Февруарски бебета 2025 - ТЕМА 1

  • 20 192
  • 768
# 570
При нас падна в болницата, но ни казаха първата седмица вкъщи след всяка баня, почистване със спирт. Също се появи на 2 пъти засъхнала кръв, но казаха, че е нормално.
След като падна пъпчето, на няколко пъти има засъхнала кръв на пъпа. Дали е нормално, при вас как беше? Само веднъж ли го чистите, след като е паднало?
Виж целия пост
# 571
И при нас имаше засъхнаша кръв няколко пъти. Почиствахме след баня със спирт 70% и се оправи. За сметка на това пък слагаме лепенки за прибиране на пъпчето. То се прибра още след първата лепенка, но ми казаха до следващата консултация да слагаме (1 месец). Някоя от вас правила ли го е?
Виж целия пост
# 572
И при нас имаше засъхнаша кръв няколко пъти. Почиствахме след баня със спирт 70% и се оправи. За сметка на това пък слагаме лепенки за прибиране на пъпчето. То се прибра още след първата лепенка, но ми казаха до следващата консултация да слагаме (1 месец). Някоя от вас правила ли го е?

Браво, че толкова бързо се е оправил! 🎉
Ние започнахме да слагаме лепенки за прибиране на пъпчето от тази седмица. Трудно намерихме напълно прозрачни лепенки.
Виж целия пост
# 573
Не съм слагала такива лепенки.При нас се прибра може би за около 4-5 дни след като падна пъпната връв.А нея съм я прибрала в един плик,защото още не съм решила къде да я хвърлим.
Виж целия пост
# 574
Бих искала да попитам мамите, които давате АМ, изхожданията промениха ли си цвета на зелен? И бебенцата боли ли ги при изхождане? При нас откакто се промениха цвета и консистенцията ( вече е като нормално ако, а не кашкаво), изхожданията са придружени с плач.
Виж целия пост
# 575
На всяка смяна на памперса слагах спирт.
Беше си доста кърваво при нас. Цапаше дрехи и продължи с дни. Къпех го рядко, за да не го мокря. И не давах да заплаче. Имах чувството, че ще се отвори. Но се оправи.
Виж целия пост
# 576
Бих искала да попитам мамите, които давате АМ, изхожданията промениха ли си цвета на зелен? И бебенцата боли ли ги при изхождане? При нас откакто се промениха цвета и консистенцията ( вече е като нормално ако, а не кашкаво), изхожданията са придружени с плач.

Цвета при нас е жълто -кафяв ,не се е променял.Промени се само честотата на изхождания та ,вече е през ден,но педиатърката каза,че е нормално.
Виж целия пост
# 577
Бих искала да попитам мамите, които давате АМ, изхожданията промениха ли си цвета на зелен? И бебенцата боли ли ги при изхождане? При нас откакто се промениха цвета и консистенцията ( вече е като нормално ако, а не кашкаво), изхожданията са придружени с плач.

Цвета при нас е жълто -кафяв ,не се е променял.Промени се само честотата на изхождания та ,вече е през ден,но педиатърката каза,че е нормално.
А акото още ли е кашаво? При нас стана като човешко, така да го определя😄
Виж целия пост
# 578
Бих искала да попитам мамите, които давате АМ, изхожданията промениха ли си цвета на зелен? И бебенцата боли ли ги при изхождане? При нас откакто се промениха цвета и консистенцията ( вече е като нормално ако, а не кашкаво), изхожданията са придружени с плач.

Цвета при нас е жълто -кафяв ,не се е променял.Промени се само честотата на изхождания та ,вече е през ден,но педиатърката каза,че е нормално.
А акото още ли е кашаво? При нас стана като човешко, така да го определя😄

Кашаво е да.
Виж целия пост
# 579
И още един въпрос- бебенцата Ви пускат ли логички? Днес забелязах, че моя даже прави и балончета
Виж целия пост
# 580
След падането на пъпа, продължихме с 90% спирт, казаха ми, че така по-бързо ще се оправи - така и стана, за 1 седмица беше зараснал пъпа. След всяко мокрене на пъпчето минавах със спирт (понякога.докато миех дупе, се е намокрял и пъпа).
Нашия е на смесено хранене, с антирефлуксно мляко и там изпражненията станаха с консистенция на пюре и изхожданията намаляха като брой.
Виж целия пост
# 581
Нашия цвят варира в нормалните, които публикувах. Имаше период в началото може би първи месец, имаше изхождания няколко пъти, като нали на голям човек, оформено-цвят и консистенция на фастъчено масло. При нас изхожданията са по веднъж на ден. Да и от една седмица много се плюнчи, има лигички, прави си балончета. Даже  си мислех дали не е зъбче, защото забелязвам, че и много си мляска бибата и си чеше венците с нея.
Бих искала да попитам мамите, които давате АМ, изхожданията промениха ли си цвета на зелен? И бебенцата боли ли ги при изхождане? При нас откакто се промениха цвета и консистенцията ( вече е като нормално ако, а не кашкаво), изхожданията са придружени с плач.

Цвета при нас е жълто -кафяв ,не се е променял.Промени се само честотата на изхождания та ,вече е през ден,но педиатърката каза,че е нормално.
А акото още ли е кашаво? При нас стана като човешко, така да го определя😄
Виж целия пост
# 582
Нашия цвят варира в нормалните, които публикувах. Имаше период в началото може би първи месец, имаше изхождания няколко пъти, като нали на голям човек, оформено-цвят и консистенция на фастъчено масло. При нас изхожданията са по веднъж на ден. Да и от една седмица много се плюнчи, има лигички, прави си балончета. Даже  си мислех дали не е зъбче, защото забелязвам, че и много си мляска бибата и си чеше венците с нея.
Бих искала да попитам мамите, които давате АМ, изхожданията промениха ли си цвета на зелен? И бебенцата боли ли ги при изхождане? При нас откакто се промениха цвета и консистенцията ( вече е като нормално ако, а не кашкаво), изхожданията са придружени с плач.

Цвета при нас е жълто -кафяв ,не се е променял.Промени се само честотата на изхождания та ,вече е през ден,но педиатърката каза,че е нормално.
А акото още ли е кашаво? При нас стана като човешко, така да го определя😄

Не е ли рано за зъбче още? Иначе и нашата се плюнчи,особено като яде.
Виж целия пост
# 583
Цвят горчица са му изпражненията, не са се променяли като цвят и консистенция (течни с малки зрънца). Ако е твърдо изхождането, значи бебето има има запек.
Виж целия пост
# 584
Трябва да е кашаво (за АМ) или по-течно (за кърмените) до захранването. Ако е твърдо (като на възрастен) - запек е. Доколкото знам за бебетата на кърма и такова като фъстъчено масло може да е запек, но за тези на АМ - не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия