крем карамел, след като се оказва, че прясното мляко е започнало да се разваля... Т.е. вече готовия крем в какво може да се трансформира, да речем ако се смеси с натрошени бисквити да стане някакъв десерт?
Виж целия пост
# 652
 Готовият крем се е развалил? Хвърляй, ако не иска да си докараш стомашни проблеми.
Виж целия пост
# 653
Готовият крем се е развалил? Хвърляй, ако не иска да си докараш стомашни проблеми.

Да, има лек вкус на пресечено прясно мляко.
Виж целия пост
# 654
И аз бих го хвърлила - с каквото и да го смесиш, вкусът на пресечено мляко ще се запази и ще похабиш в крайна сметка и другите продукти, предназначени за "подобрението". 
Виж целия пост
# 655
Скрит текст:
И аз бих го хвърлила - с каквото и да го смесиш, вкусът на пресечено мляко ще се запази и ще похабиш в крайна сметка и другите продукти, предназначени за "подобрението". 

+1. Не става, нито на вкус, нито е здравословен /подготви се за стомашни проблеми/. С млякото и яйцата не си правя експерименти.
Виж целия пост
# 656
Благодаря Ви за мненията! Така ще направя.
Виж целия пост
# 657
Бешамел също да добавя към идеите за прясното мляко, с него вече има различни неща. И най-баналното - кисело мляко с поне част от него  ако не и всичкото, ако не си харесате други идеи, то трае повечко.
Благодаря на всички за отговорите
Сега въпроса ми е колко мога да го съхраня в хладилник като е сварено във вторник?
Виж целия пост
# 658
Здравейте.
Може ли идеи как да оправя сух печен свински бут. Добре изпечен е, не е жилав, но просто самото месо е сухо за нашия вкус. Благодаря.
Виж целия пост
# 659
Станислава5642, това мляко, ако още малко го почакаш, ще направиш само извара (което не е лошо, де).
Действай! Simple Smile


Frozenn, сухия бут освен да го вложиш в ястие, което е по-течно - кебап или подобно, та да поеме малко течност...Ако имаш възможност, сложи го да се досготви в пръстен гювеч.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия